Porsche'nin frenleri iPhone'larla değişirse!

Bir arabanın fren balataları, iPhone'la değiştirilirse o araba durabilir mi? Peki iPhone'a ne olur?

Oynat Porsche'nin frenlerini iPhone'larla değiştirdiler! Bir otomobilin fren balataları, iPhone'larla değiştirilirse o otomobil durabilir mi? İşte cevabı!

Bir otomobilin fren balatalarını çıkarıp, yerine iPhone'ları kullansaydınız ne olurdu? Bu saçma sorunun cevabını çok merak eden EverythingApplePro YouTube kanalı, bir Porsche 911'in frenlerini 8 iPhone ile değiştirdi.

Denemeler, iPhone'ları sığdırabilmek için 911 Turbo'nun geniş donanımlarıyla donatılmış bir 911 Carrera üzerinde yapıldı. Ön fren balataları için dört adet iPhone 5S'ten faydalanılırken, arka dingilde dört iPhone 4S kullanıldı. Otomobil tarafındaki telefonların ekranı rotora dokunacak biçimde konumlandırılırken, diğer tarafta telefonların arka panelleri içeriye doğru konumlandırıldı.

iPhone frenli 911, 32km/saat, 64km/saat ve 96km/saat hızlarında test edildi. Test tamamlandıktan sonra iPhone'lar, yerlerinden sökülerek kontrol edildi. iPhone'ların bu teste çok fazla dayanmayacağını muhtemelen tahmin ediyorsunuz. Cevabı yukarıdaki videoda göreceksiniz, ancak küçük bir ipucu verelim: Cihazların durumu beklediğimizden iyiydi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Porsche'nin yerinde olsam, direkt dava ederim. Markayı resmen aşağılamaktan başka bir şey değil...

@13 Ağustos 2015 02:15 samsung olsa o kullandığın yüklem yerinde olabilirdi.

araca yazık öbür yandan iphone lar ekranlı tuğla olduğu için hakettiği yeri bulmuş arabanın altına takoz olarak kulansalar daha iyi olurdu. iphone dan bi cacık olmaz olsa olsa takoz balata filan olur demişler ...

@13 Ağustos 2015 03:58 fren kaliperi olarakta kötü... resmen parçalandı...

@13 Ağustos 2015 03:58 dedi gariban lumiacı

arkadaşa çok teşekkür ederim videonun ilerisinde güneş gözlüğünü çıkarıyor; fren balataları çıkarılmış araçla 96 km yapmak sivri zekalılığını yapan arkadaşı herkes tanımalı. ayrıca iphone pillerine baskı basınç uygulandığında piller patlıyor hemen yanar. son olarak: bu videonun çekimi nereden baksan en az 30.000 dolar maliyeti olmuştur, yani apple tarafından finanse edilmiş bir reklam, apple`dan uzak durmak için bir vesile daha! neden: apple reklam vermede aşırı dayatmacı!

@13 Ağustos 2015 14:18 8 tane iphone + 2 fren kaliperi nasil 30.000 dolar ediyor açiklasa bakalim

3310 koysalardı porsche'nin frenlerinden iyi olurdu :)

mantık şu yönde; zengin piçleri nasıl para harcayarak dikkat çeker ve hit alırım düşüncesinde olunca 600bin tllik porsche ve 3bin tl den x8=24 bin tl telefon harcıyor

@13 Ağustos 2015 17:27 + araca verdiği zararıda koy

resmen adamlar ipone ile dalga geçmişler ben ipon fırması olsam dava acarım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir