Play Store'da Simgeler Standart Hale Geliyor

Google, uygulama mağazası Play Store'daki simgeleri tutarlı hale getirmek için geliştiricilere bir dizi şart getiriyor.

Play Store'da Simgeler Standart Hale Geliyor
Soldan sağa orijinal simge, yeni simge ve eski modda orijinal simge

Google, Play Store'a gönderilen uygulamaların simgelerinin belirli şartlara uyması gerektiğini duyurdu.

Yeni tanımlamalar, geliştiricilerin uygulama simgelerini önümüzdeki birkaç ay içinde değiştirmelerini gerektiriyor. Yeni düzende simgeler yine 512x512 çözünürlüğe sahipler, ancak saydam arka planlara artık izin verilmiyor. Android'deki Google Play ve Chrome OS, simgenin kenarlarını otomatik olarak yuvarlıyor ve gölge ekliyor. Değişiklik, TV, Wear ve Auto gibi diğer platformlardaki Google Play'i ve Android'deki APK launcher simgelerini etkilemiyor.

Google, Nisan'ın başından itibaren geliştiricilerin yeni simgeleri Play Console'a yüklemelerine ve yeni simgeyi kontrol etmelerine izin verecek. Mayıs'ın başından itibaren yeni simgelerin tümünün yeni tanımlamalara uyması gerekecek. 24 Haziran'da ise orijinal simgeleriniz "eski moda" dönüştürülecek yeni simgelerin tanımlamalara uyması istenecek.

Bu değişiklikler, Google Play Store'un görünümünü daha tutarlı bir hale getirecek ve daha profesyonel görünmesini sağlayacak. Yeni tanımlamalar hakkında bilgi almak istiyorsanız, Google'ın buna özel sayfasına göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sırf yeni sürüm daha farklıymış hissi versin diye sürekli simge ve şekil değiştirmek sadece gereksiz iş yükü. Umarım sonunda bir standarda oturturlar bu işi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play