Nvidia: Eski grafik yongaları revize ediliyor

Nvidia mevcut GPU yelpazesini yeniden elden geçirerek farklı modeller sunmaya hazırlanıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Nvidia: Eski grafik yongaları revize ediliyor
Geforce GTS 250: Yeni Nvidia ekran kartı. (kaynak: fudzilla.com)

Nvidia şu sıralar eski grafik yongalarıyla uğraşıyor ve bunları yeniden elden geçiriyor. Sonuç olarak ortaya çıkacak ekran kartları orta seviye pazarına hitap edecek.

Ekran kartı üreticisi yakın zamanda çokça yaygınlaşmış G92 yongasının yeni bir revizyonunu piyasaya sürecek. Bu yeni sürüm G92b olarak adlandırılacak ve tamamen yeni isimlere sahip ekran kartlarında yer alacak. Geforce GTS 250 bu yeni GPU'yu bünyesinde barındıran ilk modellerden biri olacak. Bu kartın arkasında genel anlamda yenilenmiş Geforce 9800+ GTX var. Teknik detaylar: 128 adet kaplama (shader) birimi, 512 MB GDDR3 VRAM, 738 MHz GPU ve 2200 MHz bellek frekansı. Bu yongayı ekran kartlarında kullanan ilk üretici ise XFX oldu. Resimde duruma ilişkin ekran kartı gösteriliyor.

Şu sıralar ekran kartlarının fiyatı ve bulunabilirliği hakkında herhangi bir bilgi yok. Fakat bazı üreticilerin bu seneki CeBIT'te yeni modeller tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

isa size akıl fikir versin, bilgisayardan pahalı bu kartları alıyorsunuz bi oyun için

desene bendeki Geforce GTS 250 miş çıkmadan almışım.

4850 katili olacak gibi bence

tamamen tüketicinin aklını karıştırmaya yönelik bir hareket model ismini niye değiştiriyor model numaralarından modelin eskiliği anlaşılmasın diye eskiden bir 6600 ile 7600 arasındaki fark acıkca belli olurken şimdi hepsini aynı numara ile başlatıyor

İsteyen iSTediği Kartı Alır Para Seninmi? Zevk Seninmi Hay Allahım Ya. Sen Klasik 10-20 Fps Alırken Crysisdan Ben 60 Fps De OYnamayı Seviyorum Sananeeeeeeee.

artık internette yongaların performansları çıktığı an belli oluyor,bin türlü test yapılıyor.Yani kimsenin kimseyi aptal yerine koyma gibi bir durumu yok.Ama Ati driver konusunda çuvallayarak her zamanki gibi kullanıcılarını bıktırıyor.4850 satın alıp WOW ve warhammer ve bi dolu oyundaki driver sorunlarından bıkıp paşa paşa 9800gtx alıp oyunların keyfini çıkarıyorum.Bilgisayardan pahalı diyen arkadaş nereden 180$'a bilgisayar alıyor merak ettim.Herzaman nvidia diyorum ...ati doğru düzgün driverlar çıkarana kadar..yani sonsuza kadar

4870 katili olacak gibi bence 9800+ bile fp fizik fps kafatutuyordu zaten

Nvidia adam gibi video seyrettirene kadar ATI'ciyim.

4 sene FX 5500 kullandım benı kanser ettı NVDİA adamı kanser eder para tuzağı.

şimdiden fizik motoru özelliğini kullanan oyunlar çıkmadan bi tane nividia ekran kartı alın bu arada nvidia videoları düzgün oynatıyo ve bu son performans güncellemelerle artık süper

GTX 260 ı alalı 2 ay olmadı herifler her gün boş durmadan bir şey çıkarmakta belki buyıl sonunda bir oyun çıkarırlar benim kart yeterli gelmez olur yani vaziyet onu gösteriyoo :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play