Nokia Ovi Mağaza'dan rekor indirme sayısı

Türkiye'de bu mobil mağazadan indirilen uygulama indirme sayısı 50 milyonu geçti! İşte o mağaza...

Nokia Ovi Mağaza'dan 50 milyon indirme yapıldı!

Türkiye'de Nokia Ovi Mağaza'dan uygulama indirme sayısı 50 milyonu geçti. Türkiye, haftalık 1,5 milyon indirmeyle, dünyada Hindistan'dan sonra ikinci, Avrupa'da ise birinci sırada. Nokia Türkiye Servisler ve Çözümler Müdürü Salih Özkan, Nokia'nın Ovi Mağaza üzerinden sunduğu uygulamalarla zengin bir kullanıcı deneyimi sağladığını ve Türk Nokia kullanıcılarının birer uygulama tüketicisi haline geldiğini söylüyor. Ayrıca, Türkiye'deki Ovi Mağaza'da Şubat ayı itibariyle kredi kartı faturalaması başladı. Böylece, yerel uygulama geliştiriciler, artık ücretli uygulamalarını Türk tüketicisine de sunabiliyor.

Örneğin "Fetih Lite" oyunuyla global bir başarı kazanan Cohous, şu anda 7 uygulamayla Ovi Mağaza'da yer alıyor. "Bul Karayı Al Parayı", "Fetih", "Davul Zurna" ve "İstila" gibi oyunları olan şirketin uygulamaları 6 aylık sürede yaklaşık 500 bin kez indirildi. Yine Türkiye'den 27 yaşındaki iki genç girişimci, Ertuğrul Yılmaz ve Çağdaş Tatlıcı, geliştirdikleri Alışveriş Robotu uygulamasıyla tüketicilerin aradıkları ürünün en uygun fiyata hangi mağazada (online ve fiziksel) satıldığını bulma sürelerini neredeyse saniyelere indirdi. 2010 Etohum – Nokia fonunu kazanan üç girişimciden biri olan Alışveriş Robotu'nun Nokia telefonlar için geliştirilen bir uygulaması bulunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

flash player desteklemedikten sonra neye yarar :(

5800 XM sağolsun.

N97 kullanicisiyim, Ovi Store da ise yarar uygulama bulmak cok zor. Gereksiz bir magaza.

nedense ben bi türlü bu uygulamaları ovinin sitesinden bulamıyorum? ücretli content mi bunlar?

nokia halen popüler

alternatif yok ne yapalım :D

En çok nokia kullananlar sırasında derecemiz olduğundan mecburen kullanıyoruz. Bir dünya uygulama indirdim oviden n81 e.

hiç biri bi halta benzemiyo özellikle artık symbian telefonlara yeni güncel oyunlar çıkmadığı için ve telefonlar sertifika istediği için (telefonu kıranlar için değil ama çoğu kişi kıramıyo tr de) millet mecburen en kolay yoldan uygulama bulmaya çalışıyo symbian öldüğünden bi tek ovide uygulama var o da çok kalitesiz zaten ama milletin eli mahkum kimse kendini kandırmasın...

Nokiası olan bütün arkadaşları m benim androidden gördüğü uygulamalardan sonra.... Ancak böyle olur.

reklam kokan hareketlerden yola çıkaraktan.....

evet,görüyoruz nokia standına kimse uğramazken, diğer diğer telefonlar ın standları ne alemde..yalan olur artık nokai mokai

türkiyede ovi store yalan... işe yarar hiç bir programı indiremiyoruz, neymiş efendim seçtiğimiz içerik ülkenizde indirilemiyor, başka muhteşem içerikler için şuraya tıklayın... telefonu alalı 2 sene olacak bir kere de adam gibi bir program indiremedim oviden!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play