Panasonic'in 4K tabletinden kötü haber!

Merakla beklenen, 4K çözünürlüklü ve Windows'lu dev tabletten ilk kötü haber geldi!

Panasonic'in 4K tabletinden kötü haber!

Panasonic'in merakla beklenen 20" Windows 8.1 4K tableti için bir kaç ay daha beklemek gerekecek. Firma Toughpad 4K UT-MB5'in, daha önceki açıklamaların aksine, Ocak ayında çıkmayacağını duyurdu.

Japan Times'a göre ABD ve Japonya için tablet Şubat ortasında piyasaya sürülecek. Bu gecikmenin nedeni olarak da cihazda diğer cihazların radyo dalgalarını etkileyebilecek bir sorunun bulunması olduğu öne sürüldü. Panasonic'in cihazın içindeki bazı parçaları ve belki de bu yüzden tasarımı değiştirmesi gerekebilir.

3.840 x 2.560 çözünürlüğe sahip 20 inç tablet, şu anda 5.999 dolar fiyat etiketine sahip olacak gibi görünüyor. Bu tabii ki ABD fiyatı, Türkiye'yi düşünemiyoruz bile... Windows 8.1 Pro ile gelecek cihazda Intel Core i5 1.9 Ghz işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SSD bulunacak. Aynı zamanda NVIDIA GeForce GT 745M ekran kartına sahip olacak cihazda 2GB VRAM ve 720p webcam bulunuyor.

Magnezyum alaşım çerçeveden oluşan tablet fiber glass kasayla gelecek ve 1 metreden düşüşe dayanabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bir tablete göre GT745m çok güzel olabilir ancak ben sırf 4K diye 6000 Dolar vereceğime gider kendime 4000 Dolar'a 6 Çekirdekli Mac Pro, 1500 Dolar'a da 4K Monitör alırım 10 yıl götürür beni. Geri kalan parayla da ya PS4 bir de eve kap kacak erzak alırım. Bir tablet için değer mi :).

İşlemci azdaha iyi olsaymış bf3 multiplayer bile oynarmışız :D

birkaç kilo olur o ayak da versinler yanında all in one pc olsun

Panasonic e para verilmez aldigim lcd tv 3 ayda bozulmustu.

Fiyuuu ne bicim fiyat be o oyle alirim bi profesyonel pc birde tablet sonra da iyi bir modem uzaktan baglarim iste

gayet gereksiz :) el kadar tablete 4k çözünürlük saçmalık olur.

@18 Ara 2013 15:13 Bu tablet pek de el kadar sayılmaz. 2 A4 kağıdığı yanyana koyunca oluşan genişlikten birazcık daha az.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir