Palm Pre: webOS 1.3 Apple'ı kızdıracak...

Cep devi yeni yazılımı ile birçok yenilik sunarken bir yandan da Apple'ı kızdırıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Palm Pre: webOS 1.3 kullanıma hazır
Palm Pre: Yeni sürüm webOS.

Palm Pre, işletim sistemi webOS'un 1.3 nolu sürümünü bu ay içerisinde piyasaya sürecek. Palminfocenter.com'un bildirdiğine göre yeni sürüm GSM cep telefonları, yani Avrupa modelleri için de sunulacak. Kasımın ortasından itibaren Palm Pixi de webOS 1.3 ile beraber ABD'de dağıtılmaya başlanacak. Yeni özellikler ve değişikliklerin listesi ise göz atmaya değer nitelikte.

Yeni sürümle beraber mesajlar Pre üzerinden iletilebilecek, çevrimiçi mağazadaki uygulama listesi sadece ülkeye has içerikleri gösterecek ve iTunes tekrar desteklenecek. Ayrıca Word ve Excel ile hazırlanmış Office dosyaları direkt web'den cep telefonuna kaydedilebilecek. Web tarayıcısında da kopyala-yapıştır desteği sunulacak. Fakat kamera, Flash desteği veya ses kaydedicisi hakkında herhangi bir açıklama yok. İddialara göre Palm Pre 2010'un başından itibaren Flash desteği sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

cep telefonunun flash desteği sunmasına hiçbir şekilde gerek yok..

cep telefonlarında flash istemiyoruz. mümkünse flashı hiç istemiyoruz.

iphone flash olan web sitelerini açamıyor bile. bence flash özelliği başarılı olabilir.

Anladığım kadarıyla bu iphone flash dedimi cinliyor, ne kamerada var nede işletim sisteminde. Hayırdır ama

elbette gerek var, flash desteğinin sunulmasına.. flash içeren web sayfalarına cep telefonundan ulaşamama sayfaların %60-70'i bu özelliğe sahipken çok büyük bir eksiklik.

Sen de yorum yaz