Pokemon Go oynarken vurularak öldürüldü!

18 yaşındaki bir genç, sokakta Pokémon yakalamaya çalışırken öldürüldü!

  • Cenk Atlı
Pokemon Go oynarken vurularak öldürüldü!

Kısa sürede bir fenomen haline gelen ve birçok kazaya da neden olan Pokemon Go'nun ilk defa bir kişinin ölmesine yol açtığı belirtiliyor.

The Independent'ta yer alan habere göre, söz konusu hadise Orta Amerika ülkesi Guatemala'nın Chiquimula şehrinde gerçekleşti.

18 yaşındaki Jerson Lopez de Leon, 17 yaşındaki kuzeni Daniel Moises Picen'le birlikte dikkatini Pokemon Go'ya verdiği bir sırada vurularak öldürüldü. İki kuzenin o esnada bir sokakta pokemon arayışında olduğu söyleniyor.

Söz konusu ölüm ve Pokemon Go arasındaki bağlantı halen tam olarak ortaya çıkarılamasa da, oyunun bir şekilde birçok istenmeyen duruma yol açtığı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Evde bir balbasaur birde ratatuel morfare yakaladım

@22 Temmuz 2016 13:32 Peki bu yorumdan ne çıkarmamızı istiyorsun ?

@22 Temmuz 2016 13:32 iyi aferin sana

ee yasaklanmadı mı şimdi pokemon go? pokemonlar can alıyor!

@22 Temmuz 2016 16:44 Hemen hazır kıta bekliosunuz ha, adamlar sokakta vurulmuşlar, pokemonla ne alaka...

Ne biçim bi oyundur ya insanları aptallaştırdıkları bitmedi, teknoloji gelişti gelişeli insanlar aptallaştı ve asosyalleşti

@23 Temmuz 2016 11:43 insanları asosyalleştirmiyor daha çok sokağa yöneltiyor ve arkadaşlıklar kurmanı sağlıyor yanlış anlamışsınız siz olayı. :)

Gta 5 yüzünden ölen var. Adam gta 5 i almış evine giderken başka biri adamı öldürüp gta 5 diskini çalmış. Bu pokemon go yüzünden ölmemiş. Mesela adamın elinde lamba var ve öldürülüyor. Adam lamba yüzündenmi ölmüş. Hayır. Bu da aynı şekilde. Başka meseleler vardır.

Sen de yorum yaz