Sabit disklerde USB 3.0 devri resmen başlıyor

Sabit disklerde USB 3.0 devri resmen başlıyor: İşte USB 3.0 destekli 2 TB'lık depolama canavarı...

  • Halil Mollaoğlu
USB 3.0 ve 2 TB: Buffalo sabit disk
Buffalo DriveStation HD-HXU3: USB 3.0 veri aktarımı sayesinde yüksek transfer oranları.

CHIP Online'ın A'dan Z'ye USB 3.0 rehberine ulaşmak için tıklayın...

Japon depolama birimi üreticisi Buffalo, DriveStation HD-HXU3 ile 2 TB kapasite sunan ilk USB 3.0 destekli sabit diski sunuyor.

Buffalo harici diskin 1 ve 1,5 TB'lık sürümünü de sunmak istiyor. Her üç model de parlak cilalı kasa tasarımı ve Superspeed arabirimiyle (USB 3.0) beraber geliyor; fakat USB 2.0 standardıyla da geri uyumlu. Her ne kadar geri uyum söz konusu olsa da diskler ancak USB 3.0 ile 125 MB/s veri aktarım hızına çıkabiliyor.

Güncel PC'ler ve notebook'lar USB 3.0 desteği sunmadığı için Buffalo, sisteminizi USB 3.0 arabirimiyle genişletmeniz için PCIe kartı IFC-PCIE2U3'ü de sunuyor.

Buffalo DriveStation HD-HXU3 Kasım 2009'dan itibaren temin edilebilecek. Üretici fiyat hakkında henüz bir bilgi vermedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Keşke Boyutları Ne Kadar Onuda Söyleseydiniz Normal Hdd Boyutlarında Kadar Cıkmasın

"Üretici fiyat hakkında henüz bir bilgi vermedi."

İlk usb 3.0'a çıkaran olarak piyasadaki 1tb'lik harddiskler kadar olacak değil. e-sata firewire farkının 50 lira olduğunu düşünürsek ve usb 3.0 yeni ve piyasada var olmadığını eklersek taban fiyat 500 $ gözüküyor. Vergileri de siz hesaplayın. Usb 3.0 olduğu için lüks ürün kategorisine girecek yani 2 kat vergi.
Sonuç: Normal bir tüketiciye ulaşmasına daha çok var. Usb 3.0'lı anakartlar çıkana kadar. Hiç olmazsa pci kartı yanımıza kar kaldı.

Sen de yorum yaz