Samsung, Galaxy S6'nın RAM sorununu çözüyor!

Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge'de ortaya çıkan bu can sıkıcı sorun için çalışmaya başladı bile!

Samsung, Galaxy S6'nın RAM sorununu çözüyor!

Samsung'un en yeni cihazlarından Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, yeni üst düzey kalitedeki tasarımları ve güçlü donanımlarıyla harika cihazlar. Ancak bu iki telefonun RAM yönetimindeki bir hata nedeniyle performans sorunları yaşadığı ortaya çıktı.

Galaxy S6 ve S6 Edge'in her ikisi de 3GB RAM ile geliyor, yani sorun RAM miktarında değil. Ancak RAM'in hızla dolması, bazı uygulamaların kapanmaya zorlanmasıyla sonuçlanıyor. Android'li telefonlarda kullandığınız uygulamalar, RAM'de saklanırken kullanmadıklarınız, RAM'den kaldırılır, ancak görünüşe göre Galaxy S6 ve S6 Edge, RAM'i temizlemekle ilgili sorunlar yaşıyor.

Sorunun farkında olduğunu açıklayan Samsung, onu ortadan kaldıracak birkaç "mikro-güncelleme" üzerinde çalıştığını söyledi. Samsung Mobile İngiltere'nin Facebook'ta paylaştığı gönderiye göre bu güncellemeler, yayınlanmaya başlanmış durumda. Güncellemelerin telefonunuza gelip gelmediğini Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncellemesi > Şimdi güncelle yolunu izleyerek kontrol edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Apple koyunlarının iftirası...

@kuyu0kazici iftira mı bu kadar dar bakmayın olaya para verip ürün alıyoruz biraz kalite lütfen

@kuyu0kazici Samsungçu ergenlerin savunması da böyle oluyor demek

Javanın yazılında kaydetme yeri ve klasör oluşturmalarda c kullansın işletim sistemini öyle güncellesin bence yada karta kayıt yaparsada sorun vermiyebilir telefon belleğinde cahce bellek yok kesin

samsung işte ne beklersinki...

Uygulamada sorun var yarum yazarken sayfayı yeniliyor

Yuh doğrusu 3 gb ram var ve ram sorunu yaşıyor demekki samsung cihazları hızla çıkarmak için herşeyi yapıyor ama test etmiyor amiral gemisi olacak bi de gemicik bunlar

@04 Mayıs 2015 15:51 Emin ol bi telefon çıkarırken hiç test etmiyorlar

Orjinal rom kullanmadığım için hiçbir zaman karşılaşmadığım bir sorun.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost