Samsung Galaxy Note 4'ü test ettik!

Samsung'un yeni phablet'ini Türkiye'de satışa sunulduğu gibi test ettik! İşte sonuç...

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung Galaxy Note 4'ü test ettik!

Tutmaz denen ilk Note'tan dördüncü nesil cihaza, Galaxy Note 4'e kadar ulaştık. Note'un büyük ekranı ve S Pen kalem, elbette herkese göre değil. Samsung'un Galaxy S5 ve Galaxy Alpha gibi telefonları, genele çok daha fazla hitap eden telefonlar. Galaxy Note 4 ise büyük ekranı sayesinde verimliliği ve yüksek işlem gücünü cebinize getiriyor.

Nexus 6, Nokia Lumia 1520, Huawei Ascend Mate 7 ve iPhone 6 Plus gibi telefonlarla aynı kulvarda yarışan Galaxy Note 4'ün boyutu, önceki senelerin aksine bu kez büyümemiş ve Galaxy Note 3 ile aynı ekran boyutu olan 5.7 inç'te kalmış. Ancak daha sonra bahsedeceğimiz üzere ekran, aynı ekran değil: çözünürlükte önemli bir geliştirme yapılmış. Tasarımda ise Samsung, bize daha kaliteli bir telefon tuttuğumuzu hissettirmek istemiş.

Note 4'ün etrafını saran metal çerçeve, Galaxy Alpha'dakiyle tamamen aynı şekle sahip; sadece biraz daha büyük. Telefonun boyutu büyüdüğünden plastik arka kapağı, Alpha'ya oranla daha çok hissediyorsunuz. Samsung, arka kapağı deri yüzeyine benzeterek daha kaliteli bir tutuş hissi sağlamaya çalışmış. Ancak yine de kapağın plastik olduğunu anlamanız zor olmuyor. Bununla birlikte plastiğin önemli bir artısı var - telefonunuzu tutmayı kolaylaştırıyor. Böylesine büyük bir telefonda bu özellik, bizce son derece önemli.

Note 4'ü elimizde tutmaktan keyif aldık diyebiliriz, telefonun hissiyatı farklı olduğu kadar, ağırlığı da 176 gram ile oldukça hafif. 

Anahtar özellikleri

Anahtar özellikleri

Galaxy Note serisinin neredeyse tüm özelliği, ekranları. Note 4 ise yenilenen QHD (2.560 x 1.440) ekranında 515ppi piksel yoğunluğuna ulaşıyor. Telefon, bu özelliğiyle LG'nin G3 ile aynı seviyede bulunuyor. LG'nin iddiası, G3'ün piksel yoğunluğunun daha fazla olduğu yönünde ancak bu kadar yüksek bir çözünürlükte farkı görmeniz çok zor.

QHD ekran, Galaxy Note 4'ün ekranını iPhone 6 Plus (401ppi), Nokia Lumia 1520 (367ppi) ve Huawei Ascend Mate 7 (368ppi) gibi rakiplerinden daha keskin kılıyor. Samsung'un Super AMOLED teknolojisi ise her zaman olduğu gibi çok canlı renkler sunuyor, müthiş bir izleme deneyimi sağlıyor.

QHD ekran, Samsung'un "adaptive" adını verdiği, ortamdaki ışıklandırmaya göre uyum gösteren teknolojiyle birleştiğinde olağanüstü bir ekrana sahip oluyorsunuz. Metinler ve resimler büyüleyici bir netlikteler. Kısacası daha iyi ekrana sahip bir telefon bulmanız, oldukça zor.

Galaxy Note 4'le beraber gelen S Pen'in hassasiyeti ise artırılmış. Kalemle yazı yazmanın, şimdiye kadar herhangi bir telefonda kalemle yazmaya göre birkaç gömlek üstün olduğunu söyleyebiliriz. En küçük kelimeleri bile okuyabilen Note 4, bu işi hızla yaparak bizi etkiledi.

Elbette Note 4'te yazı yazmak, kağıda yazı yazmakla aynı şey değil. Ancak yazı yazarken kağıdın altına genellikle bir destek koymanız gerektiğinden, Note 4'ü çıkarıp not almak, daha pratik.

Sadece yazı yazmak değil, telefonu ve uygulamaları kullanmak için faydalanabileceğiniz S Pen, birçok faydalı işlevle geliyor. Örneğin bunlar arasındaki Screen Write, baktığınız ekrana (harita, metin mesajı, fotoğraf gibi) not düşmenize izin veren pratik bir işlev. Düzenleme işini tamamladıktan sonra sonucu sosyal ağlarda, epostayla veya metin mesajıyla paylaşabiliyor veya daha sonra kullanmak üzere kaydedebiliyorsunuz.

Parmak izi tarayıcısı, kalp ritmi sensörü

Parmak izi tarayıcısı, kalp ritmi

Galaxy S5 Mini'de 5 parmak izi denemesinden sonra telefonun kilitlenmesi ve 30 saniye bekletmesi bizi çileden çıkarmıştı. Samsung, sorunu Note 4'te bu kısıtlamayı kaldırarak çözmüş. Ancak parmağınızı hala aşağı doğru çekmeniz, belirli bir hızda kaydırmanız ve düğmenin ortasına dokunmanız şart. Sistem, ilk taramada genelde parmağınızı tanısa da, üçüncü ve dördüncü denemelere ulaştığımız oldu. Ancak S5 Mini'ye göre isabet oranı daha iyiydi.

Galaxy Note 4 ile kalp ritminizi ölçmek için S Health uygulamasını açıp, kalp ritmini seçip parmağınızı sensörün üzerine yerleştirmeniz yeterli. Sonucu birkaç saniye içinde alabiliyor ve daha sonra karşılaştırma yapmak üzere kaydedebiliyorsunuz. Note 4, kalp ritmi sensörü vasıtasıyla stres seviyenizi ölçtüğünü iddia ediyor, ancak bunun ne kadar bilimsel olduğunu bilmiyoruz.

S Health uygulaması, diyetinizi, fitness ve egzersizlerinizi takip etmenize olanak tanıyor. Telefon, dahili adım sayarı sayesinde günde kaç adım attığınızı da hesaplıyor. İşlev arka planda çalışıyor ve pilinize yük getirmiyor; bu yüzden sürekli açık bırakmanızda sakınca yok.

Arayüz ve performans - I

Arayüz ve performans

Samsung Galaxy Note 4, KitKat'ın en son sürümü olan Android 4.4.4 ile geliyor. Tabi ki telefonun yakın zamanda Android Lollipop'a geçeceğine inanıyoruz.

Bir Samsung telefonundan bahsettiğimize göre TouchWiz arayüzünün Note 4'te olmama ihtimali yok. İyi olansa TouchWiz'in 2014 güncellemesi, önceki sürümlere göre çok daha temiz, yeni simgeler sayesinde daha akıllı görünüyor. Bunun yanında ön yüklü uygulamaların sayısında azalma var. Bazı kullanıcılar Android'in sadeliğini korumadığı için TouchWiz'i beğenmeyeceklerdir, ancak biz kullanımı kolaylaştırdığını düşündük.

Galaxy Note 4'ün kilit ekranı, kamerayı direkt olarak çalıştırmanıza izin verdiği gibi tarih, saat, hava durumu ve hatta gün içinde attığınız adım sayısını gösterebiliyor. HTC'deki Blinkfeed benzeri bir işlev ise Samsung tarafından Flipboard işbirliğiyle Note 4'e getirilmiş. Parmağınızı ekranın altından yukarıya doğru çektiğinizde (tek elle kullanırken bunu yapmanız biraz zor) en son haber başlıklarına ulaşabiliyorsunuz.

Arayüz ve performans - II

Galaxy Note 4, büyük ekranı tek elle kullanımı kolaylaştırmak için, ön yüklü uygulamaları küçük bir pencerede çalıştırmanıza izin veriyor. Ancak işlev, ne yazık ki üçüncü parti uygulamaları desteklemiyor. Bu işlevi kullanmak için parmağınızı sol üst köşeden çaprazlamasına içeriye doğru çekmeniz gerekiyor.

Önceki Note'larda olduğu gibi Note 4'te de ekranı ikiye bölüp, uygulamaları yan yana çalıştırabiliyorsunuz. Bunu yapmanın en iyi yolu ise Geri tuşuna basılı tutmak. Bunu yaptığınızda ekranın sağ tarafında bir uygulama listesi beliriyor. Listedeki simgeleri ekranın ortasına sürükleyerek onları yan yana çalıştırabiliyorsunuz. Yan yana çalıştırabileceğiniz uygulamalar ise hesap makinesi, kamera, kişiler ve eposta gibi uygulamalarla sınırlı. Whatsapp ve Facebook gibi bazı üçüncü parti uygulamalar, bu işlevle kullanılabiliyorlar. Hızlı ve etkili bir sistem olsa da, işlevin gerçek hayatta ne kadar kullanıldığı tartışmalı.

Cihazın alt tarafındaki çoklu görev düğmesi, uygulamalar arasında geçiş yapmanızı kolaylaştırıyor. Note 4'ün arayüzü oldukça akıcı olduğundan, geçişler sırasında çok az bir gecikme yaşanıyor.

Galaxy Note 4, etkileyici performansını 2.7GHz dört çekirdekli işlemcisine ve 3GB RAM2ine borçlu. Testimiz süresince herhangi bir yavaşlamaya veya gecikmeye rastlamadık. Uygulamalar ve oyunlar hızla yüklendi. Geekbench 3 testimizde cihaz 3351 puan almayı başararak HTC One M8 (2951), iPhone 6 Plus (2911) ve Samsung Galaxy S5 (2905) gibi telefonları geride bıraktı.

Pil ömrü

Pil ömrü

Galaxy Note 4, 3.220mAh kapasiteli güçlü bir pille geliyor. Pil, Nexus 6 ve iPhone 6 Plus gibi rakiplerdekinin aksine sökülüp çıkarılabiliyor. Galaxy Note 4'ün bir günü rahatça çıkardığını, günün sonunda yatmadan önce yüzde 20-30 pilinin kaldığını gördük. Günlük kullanımımıza Spotify'den birkaç saat müzik akışı, birkaç saat oyun, bir miktar web gezintisi, eposta, görüşmeler, bir miktar sosyal medya aktivitesi ve mesajlaşma dahildi.

Ancak Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8'in aksine Note 4'ün pili, iki güne yakın bir performans sunmuyor. Yani gece şarj etme alışkanlığınızı Note 4'te muhtemelen devam ettirmeni gerekecek.

Tam parlaklıkta, eşitleme işlevi açıkken çalıştırdığımız 90 dakikalık HD test videosu, pilde sadece yüzde 19 gerilemeye neden oldu. Aynı testte iPhone 6 Plus yüzde 27, LG G3 yüzde 25, HTC One M8 ise yüzde 23 kayıp yaşamıştı. Galaxy Note 4'ün video testindeki pil performansı, sadece yüzde 13 kayıp yaşayan Note 3'teki kadar iyi olmasa da günlük kullanımda bu farkı hissedeceğinizi sanmıyoruz. QHD ekranı hesaba kattığınızda bu farkı kolayca göz ardı edeceksiniz.

Piliniz beklenmedik bir anda azalırsa, Samsung'un hızlı şarj kablosu imdadınıza yetişiyor ve pilinizi sadece 30 dakikada yaklaşık yüzde 50 şarj edebiliyor. Kablo, kutuya dahil olduğundan onun için ayrıca para harcamanıza gerek yok. Elektrik prizi bulamadığınız zamanlarda ise Galaxy S5'te de rastladığımız güç tasarrufu modu, pilin kalan son damlalarını tasarruflu kullanmanızı sağlıyor. Güç tasarrufu modu yerine ultra güç tasarrufu modunu kullanmanız halinde arka plandaki veri aktarımı ve performans kısıtlanıyor, böylece pil tüketiminden önemli ölçüde tasarruf ediliyor. Ultra güç tüketimi modunda ekran gri hale geliyor ve basit bir arayüzde sadece belirli uygulamaları kullanabiliyorsunuz.

Kamera

Kamera

Note 4'ün üzerindeki 16 megapiksellik, çift LED flaşlı kameranın büyük bir sıçrama kaydettiğini söylemek zor. S5'e kıyasla Optik Görsel Dengeleme işlevini ekleyen Note 4, kamerayı titretseniz de net fotoğraflar çekmenize izin veriyor.

Galaxy Note 4'ün ön kamerası ise 90 derecelik bir lensle yenilenmiş. Bu sayede selfie'lerinize daha çok arkadaşınızı sığdırabiliyorsunuz.

Galaxy Note 4'ün yakaladığı karelere galerimizde göz atın!

Kilit ekranından da açılabilen kamera uygulaması, Apple'ın iPhone 6 Plus'ı kadar zengin seçenekler sunmuyor ancak büyük deklanşör ve video kaydı düğmeleri sayesinde gerek duyacağınız işlevleri önünüze getiriyor. Mode düğmesi, Samsung'un diğer telefonlarında olduğu gibi bir dizi farklı ayarı önünüze getiriyor. Ancak Note 4'te sadece üç mod, ön-yüklü bulunuyor. Kalan kısmını Samsung'un uygulama mağazasından indirebiliyorsunuz.

Telefonla birlikte gelen seçenekler, Rear-cam Selfie, Selective Focus ve Panorama'dan oluşuyor. Ses düğmelerini deklanşör düğmesi olarak ayarlamanız, bu boyuttaki bir telefonda işinizi kolaylaştırabiliyor.

Note 4'ün kamerasının cep telefonlarında gördüğümüz en iyi kameralardan biri olduğunu düşünüyoruz. QHD ekran, harika bir vizör olarak işlev görüyor ve telefon, şaşırtıcı sayıda detayı yakalayabiliyor. Renk üretiminin çok iyi olduğunu, HDR'nin genellikle iyi sonuçlar verdiğini, yakından çok iyi makro fotoğraflar çekebileceğinizi söyleyelim.

Galaxy Note 4'ün düşük ışık performansı hiç de fena değil. Aydınlatmanın iyi olmadığı yerlerde, başkalarına gösterecek kadar iyi fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç

Daha yüksek performans, daha iyi bir ekran ve çok iyi bir kamera... Samsung, bu önemli üç alanda birden yeteri kadar geliştirme yaparak Galaxy Note 4'ü müthiş bir telefon haline getirmiş. Phablet diyarına adım attıysanız, başka yere bakmanıza gerek yok - Galaxy Note 4 şu an piyasada bulunan, satın alabileceğiniz en iyi büyük ekranlı telefon

Galaxy Note 3'ünüz varsa, ekran ve gövde yeniliklerine çok önem vermiyorsanız, Note 4'e geçmenize pek gerek yok. Ancak daha eski bir phablet'e sahipseniz ve Note 4'ü satın almayı düşünüyorsanız, onu listenizin en üstüne taşıyın. Telefonun bazılarına çok büyük geleceği doğru; ayrıca her ne kadar faydalı görünse de S Pen'in gerçek hayatta ne kadar kullanıldığı bir başka konu. Ancak bunlar sizin için önemli değilse, Samsung Galaxy Note 4'ten çok memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 134 Yorum

Evladım olsa sevmem ucube telefon

@24 Eki 2014 07:58 haklısın..aynen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@24 Eki 2014 07:58 ses sorunu ve lüzümsüz parlaklık ve lüzümsüz ön ekran..adı ne ise.. uyanın..almayın.nokia 1520 alın bundan daha iyi hemde 10000 kat.

@26 Eki 2014 20:40 kalemi ile hayatınızı mı yazacaksınız..ha kalemi ile normal yaz..ama matbaa harflerine çevirmiyor. bumu gelişen kalem.? yani.......arkadaşına kalem ile bir mesaj veya email yaz.bunu normal olarak klavye de yazmış gibi görünsün..MÜMKÜN DEĞİL.samsung,da baktık olmuyormuş.daha öyle bir gelişme yokmuş. eeeeeeeee kalem neye yarıyor..boş sahifelere şekil çizmek için mi? veya elle yazdığını arşivlemek için mi? o paraya yazık değilmi ? 2300 lira..ve SES SORUNUDA VARMIŞ.. ayrıca görüntülü hat üzerinden de konuşulmuyormuş..isterseniz deneyin..görün. AKILLI BIDIKLAR hala NOTE 4,Ü KOLLUYOR..HEY YAVRUM

@02 Kasım 2014 19:00 yazdık..ama aldık..dediklerimiz gibi değilmiş.. 1700 lira sıfır..harika.. iphone 6 plus,a ve lg.4g,ye ve sony teferruatına 100 çeker..note 4.. süper..anlayanlara..ve anlayıpta kullananlara..diyoruz..gerisi lafigülaf..

@24 Ekim 2014 07:58 ne anlarsın telefondan...eski Panasonicler var..şimdi 20 lira..git onu kullan..teknoloji size fazla geliyor.. yani..bir bayan demişti ya...dağdaki çobanın oyu ile benim oyum aynı değildir.. bu kafalara ŞARKT diye vuruluyor..haklıymış..

@26 Ekim 2014 20:40 ben şimdi note 4 almışım ve sadece arka kapağını bile nokia, lg, ile değişmem general mobile den bahsetmiyorum bile. samsung adam lan adam

@02 Kasım 2014 19:00 BBOOAAH..çeviriyor..program indir çevirsin matbaa harflerine.. bilmeden yazma ..civciv... sen bunu hak ettin..ve belkide şimdi note 4 kullanıyorsun kim bilir? yeni çıkacak note 5,den daha iyi...basit özellikler farkı ile 1300 lira kim verebilirki.?yada akılsızlar verir...note 4 süperder..note 5,,ot yoldururur

@27 Temmuz 2015 13:09 note 4 kalem ile yazdıklarımızı hangi program matbaa harflerine çeviriyor, yardımcı olursanız sevinirim

@02 Kasım 2014 19:00 Kalemle yazılan her şeyi mataa harfine çevriliyor. Mesaj da gönderiliyor. Sen bilmiyorsun

@02 Aramada hiçbir sıkıntısı yok,bu bir . İkincisi telefonun ses sistemindede hala bir sıkıntı yok.Bunun yanında telefonum hiçbir zaman kasma,donma vb.şeyler yaşamadı . Ben note 4'ü tam olarak 1.5 yıldırda kullanıyorum. Milletide kandırma .

gerçekten güzel bir telefon. kişi bilmediğinin düşmanı olurmuş. dene öyle sevme. güzel ama samsung bazı şeyleri yine kısmış. su geçirmezlik, usb 3, termometre yok bu cihazda neden?

@24 Eki 2014 09:25 boy uzun..en dar..bumu güzel..hiihihihhiihhhiiii aynı kelaylak kuşlarının boynu gibi..MUHTEŞEM !!!! NOTE 4. HİHİHİHİHİHİHİHİİHHİ

@28 Ekim 2014 13:19 termometreyi unutmuş..samsung..ahh samsung..arkadaşa termometre lazım..şimdi ne yapsınki.. hemen samsungun note 4,unu yere vur..hahahahaahaha sesi taaaaa kore,seul,a kadar gitsin..hihihiihiiiiaaaaa

Değmez hocam lg g3 fiyatına bak bir de bunun fiyatına bak ikisi de aynı telefon note 3 varken note 5 beklemek en iyisi.

home tuşunu ve pen i sevmeyen nexus 6 yı beklesin kalite geliyorr listenin en üst sırasına ekleyebilirsiniz

Samsung "salaxy" almak pişmanlık dır "salaxy" salaxy" git nexus al

@24 Ekim 2014 11:38 ulaşamadığı ciğeri diyorsun peh

Iste fanboy oldugun hemen belli ediyorsun

Gerçekten piyasanın en iyisi.

@24 Eki 2014 13:12 sesi de iyimi? dene gör

@24 Ekim 2014 13:12 en iyisi mi :D

Lg g3 teki mikrofon kısmındaki çatlamalara ne diyeceksiniz g3 sever arkadaşlar karşılastınızmı bu durumla ben karsılastım ve bir çok arkadaşımdada bu sorun var yorum yaparken artılarını eksilerini yazın körü körüne bir ürünü savunmayın sonuçta hepsinin bir eksisi var

@24 Eki 2014 14:44 telefonu dusurdunuzde mi catladi? Mikrofon kismi nasil catlar ki fabrikasyon hatasi olmali bende hic oyle bi problem yok gecengun video izlerken kendi sacmaligim yuzunden elimden firladi telefon, En ufak sknti yok tabi ince silikon kilifin etkisi buyuktur bunda ama baya siddetlliydi kilifta incecik oldugu icin yerden almaya cekindim telefonu fakat en ufak ezilme catlama vs olmamis

@24 Ekim 2014 14:44 note 2 kullandım 2 sene okdar memnundumku super bı telefon yanlız arkdasım dusurdu ekranını kırdı 443 tlye yaptırıp sattım sonra g3 aldım okdar pısmanımkı ıgrenc bı telefon samsungun note sserısı bence mukemlel bır note ve lg g3 kulanıcısı olark solyrm ve sımdı note 4 alacagım elımdekını satarak

samsung s3 ekranı iki kez kırıldı bu bakımdan iphone ekran olarak çok sağlam kaç kere düştü hiçbirşey olmadı note 4 ün ekran sağlamlığı, s3 gibi ise hiç almayın derim

@24 Eki 2014 15:36 Şimdi bir şeyden anlamayan kişi nasıl da kendini belli ediyor. Sen S3 ile Note 4 ün camını aynı olduğunu düşünüyorsan akıllı telefon kullanmana gerek yok. Çünkü telefon senden daha akıllı...

@24 Ekim 2014 15:36 bendede s3 var en az 10 kere yere düşürdüm camda en ufak bir çizik bile olmadi

gerçekten bu alet çok iyi eksik yanı yok bende 5s var çok memnunum uzun süre daha kullanacam ama bu telefonda çok iyi yani yiğidi öldür hakını yeme

@24 Eki 2014 15:49 vayy vayya vayy..yiğite bak. .......note 4 ses sorunu var..uyan yiğito..davudo.

o kadar zaman beklet sonra telefon geliyor yine beklet 3 ay beki sonra ne oldu aynı çarbayı pişir önümüze bırak ulan bıktık bunlardan bunların alayı keriz gözüyle bakiyor bize . almayın arkadaşlar insan bu kadar da keriz dedirtiyor alanlara yahu körmüsünüz görün en iyisini başka ülkeye kötüsünü bize gönderiyor hemde hiç utanmadan. bizler türküz kimse bir türkle alay edemez.hele hele elin gavuru asla. uyan türk milleti uyan ecdadin burda olsa tükürür yüzümüze uyannnnnnnnnnn

@24 Eki 2014 16:31 haklısın.bey kardeş. iyi ise neden abd.ye göndermiyor..octa 5,i anında geri gönderirler.. avp,yada iyisini gönderiyor.kötüsünü ve özellikle çinde yapılanları TÜRKİYE,ye gönderiyor.zalim samsung..

@24 Eki 2014 16:31 HAKLISIN VALLA.. BU SALAKLAR OLDUKÇA NE SAMSUNG,,NE LC..NE OPPOOOO,,NE SONY. VE DİĞER LAÇKA MERDİVENALTI ÜRETİCİLER AÇ KALMAZ. ALTLARINDA FERRARİLER VAR..YANLARINDA ÇİN VE KORE KIZLARI VAR ELLERİNDE ZİFTLENDİKLERİ BİRALAR VAR..rakılar var.pardon ORALARDA RAKI SATILMIYOR.BİZİM AYYAŞLAR İÇİP,,ERKEĞİ KIZ KIZI ERKEK GİBİ GÖRÜYORLAR..hahahaahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa BUNDAN SONRA TELEFON ALMIYORUZ..BORU İLE HABERLEŞECEĞİZ.OLMAZSA DUMAN İLE ..kizildereliler gibi.... hahahahhaaaaaaaaaaa

2 senedir Note 1 kullanıyordum. Ön sipariş ile Note 4 aldım. 4 gündür kullanıyorum gerçekten Samsung bu sefer gayet başarılı bir iş yapmış. Fanboy değilim, ancak Note serisinden başka telefon kullanacağımı sanmıyorum. Metal çerçevesi ve deri-plastik karışımı arka kapağı ile gerçekten çok iyi bir tutuş hissine sahip. Performans olarak da, şöyle diyeyim, AnTuTu Benchmark'dan 48 bin puan aldı. (Note 3'ün yaklaşık puanı 34 bin civarıydı sanırım) 4K video çekimi de gerçekten ufacık sensörden beklenmeyecek derecede kaliteli. Fotoğraf çekimini pek fazla deneyemedim açıkçası ancak o da gayet başarılı görünüyor. Phablet almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Tasarım öykk iphone6 plus kadar çirkin değil ama güzelde değil yanı

Su geçirmez mi?

Peki video çekecek misiniz

fanboy değilim diyor fakat fanboyluk yapıyorsun antutu konusunda samsungun şişirme puan yaptığını bilmekteyiz. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuz taktirde nexus 6 1 numaradır

@25 Eki 2014 22:20 Note 4 ün nexustan daha performanslı olduğunu düşünüyorum.Nexus serisinin tek avantajı en erken güncelleme alabilmesi ama donanım üstünlüğü açısından maalesef zayıf kalıyor.

@25 Eki 2014 22:20 kendi telefonumda (note 4) test yaptım 50048 puan aldım antutu testinden? neyin kafasındasın. kim neyi şişiriyor?

@25 Ekim 2014 22:20 nexusta telefon mu..ya.. kesinlikle almayacağız. note serisinden kaçma..aklı olan için..

ey millet 2300 lira para vermeyin..sesi çıkmıyor..sesi duyulmuyor..görüntülü özelliği yok.berbat resim çıkıyormuş.. ve note 3 ile note 4 arasında pek fark yok.. zaten androidler hepsi donuyor. windows alın............ google kod,ları andoidde 67 mb. andoid,i sıkıyor.......ve dünkü mesajlarımızı yayınlansa milelt uyanacak..ama chip engelliyor. vebal onlara..

@26 Ekim 2014 13:14 sen neyin kafasindasin.. gidip çin mali note 4 inceleyip yorum yapmaya calismissin... kamerasi kotu diyosun bide , idam sebebi :)))

Bildiğimiz üzere bu cihazların tamamı ithal. İhtiyacınız var ise almalı, sırf marka fanatikliği veya yeni diye körü körüne savunmaya, ciddi rakamlar ödeyek milli gelirin yurt dışına çıkışına katkı sağlamaya gerek yok. Herkese kolay gelsin.

@26 Eki 2014 19:49 Canım, sen kola içme, sigara içme, benzin kullanma. bunların hepsi yabancı sermaye

@26 Eki 2014 22:25 kola, sigara içilmeyebilir, her yıl ihtiyaç olmadan sırf yeni model diye telefon alınmayabilir, bunlar elzem ihtiyaçlar değil ama benzin aynı şey değil, benzin ile sigarayı kolayı aynı kefeye koyup kıyaslaman çok sığ bir düşünce örneği !

@26 Eki 2014 22:25 Sevgili kardeşim yorumdan önce yazılanı dikkatli okumanı tavsi ederim İHTİYACIN varsa diyor.

Yeni model cıkarma mecburiyeti yüzünden telefonların modelleri arası ciddi farklar olmuyor,n3 ile n4 arasında ciddi bir fark yok,ancak n4(karıştırılmasın tüm samsunglar değil) de ciddi bir özellik var ki kalem,bu versiyonda bu kalemin geliştirilmesini bekliyordum(deftere yazılanı eşzamanlı telefonun defterine aktarması gibi) bu sayede çok faydalı telefon olabilirdi not tutan ,grafik çizen çok geniş kitleye hitap ederdi(ki benim beklentim buydu),ama marketingteki beyinsizler yüzünden iki kılıf biraz ram,azıcık megapiksel ilave ile sozum ona yeni telefon cıkarıyorlar(bu kalemi telefona henuz ekleyememiş apple ada derin teessüfler)

@26 Eki 2014 22:47 demek senin umutlarını yok etmiş..samsung.. iyide apple,ye derinden teessüfler bildiriyorsun ? merak ettik..apple mi yaptı bunu sana..yoksa samsung mu? apple ile alıp veremediğin nedir.? applenin ölüsü samsug,un dirisinden daha iyidir..mi? acep..bazen öyle diyor fanları da.. SAMSUNG bu gece SEUL.da parti verecek ,,senden aldığı 2300 lira ile.. hahahahaha......

telefonu 10 gündür kullanıyorum. Daha önce s4 kullanıyordum. Yazılım olarak kesinlikle güzel ve akıcı hale getirilmiş. Pil tüketimi oldukça başarılı, şarj hızı olağanüstü. Kameraya ve ekran çözünürlüğüne birşey diyenin bu siteye girişinin yasaklanması gerekiyor. 10.1 tablet kullandığım için kalem işlevlerinin gayet geliştirildiğini ve kalem hassasiyetinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Eski bir apple hayranı olarak android'e ilk geçtiğim dönemde bazı soru işaretlerim vardı ancak şu an zerre şüphem kalmadı. Büyük boyutu sizi rahatsız etmeyecekse düşünmeden alın derim. Ben 3-4 kullandıktan sonra s4 minicik geldi ve alışabildim. Abartılacak bir şey değil yani. Akıcı, hızlı, kaliteli, şık görünümlü, fazlasıyla işlev sahibi ve iphone fiyatlarından daha uygun.

@27 Eki 2014 08:30
birde ses,ini dene..
ses kayıt et ve dinle
veya eğer mümkün ise 3G ile karşıdakinin sesini duy..duyabilirsen tabii
boşuna övme. 2300 liraya 4 k tv.alırsın.
TERECİLERE TERE SATMA..Almışsın pişman olmuşsun başkalarınıda aldatıyorsun..
yalnız sen almadın başkalarıda aldı. 2299,5 liraya..hahaha
ve memnun değiller..az para mı? küçük bir kutuya veriyor millet..

@27 Eki 2014 08:30 birileri milleti aldatıyor..kendileri yandı ya..niyetleri milletide yakmak.!! dikkat..bu kişiler samsung,ta çalışıyorlar...İNANMAYIN.

@27 Eki 2014 08:30 sesinide dene...sesi nanay..!!

@28 Eki 2014 12:55 arkadasım bende aldım sesındende gayet memnunum. sende oldu dıye sacmalama ıstersen. bır tane erkekle cıkıpta butun erkekler hepınız aynısınız dıyen kız gıbı yorum atma ıstersen.

@27 Eki 2014 08:30 arkadaşa katılıyorum bende 1 haftadır note 4 kullanıyorum canavar gibi telefon. Ben özellikle şarj hızına hayranım. Hangi telefon 1.30 saatte neredeyse tamamen doluyor? Bu kadar kısa sürede şarj olup 1 gün boyunca da rahat götürüyor beni. Akşam şarjını fulluyorum. Ertesi akşama şarjı %40 -%30 civarı oluyor. Sonra da o akşam şarjını bitirmek için 4 takla atıyorum. Hızına gelince, türkiyeye gelen işlemcinin tipi 64 bitlik 4+4 sekiz çekirdekli işlemci. Hızı da gayet iyi. Note 4 ile z3 arasında gidip geliyordum. Note 4 aldım ve şuan iyi ki almışım diyorum. Herşeyi bir kenera bırakırım şu şarj süresine bakarak yine de alırım şu telefonu. z3le 4-5 saat şarj dolmasını bekleyeceğime iyidir.

@30 Eki 2014 08:21 biraz fazla abartmışsın 3 4 saatte şarj oluyor diyor ben xperia z2 kullanıyorum 2 satte şarj oluyor ve sürekli kullanmama rağmen 2 gün gidiyor bu ne diceksin bu kadarda sallanılmaz sony kimse geçemez siz samsung fan boyluğu yapamaya devam edin xperia z4 müthiş bir şekilde gelecek ve yılda bir çıkaracak sony aşktır.

@28 Ekim 2014 13:26 Ne olmuş sesine? Gayet iyi sesi var. Kulaklıktada doğru ayarlamalae ile çok iyi ses veriyor. Takmışsınız kardeşim ses ses diye.

@27 Ekim 2014 08:30 kamera iyidediniz yhaa beni öyle rahatlattınız ki anlatamam sesinde emin değilim ama yhaa

Note 4 ü övünce beğendime tıklayan arkadaşlar neden note 4 ü yerden yere vurunca beğenmedime tıklar anlamıyorum yahu telefonun fiyatı eğer almazsak düşer beğenirsek alırsak daha çok para çıkar cebimizden yaa bırwkın almayın da adamlar kırsın fiyatını güzelse güzel kendinize saklayın fikrinizi şak şak yapınca elin korelisi sana madalya mı takacak yahu sen zaten biliyorsun neyin ne olduğunu..

Türkiye'ye gelen Note 4'lerde 2.7 GHz 4 çekirdekli işlemci yerine 1.9 Ghz ve 1.3 GHz hızlarında 8 çekirdekli bir işlemci kullanılmış. Türkiye'de satılacak bu modeldeki işlemcinin performansı konusunda ne düşünüyorsunuz?

@27 Eki 2014 12:57 benchmark testlerinde kesinlikle exynos yani 8 çekirdekli olan sanpdragon 2,7 den daha iyi çıkıyor. 37 bine 40 bin gibi bir fark var. Ülkemizde satılan daha iyi gibi görünüyor.

@27 Eki 2014 17:28 Aynı zamanda exynos daha çok ısınıyor ve room bulunmuyor

@27 Eki 2014 12:57 ......YANİ kötüsünü abd,ye göndermişler..iyisini TÜRKİYE,ye göndermişler..öylemi ? abd.ye kötüsünü gönderseler,bir telefon kolilerden çıkartılıyormuş,,inceleniyormuş,eğer başka devletlere gönderilenler daha iyi ise TİCARET BAKANLIĞI (abd.) bütün kolileri ve sandıkları v konteynerleri GERİSİN GERİYE SEUL,A GÖNDERİYORMUŞLAR..abd milletini hiç bir kimse aldatmaz..diyormuşlar. BUNA NE DERSİNİZ..? Bunu bir abd kaynaklı sitede okuduk. yani TÜRKİYE,ye gelen çinde veya tayvand,da yapılan ve çabuk bozulan ve octa 5 ile aldatılan note 3 ve 5 SAMSUNG.TELEFONUDUR. neden hız düşük..1900 ila 1300 HRZ. TÜRKİYEDE..2700 hrz.abd.de TÜRKİYEdeki iyi..haaa..kimse yutmuyor.

@27 Eki 2014 12:57 iyi değil..aldatıcı..Nokia 1520 ile eşleştiğinde geride kalıyor..Nokia 1520 sdr.800 ve sesi düşük..görüntülü konuşamazsın.

kesin saçmalamayı adamlar yapıyo buldunuzda bunuyonuz

Note 4' ün ve Xperia Z2 nin ekranlarını yan yana koyduğunuzda kalitenin kağıt üzerindeki çözünürlük değerlerinde olmadığını ve kalitenin ne olduğunu görürsünüz. Note 4 ' ün beyazı mavimtrak, Z2 nin gerçek beyaz. Renkler Z2 de mükemmel. Note 4' te ise renkler oldukça yapay (bunu sadece iki telefonu yanyana koyarak anlayabilirsiniz). Z2' de PPI değeri, telefonun dik kullanımında bile çok iyi ve 2K' ya zaten bu boyutlardaki ekranlarda gerek yok. Z2' nin pil ömrü kesinlikle daha iyi. Nitekim Sony, bu nedenle Z3 de kontrastı daha da iyileştirerek kendinin geliştirdiği görüntü işleme teknolojili HD ekrana devam etti. Note 4 ise LG G3 gibi tribünlere oynuyor. Her iki tlf' nu kullanan biri olarak söylüyorum.

@28 Eki 2014 11:19 dünyada teknoloji olarak geçebilcek en son marka z serisi note 4 candır. saglamlagına bırsey dıyemem sonynın. ekran olayındada sacmalamıssınız. taraflı tarafsız tum cevrelerce en ıyı ekran secıldı note4

pahalı mal alıp ucuza satacak kadar enayi değilim..monjer moto..alman yazar

@28 Eki 2014 13:26 monjer moto ?

arkadaşlar ben not 4 almayı düşünüyorum teknosadan istedim 31,10 da gelecek dedi .sizce not4 mü?appl 5 s gold mu kullanım şekli internet bankacılığı ve proje çizip whatsapp tan gönderme işi günlük 8 saat bu işi yapıcak sizce hangisi verimli olur?teşekkürler

@29 Eki 2014 18:35 Ben size Z2 yada Z3 almanızı tavsiye ederim.

@29 Eki 2014 18:35 Tavsiyem note 4 alman yönünde.bende hala note 3 kullaniyorum.note 3 yada 4 her türlü ve cok yönlü is icin ideal bir secimdir diye düsünüyorum.

@29 Eki 2014 18:35 Teknosa veya diğer satılan marketlerin her hangi bir avantajı yok fiyatı en uygun resmi ürün satan yerden alın note 4 güzel cihaz çok hızlı şarj oluyor xperia z2-3 diyenlere bakmayın 4 saatte sarj olan telefonmu olur.

@29 Eki 2014 18:35 sakın alma..bozuluyormuş..Nokia al. tavsiyelerimiz..! ayrıca SESİ ÇOK AZ ÇIKIYOR..bunuda bil ve ona göre hareket et.

@29 Eki 2014 18:35 tabii ki note 4 derim... ekran boyutu ve kullanacağınız alanda gerekliliği tartışılmaz.

NOTE 4 özellikle ekran çözünürlüğü konusunda bir farkılıkla ortaya çıkmış bir telefon. Samsung' un en çok eleştirilen yanı amoled ekranların renklerinin doğallıktan uzak olması. Daha önce Note 4'ün ekranını Sony ile karşılaştıran yorumcuya aynen katılıyorum. Çok iyi gözlemlemiş. Herşey reklam için, pazarlama için kullanılıyor.

Ben yorumlara bakarak ekranları karşılaştırdım. Z2 ninki Note 4e göre daha iyi renk kalitesine sahip. Gerçekten yan yana konulunca anlaşılıyor. Z3 le karşılaştıramdım. Muhtemelen Z3 teki ekran daha da iyidir. Demekki Kullanıcı yorumları önemli.

Samsung telefonlarında amoled kullanıyor ve zamanla renkler soluyor ve bu Paneller için Burn-in (Yanma) düşme sonrası oluyor genelde ve Sonra Ghosting And Purple Smearing başlıyor telefonda 2.bir ekran saydam ikonlar gözüküyor ve sonra ekran morarıyor ve sonra telefon açılmıyor. bu sorun Note 4'de olacakmı telefonların eğilip bükülmesinde değilde ekranlardan korkuyorum ips-lcd desen arkasında işlemci varsa sony haric bkz lg ve lumia ekranları sıcaklıktan dolayı sararıyor ve sarı spotlar oluyor ne diyorsunuz bu olaya yeşillendirin beni.Note 4'de tipik amoled sorunuyla karşılaşırmıyım yine

@31 Eki 2014 23:09 yok olmaz bu iyi

2.7GHz dört çekirdekli işlemcisine Türkiye'de rast gelecek miyiz?

note 4 ü ayın 17sınde medıadan aldım kötü elestırı alacak hıc bır yanı yok

testte diyorsunuz resim makale bize video çekin lütfen!!!

çalar fabrikanın zili..çıkar fabrikanın gülü. NOTE 4 inceciktir nazlı beli...oy seni seven vay seni seven olur deli. NOTE 4 DELİLER TOPLANTISI..NOTE 4 ALANLAR..!! hahahahaahaa

O DEĞİL DE NOTE SERİSİNE İLK TUTMAZ DİYEN ADAMIN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM. her note modelinde aynı adama laf sokuyon chip:) lanet gelsin dilini eşek arısı soksaymış ta tutmaz demeseymiş:)

NOTE 4 ŞU AN SADECE GSM FİRMALARINCA TEDARİK EDİLEBİLİYOR HİÇ BİR YERDEN ALINAMIYOR ALMIYORUZ MADEM..

@06 Kas 2014 09:15 bugün hermağzada 2300 tl

piyasanın kralı o kadar şimdi dagılın

Cok biliyosunuz siz ya sorun morun yok iste. Alamadığınız için arkasınan bi ton laf etmeyin. Paranız yetmiyo belli ki

Antutu zaten yanlış. Ama yan yana koyunca da note 4 performans açısından en iyisi. Kabul edelim yani. G3 çok sorunlu bir cihaz. Testlerde de belli oluyo bu zate

Alabileceğiniz en iyi telefon hala Note 3!!

Merhaba 10.11.2014 tarihinde siyah note 4 aldım AMA ALMADAN ÖNCE SAMSUNG BAYİSİNDEN DARBE EMİÇİ KILIF ALDIM KILIFSIZ ASLA KULLANMADIM. herneyse bu gün yani 24.11.2014 tarihinde telefonu silmek için kılıfı cıkardım ve kasanın parlak olan kısımlarında lekeler olduğunu gördüm ne kadar sildiysem gitmedi ve şu an öyle duruyor... ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

note 4 aldım..çok menmunum fakat bir sorun var...bazet karsı tarafı aradıgımda ses gelmiyo...telefon karsıdan açılıyo benim ses gidiyor fakat ses gelmiyor bana...bu sorunun nedeni....başka karşılasan oldumu..

Tek kelimeyle harika bir telefon. hem hızı hem netliği bakımından süperrrr

S pen ne kadar gerekli diye soruyorsanız inceleme yapmayın lütfen. Herkes oyuncak olsun diye almıyor bu cihazları.

çekemiyen arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapıyor yok sesine bak şimdiye kadar hiç bi telefonda böyle ses çıktıgını görmedim ( çin malı telefonlar dışında ) fan felan degilim mükemmel ötesi bi telefon z2 nin ekranı daha iyi diyen arkadaş full hd ile quad hd yi ayırt edemiyo galiba parasının hakkını veriyor bu arada- türkiyede satılan işlemcili versiyon daha iyi 8 çekirdek 64 bit. ve abd ye lte patent sorunları nedenyle snapdragon yollluyor bilginize iyi günler :)

@02 Ara 2014 00:03 64 bit yok ve gelmiyecek

@29 Ara 2014 10:09 Ne demek yok ve gelmeyecek? Şaka mısın sen? İyi araştır öyle salla burda! Exynos İşlemlci ve 64 Bit TR girişler !

1 buçuk yıldır samsung s3 kullanıyorum. Iphone telefonlar bana soğuk geldiğinden hiç kullanamadım. Artık s3'ün ömrü bitti ve yeni telefon almak istiyorum. Uzun vadede sorunsuz kullanmak isyiyorum fakat ucuk paralarda ödemek istemiyorum. Tavsiyeler doğrultusunda karar vereceğim yardımcı olur musunuz ?

@03 Ara 2014 18:16 lg g3 ucuzlamış

Note 4ün sesinde sorun var diyen arkadaşlar, size cevaplar hazırladım. siz hatalısınız

Note 4 Telefonu alalı daha 15 gün oldu ve o kenarindaki metal renkli çerçeve rengi gitmeye başladı. 15 günde bu kadar renk attıysa düşünemiyorum ki bir kaç ayda telefon ne hale gelecek.bem beyaz telefonda metal çerçeve dedikleri yerin rengi gidince silik silik siyah renk olmaya başladı. O kadar uzuldum ki ilk defa ipone ve plusı beğenip almadigima.en azından sağlam kalite telefon. Verdiğin paraya değiyor. Samsung telefonlarının hangi modelleri olursa olsun ya renk atıyor yada çabuk cizilip deforme oluyor. Aldigima pişmanım. O kadar para verip kalitesiz bir şey kullanmakla kendimi salak gibi hissediyorum. Aklı olan almasın bence.ayrica hızlı şarj diye birşey çıkardılar tamam güzel ama hiç şarj dayanmıyor. Hiç telefona girmesem günde 2 kere şarj en az

@06 Ara 2014 06:09 hıc gırmesem bıle 2 kez sarsz yapıyorum dıyorsunda arkadasım ınternetı acık bırakırsan o sorun yasarsın obur konudada cok haklısın hem şebeke sorunu ve cerceve de zarar gorunuyor ayrıyetende dıkat etınmı bılmıyorum sol taradı cıhazın tamda ekran bolumu sag tarafta bır udak not kagıdı sıgacak kadar bosluk var

biz bu telefonlardan kullanıyoruz ve herkeze tavsiye ediyoruz

arjadasalr kim ne derse desin özellik bakımından hakklısınız Note 4 ama kalite bakımından İphone tek kusu kendını kısıtlaması

s5 ten sonra samsung almam kesinlikle ama note4 için kararsızım xperia z3 iphone 6 plus da iyi teller ne düşünüyorsunuz

ben aldım çok memnunum ama boyutunu hesaba katmamıştım çok büyük ve bileğimi çok yoruyor. onun dışımda mükemmel.

NOTE 4 KULLANICISIYIM. TEK KELİME HARIKA..

@01 Oca 2015 05:24 telefon arka kapağı metal mi çok ısınıyor mu?

internetten çok baktım fakat benim telefonumda kameraya girdiğiniz zaman ayarlar bölümü ekranda çıkmıyor bulamıyorum. yardımcı olun ltf.

BEN 2 GÜNDÜR ALDIM AMA ŞARZDAYKEN ŞARZI KESİP TEKRAR ALIYOR

parmak tanıma konusunda parmağınızı farklı açılardan kayıt ediniz pasaport alırken alınan parmak izleri gibi yukarı aşagı yapmayız sağ yan, sol yan, sol çapraz sağ çapraz sadece parmak ucunuz gibi. parmak okuyucu çok başarılı ben daha 2. sefer yapmadım. bu konuda arkadaşlarımı uyarmak istedim. note 4 canavar!.

kesinlikle sorunlu bir telefon, aldığımdan beri ulaşılma sorunu yaşıyorum, 2 defa servise gitti halen bir çözüm yok aldığıma alacağıma pişman oldum.

Arkadaşlar elbetteki fiyatı pahalı 15 gün oldu alalı telefon çok iyi paranız varsa alın tavsiye ederim

telefonu 2hafta kullandım ama şarjzı çok çabuk bitiyor ve telefonda kasmalar var nedenini anlayamadım enteresan geldi bana ve sattım

NOTE 4 güzel gerçekten ama merak ediyorum bazı özellikler neden aktif değil. örneğin Aramaları sesle yönet diye bir ayar var ama çalışmıyor . müşteri hizmet lerini aradım cihaz bu özelligi desteklemiyor diyor . bir diyeri cihazın Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce aksanıyla konuşmanınız gerek ancak cihaz öyle algılıyor diyor.velakin arama geldiğinde bildirimler panelinde bu özellik çıkıyor ama kullanılamıyor. Cokta gerekli değil ama niye eksiklik olsun ki nihayetinde bir dünya para ödedik :)

note 4 almayı dusunuyrum karrarsızım kullanıyan sorunu var mı cvp verırsenıze sevınırım...

Ben de note4 aldim.2 aydir kullaniyorum.ve hicbir sekilde olumsuz bir yanini gormedim.siz ne yapmaya calisiyorsunuz ben anlamadim

ARKADAŞLAR BATARYASI HAKKINDA NET BİR YORUM YAPABİLİR MİSİNİZ?

kimler neler yazmış kimler neylere laf atmış arkadaşlar tarafsız kurum ve kuruluşların yaptıkları aksi inkar edilemez sistem ve performans deneyleri puan ortalamaları var sadece antutu v.s gibi programlar değil lütfen biraz araştırın dünya çapınca en hızlı işletim sistemine sahip telefon malesef isteseniz de istemesenizde samsung modellerine aittir,eksisi olur fazlası olur hatası olur v.s ancak dediğim gibi aksi inkar edilemez tarafsız kurum ve kuruluşların yaptıkları elle tutulr deneylere bakın

Yorum yapanların yarısı telefonu daha eline almamışdır ben telefonu 3 gün önce aldım şarjz dışında herşeyi 10 numara 5 yıldız telefon boştan boşa telefonu kötülemeyin

Mukemmel bi cihaz ark.bos bos konusup insanlarin aklini karistirmayin

Hem note 4 hem Nokia 1520 kullanan biri olarak söyleyebilirim ki. Her iki cihazda mükemmel. Nokia kamera olarak kesinlikle piyasadaki bir çok makinadan kesinlikle 2-3 gömlek üstün. Pil ömrü olarakta piyasadaki tüm android cihazlardan çok çok önde. Tek sıkıntısı yeterli kadar yazılım bulamamanız. Aslında her turlu yazılım var amma alternatif sayısı az. Note 4 ise kalemle kullanmaya alıştığınızda kesinlikle vaz geçemediğiniz bir cihaz olur. İşin özü alışmakta. Kalem acayip bir rahatlık sağlıyor.

Arkadaşlar ben note 4 kullanıyorum 2 aydır. Henüz beni pişman edecek birşeyin görmedim. Fotoğraf, video, ses seviye ve kalitesi, genel performansı, kalem kullanımı Vs. Vs. Gayet başarılı buluyorum. Tek sıkıntı her cebe girmiyor. ???? Son derece tavsiye ederim.

S4 den Not4'e geçiş yapan bir kişi olarak diyeceğim şu.Samsung 2bin liraya bana resmen çaktı.Telefonun dış kısmını boşver.S4'ü tuş kilidini açmadan kullanıyordum.Bunda tuş kilidi vidget yok,Sayfa eklenmiyor,Arama engelleme bok gibi,aşırı ısınıyor kısacası o paranın telefonu değil.Tek tavsiyem S4.

Merak ettiğim kullanılmayan arka planda çalışan ram ve pil harcayan gereksiz samsung ve google uygulamaları kapatilabiliyor mu?

Note 4 kullanıcısıyım.Sıfır telefon aldım ama sebekesinde sıkıntı vardı servise gönderdim aldıgım yer aracılıgıyla ama güncelleme yapıp gönderdiler.Tekrar evde denedim gene aynı.Tekrar götürdüm gene güncelleme yaptılar bi sorun yok dediler hem sarj yerini bozdular hemde sorunum hala devam ediyor.Degisim talebini kabul etmiyorlar.Ben telefona bu kadar para ver yetkililerde hiçbirsey yapmadan telefonu gönderiyor pes valla.Evim 6.kat ve eşimin telefonu s4 o bile bundan çok daha iyi çekiyor.

@12 Kasım 2015 08:13 o çekmeme sorunu ben de de oluyor onun nedeninin note 4 ün verdiği SAR değerlerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum sar değerini düşük tutmak ve batarya ömrünü uzatmak için şebeke arama işlevini yetersiz yapıyor bana kalırsa

@27 Aralık 2015 09:04 çekmeme konusu senin hattınla alakalı telefonla değil

Note 4'ü çok fazla kötülüyorsunuz hayır yani belkide kararsız insanlar vardır işte o insanların varya hevesini kırıyorsunuz. Ayrıca Note 4 samsung'un en heyecan yaratan telefonu ve ayrıca bu heyecan telefondan anlayanlara. Öbürü gelir derki kalem ne için var yav sanane ister kullan ister kullanma adamlar yapmış yapacağını hee bide diğeride kalemi beğenmiyor sanki parmakları yok yazık 7/24 kalemle yazacak acıyorum yhaa. Telefonun güzelliklerinden habersizsiniz

Bence övülecek bir telefon.beğenmiyosanız almazsınız.bsna göre mükemmel ötesi...

Hızlı şarj cihazı, 3gb ramı, s penı ve iyi bir işlemcisi olan bir telefon 1 senedir kullanıyorum ve tek kusuru samsung geç verdiği güncellemeler

Ben Samsung galaxy not 4 almak istiyorum onerir misiniz acaba yardımcı olursaniz

iphone holiganlari yine is basinda . . . sen 8 cekirdek 1.9ghz ve yardimci islemci koy 5.7 inc ekran koy mause hassasiyetinde s pen koy cihazi performans canavari yap birde ustune super pil omru sun sonra yok bu telefon olmamis olsun . uzerinden samsungu sök iphone yaz modelini de iphone note yap burada cihazi sirtinda tasisin millet . . .

İlk akıllı cihazım iphone3, itunes derdinden kurtulmak için Note2 aldım hala eşim kullanıyor, şarjı falan mükemmel bir cihazdır. Note4 aldım artısı eksisi nedir söyleyeyim, fotoğraf video çekim mükemmel iphone6cı foto hobili arkadaş hayran oldu. Hiç takılmaz çok hızlı arka işlem ve ram silicisi cok iyi tek eksisi kulaklık çok aşırı ses vermez bence yeterli ama dışarı taşan ses vermez. Eğer internet çekmez yerde iseniz pili çabuk biter başka yok. Ultra moda 3-4 gün şarj gider. Şimdi ucuzda hem.

Sen de yorum yaz