Nexus One son zamanlarını yaşıyor!

Google'ın beklenen telefonunun ömrü kısa sürdü... İşte akıllı telefonun son günleri...

  • Gökay Özbudak
Yalnızca geliştiricilere!
5 ayda 500.000 satabildi...

Google'ın Nexus One akıllı telefonu, 5 aylık ömrünün son demlerini yaşıyor. Google'ın bir blog yazısıyla açıkladığına göre, üretici firmadan son Nexus One siparişleri geldi ve bu siparişlerin de halka satışı bittiğinde, arama devi satış yaptığı siteyi de kapatacak.

Halka satışı duracak olsa da Google, telefonu kayıtlı Android geliştiricilerine verecek. Google, geliştiricilerin elinde son Android işletim sisteminin içinde olduğu telefonun bulunmasını istiyor.

Google CEO'su Eric Schmidt'in, Nexus One'ın ne kadar başarılı(!) olduğunu ve bu yüzden devamını getirmeyeceklerini söylediğini bu haberimizde duyurmuştuk. Google, Nexus One'ı piyasaya sürmeden önce Nexus One'ın bir süper telefon olacağını ve telefonların satış şeklini değiştireceğini söylemişti. Ancak Google'ın akıllı telefonu 5 ay içinde ancak 500.000 adet satabildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Tasarım yokki telefonda o kadar bile iyi satmış.

Google ın amacı yuksek sats oranları degıldı androdı gelıstırmektı ve basarılıda oldu.

Iphone katilinin ölümü, çok ironik....

Ha bu arada merak edenler için..şu anda amerikada satış oranında düşüş yok tam tersi daha da yükseliyor iade oranı da çok düşük...

Yorum yapmadım olanı yazdım o yüzden kimse negatif oy verip durmasın lütfen :D ya da verin neyse...

:D olsun en azından Android yükselişe devam ediyor, Nexus görevini başarıyla tamamladı.

tasarımı daha güzel olsaydı ve reklama iyi bir bütçe ayırsalardı gerçekten başarılı olabilecek kapasitede bir telefondu

amac nexus one i satmak degildi telefon piyasasina hakim olmakti ve bunuda basardi onumuzdeki 2 yil icerisinde mobile ve tablet piyasasinin en az %30 u onlarin olacak

Google'ın amacı satış değildi zaten, Android bulunduran bir cihaza sahip olmaktı.
Ayrıca haberin gerçekliğinden şüpheliyim. Google, yıl sonunda Nexus One'a Android 3.0 güncellemesinin geleceğini açıkladı. Haberde belirtildiği gibi 2. model için planları da yok şuan. O yüzden piyasada 5 aydan daha uzun soluklu olması mantıklı görünüyor.

Aynı Microsoft'un yaptığı gibi tasarım ve pazarlama yanlışları yüzünden pek başarılı olamadı bu telefon.

bencede pazara işletim sistemi katmayı başardı sistemini pazarlıyor bence google

bende nexus one da var iphone da google dersine biraz daha fazla calissa iyi olur ne dokunmatigi iphone kadar basarili ne android isletim sistemi nede yuklenen programlar ama gelistirilirse rakip olabilecek tek telefon diyebilirim nokiadan iyiden iyiye umudu kestim ben.

reklamı yokki doğru düzgün. iphone Türkiye'ye gelmeden önce bile birçok kişi iphone'u biliyodu. ama kime nexus one desem o ne diyor

Sen de yorum yaz