Nokia bu mağazalarını kapatıyor!

Piyasadaki yerini korumaya çalışan Nokia'dan çok radikal bir karar daha geldi...

  • Gökay Özbudak
Nokia bu mağazalarını kapatıyor!
Kaybettiği oranıyla beraber bazı özelliklerinden ödün vermek zorunda kalıyor...

Piyasadaki yüksek oranını bugüne kadar yavaş yavaş kaybeden Nokia, şu an geldiği noktada kemerleri sıkmak zorunda kaldı. Finlandiya merkezli dev telefon firması Amerika'daki ve İngiltere'deki internet mağazalarını kapatarak kullanıcılarını şaşırttı. Artık Nokia telefon satın almak için bu sitelere giden kullanıcılar, Amazon.com'a yönlendiriliyor.

Aslında Amerika'daki ve İngiltere'deki internetten satış yapan mağazaların kapatılmasına çok da şaşırılmamalı, Nokia Mayıs ayında diğer Avrupa ülkelerindeki internet satış mağazalarını kapatmıştı. Ayrıca Nokia'nın doğrudan satış yapan çoğu mağazasının İngiltere'de kapatıldığı da biliniyor.

AllThingDigital'ın haberine göre de Nokia iş adamlarına yönelik bir ünitesini ve buna bağlı patentlerini Synchronia'ya sattı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Pahalı satıyorlar cep telefonlarını zaten, akıllansınlarda biraz ucuzlatsınlar :)

Bende Nokia kendini devretmeden önce alabileceği herşeyi almaya çalışıyor gibi bir şüphe oluştu.Bu bir tahliye planının parçası olabilir.

Nokia, akıllıca stratejilerle herşeyi başarabilecek bir şirket aslında.

Bekleyelim ve görelim...

Batıcak inşallah bir zamanlar neydi çocuklarımıza anlatırız artık önceden nokia vardı diye :D

Aah ah ölüyoduk n95 alcaz diye
Bak şimdi ne hale geldi

eee rakip arttı nokia battı :D

teknolojide çok geride kaldı gerçekten iphone 4 ve samsung galaxy s karşısına nokia N8 gibi trajikomik bir telefonla çıkıyor hem işletim sistemi işe yaramaz hemde özellikleri çok yetersiz veya olması gerekden daha şağı seviyedi örn:işlemci,ram,ekran,pil gücü vs...

Nokia; 3200 modeli zamanında iyiydi. Fakat Symbian ve kıytırık donanım sevdalarının üzerine "bize bir şey olmaz" yaklaşımları sayesinde şu anki konumlarına geldiler. Tepeye çıkmaz ne kadar zorsa, tepeden aşağı inmek de o kadar kolaydır. Güle güle Nokia =))

olucağı buydu nokia cok geride kaldı

online direk satış mağzalarını kapatmışlar.ok yanlış bi hamle.en çok para kazandıran en az masrafı olan internet şubesi kapatmak çok ahmakça.diğer mağzaları kapatması lazımdı illaki mağza kapatmak gerekiyorsa.işten çıkartmalarda gerekiyorsa yapması gerek.internet şubesi kapatmak çok ahmakça.nokia batar

Zombian işletim sistemi ölmez.

yani...???

saygılarrr.r.rr' mı...??? kaygılar' mı...???

Sen de yorum yaz