Nintendo, büyük iddiayı yalanladı!

Pek çok cep telefonu ve tablet kullanıcısını heyecanlandıran iddia, resmi olarak yalanlandı!

Nintendo, büyük iddiayı yalanladı!

Geçtiğimiz hafta, Nintendo'nun, akıllı telefonlar için özel mini oyunlar sunmayı planladığı söylentileri ortaya çıkmıştı. Japonya'dan gelen haberler ile ortaya çıkan bu iddia, Nintendo'nun bu oyunlar ile konsollarındaki "full" oyunlarının reklamını yapmayı amaçladığı yönündeydi. Ancak Nintendo, sonunda bu söylentiye cevap vermeye karar verdi ve böyle bir olayın varlığını direkt olarak yalanlayarak bir kez daha cep telefonu veya tablet pazarına oyun sunmaya karşı olduğunu ilan etti.

Nintendo, açıklamasında bu söylentinin nereden ortaya çıktığını da ortaya koydu. Söylenti, Nikkei haber servislerinden yayınlanan bir yazı ile başlıyor. Bu haber içerisinde, firmanın CEO'su Satoru Iwata tarafından daha önce yapılan konuşmaları kaynak alan bilgiler bulunmakta. Bu açıklamaların bir kısmında, Nintendo'nun, mobil ürünleri kullanarak kendi oyunlarını tanıtmayı planladığını belirtmişti. Nintendo ise bu açıklamalar kaynak alınırken atlanan bir noktayı belirtme ihtiyacı hissetti. "Ancak, bu geçmiş açıklamaların ardından Bay Iwata, Nintendo'nun akıllı ürünlerin üzerinde Nintendo yazılımlarını ulaşılabilir kılmak gibi bir niyeti olmadığını belirtmişti ve biz de akıllı telefonlar üzerinde mini oyunlar sunmak gibi bir plan olmadığını onaylayabilmekteyiz."

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence en akıllıca hamle olurdu şu dönemde :) Şuan kazandıklarından daha çok kazanırlardı hatta konsol üretimini durdurup mobil sektör e odaklanırlardı.

Hazirda zaten DS emulatoru var ve cok guzel calisiyor, Wii icin de su an alpha asamasinda yani kendileri kaybedecekler tipki Nokia gibi... Aslinda girdikleri sektorde dominant olmayi ve standart belirlemeyi istedikleri icin boyle kaybedenlerden oluyorlar, Sony tam zamaninda gelecegi gorup uyandi, pesinden Intel. Gec kalanlardan ise HP ve su siralar IBM, cok yakin zamanda tarihten silinen Nokia da sayilabilir.

@02 Şub 2014 21:26 kaybeden ??? senin dünyadan haberin yok sanırım.. konsol satış rakamlarına bir bak istersen, ondan sonra konuşalım

Nintendo 30 yılı aşkın bir süredir konsol dünyasına yön veren bir firma.. tabiki cep telefonu ve tabletlere oyun çıkartmayacaktır. Çizgisini hiç bozmayan, 25 sene önceki oyunlardan nasıl zevk alınıyorsa aynısını oyuncusuna yaşatan bir firma.. Saygı duyuyorum.. emulatör felan hikaye. Nintendo oyunları nintendo'da oynanır.. burada millet ps3'mü xbox 360'mı kavgaları yaparken Wii dünyanın en çok satan konsolu olmuştur. Bu konsolun verdiği oyun zevkini şimdiye kadar hiç bir konsol veremedi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir