OneDrive'ın ücretsiz seçenekleri geri döndü!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde aldığı ve pek çok kullanıcısını kızdıran kararından geri dönüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
OneDrive'ın ücretsiz seçenekleri geri döndü!

Microsoft'un OneDrive depolama alanını kısıtlama kararı, birçok kullanıcıyı kızdırmıştı. Firma, yalnızca Office 365 kullanıcılarına sunduğu sınırsız depolama alanı seçeneğini geri çekmekle kalmamış, ücretsiz depolama alanını da 15GB'tan 5GB'a indirmişti.

Şimdiyse Microsoft, ücretsiz sunduğu depolama alanıyla ilgili kararını geri çevirmiş görünüyor. Bir Microsoft yetkilisi, The Verge'e yaptığı açıklamada yaşananlardan dolayı kullanıcılarından özür dilediklerini söyledi. Bunun ardından firma, 15GB ücretsiz depolama ve 15GB kamera rulosu ödülünü tekrar sunmaya başladı (toplam 30GB).

Bununla birlikte sınırsız OneDrive alanı seçeneği, geri dönmedi. Bu seçeneği kullanan kullanıcılar, daha önce açıklandığı gibi 1TB depolama alanında bir yıl boyunca faydalanabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google Drive 15 GB, Dropbox isini bilene 20+ GB iken kendi kaybederdi musterileri zaten.

Windows Mobile sahibi olduğum için bende 30 GB kullanım alanı olduğu gibi kalmış. Şu anda 29,5 GB boş alanım var.

Kamera rulosu bonusu kaldırıldı, daha doğrusu yeni kullanıcılara kapatıldı. Sadece kamera rulosu alanı olanların bu alanı iptal olmayacak. Ama yeni gelecek kullanıcılara kamera rulosu için ek depolama verilmeyecek. Kısaca olay bu.

Yakında hepimiz bir şeyleri internet üzerinde saklayabilmek için para ödeyeceğiz bir de bağlantı için ödeyeceğiz üstüne bir de reklam vergisi gömerler tadından yenmez

Sen de yorum yaz