Panasonic Toughbook ile kesintisiz üretkenlik

Panasonic'in dayanıklığı Toughbook ve Toughpad'leri, kesintisiz üretkenliğe böyle olanak tanıyor!

Panasonic Toughbook ile kesintisiz üretkenlik!

Panasonic'in dayanıklı mobil PC ve tablet ürünleri Toughbook ve Toughpad enerji sektöründe çalışanların her türlü mobil bilişim ihtiyaçları için en zengin özellikleri sunuyor.

Panasonic, suya, toza, darbelere, aşırı sıcak ve soğuklara dayanıklı Toughbook ve Toughpad ürün yelpazesiyle enerji sektöründe çalışanlara, zorlu çalışma koşullarına dayanıklı çözümler sunuyor. Enerji sektörü dışında, kamu hizmetleri, acil servisler, perakende, hızlı tüketim, sağlık, lojistik ve güvenlik gibi sektörlerin de mobil çalışma ortamlarını daha verimli kılmak için tasarlanan Toughbook ve Toughpad'ler, dayanıklılıkları ve uzun pil ömürleriyle "kesintisiz çalışma" imkanı sağlıyor. Tüketici tabletlerinin yetersiz kaldığı hız, kesintisiz çalışma ve kaliteli sonuç gibi boyutlarda enerji sektörü çalışanlarına önemli avantajlar sağlayan Panasonic Toughpad FZ-M1 ve diğer Toughbook/Toughpad ürünleri 24-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı katılımcılarının beğenisine sunuldu.

Küresel enerji sektörü kesintisiz mobil çalışma anlayışını benimsedi

Panasonic'in mobil PC ve tabletleri, ayrıntılı süreçlere sahip enerji sektöründe uzun yıllardır tercih ediliyor.  Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya sektörün mobil çalışma anlayışına ihtiyacını şöyle anlatıyor: "Enerji üretim tesisleri, dağıtım şirketleri ve haneler arasındaki hizmet akışının kusursuz olması için saha ekiplerinin eşgüdümlü ve verimli olarak çalışabilmeleri şarttır. Panasonic Toughbook ve Toughpad'lerin saha koşullarına gösterdiği kusursuz uyum ve saha çalışanlarına sunduğu üst düzey seçenekler tüm dünyada bu anlayışın yaygınlaşmasına yardımcı oluyor."

İngiltere'nin enerji devi Toughbook sayesinde kaynak tasarrufu yapıyor

İngiltere'nin en büyük enerji şirketleri arasında yer alan EDF Energy, saha ekiplerinin bilgi akışını geleneksel yöntemlerle gerçekleştirdiği onlarca enerji şirketinden biriydi. Şirket, saha operasyonlarında Panasonic Toughbook kullanmaya başlayarak geçerliliğini kaybetmiş kağıt sistemini bıraktı. Şirketin satış ekipleri uzun pil ömrü, yüksek görüntüleme seviyesine sahip ekranı, geniş bağlantı seçenekleri, düşmelere ve suya karşı direnci sayesinde dayanıklılığı ile öne çıkan Panasonic Toughbook sayesinde bilgi akışını eskisine oranla çok daha hızlı, kesintisiz ve verimli bir şekilde gerçekleştirdi.

E.ON Ruhrgas AG'nin saha çalışanları tüm iş akışlarını tek cihazdan yönetiyor
Avrupa'nın önde gelen doğalgaz şirketlerinden E.ON Ruhrgas AG ise, Panasonic Toughbook ile kesintisiz mobil çalışma anlayışına geçen bir başka Avrupalı şirket oldu. Panasonic Toughbook ürünlerini saha çalışanlarına kullandıran şirket iş süreçlerini hızlandırmayı başardı. Çalışanların tüm bilgileri yanlarında diledikleri yere götürebilmeleri sayesinde işgücü ve kaynaklar açısından önemli tasarruf sağlandı. 

Bursagaz işgücü kaybını Toughbook ile giderdi

Bursagaz işgücü kaybını Panasonic Toughbook ile giderdi

Yönettiği 5 bin km'lik doğalgaz şebekesi ile Türkiye'nin en büyük 3 doğalgaz dağıtım şirketinden biri olan Bursagaz ise, "Konuma Dayalı İhbar Yönetim Sistemi"ni Panasonic ile birlikte hayata geçirdi. Alo 187 hattına gelen ihbarların toplanması, saha ekiplerine iletilmesi ve çözümlerin uygulanması süreçlerini önceleri manuel olarak yürüten şirket, oluşan işgücü kaybını  dayanıklı mobil PC Panasonic Toughbook CF-19 ile giderdi. Uygulama kapsamında navigasyon uygulaması ile ihbar adres bilgilerinin görsel (CBS) haritası, saha ekibine iletiliyor ve ihbar yönetim süreçleri her zamankinden daha kısa sürüyor. Proje ile proje öncesinde 3 vardiyada çalışan 7 saha aracı için harcanan yıllık yakıt masrafları yüzde 11 oranında azaldı ve Bursagaz'a 730 saatlik ek işgücü kaynağı sağlandı.

Tablete dayanıklılık geldi!

Panasonic'in kesintisiz mobil çalışma anlayışına yönelik dayanıklı tabletleri Panasonic Toughpad sayesinde enerji şirketleri artık tüketici tabletlerinin kısa pil ömrü, az dayanıklılık ve çalışmaya uygun olmayan ekran gibi dezavantajlarıyla vedalaşıyor. Panasonic'in n Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı ziyaretçilerinin beğenisine sunduğu Toughpad FZ-M1 enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekiyor. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.   

Dünyanın ilk Intel Core i5 işlemcili, tamamen dayanıklı, fansız çalışan 7 inç tableti olan FZ-M1 yalnızca 540 gram ağırlığa ve 18 mm kalınlığa sahip. Cihaz geniş bağlantı ve esneklik seçenekleriyle öne çıkıyor. 4G mobil geniş bant, GPS ve anten özellikleri sayesinde anlık bilgi paylaşımının hayati önem taşıdığı enerji sektöründeki mobil çalışanlar bilgi ve verileri anlık olarak paylaşabiliyorlar. Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID, tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM ürünün opsiyonel özellikleri arasında yer alıyor.

Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz