Samsung'un OLED planlarında son halka!

Samsung, akıllı cep telefonlarında dengeleri değiştirebilecek yeni bir hamleye daha imza attı!

  • Ertuğrul Süngü
Samsung'un OLED planlarında son halka!
OLED ile masrafları kısmayı hedefliyor

Teknoloji devi Samsung, OLED teknolojisi geliştiricilerinden Alman asıllı Novaled'i satın aldı. Bir nevi anlaşma usulü yapılan satın alma işleminde Samsung, Novaled'in yüzde 40'lık bölümünün yeni sahibi oldu.

Novaled, OLED tasarımları ve performansları üzerinde yaptığı çalışmalarla tanındığı gibi, aynı zamanda birçok diğer teknolojik parça üretimini de üstlenebilen bir firma. Samsung'un böyle bir alıma kalkışması, akıllı telefon ve dev ekranlı televizyonlarda kullanılan OLED teknolojisini olduğundan daha iyi bir hale getirme çabası olarak değerlendiriliyor. Bu sayede ürünlerin gelişimi çok daha makul fiyatlarda seyredebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Güzel olmus

Kardeşim maliyeti 300 TL Olan bir yelefonun 1.999 TL ye satılmasını ne kadar indirebilirler ki?

@14 Ağu 2013 01:13 Maliyet filan diyosun da, bu şirketler Araştırma-Geliştirme adı altında milyon dolarlar harcıyor buna ne diyeceksin? O telefonun maliyetini 300TL'ye indirmek için, veya eklenen yeni donanımsal özellikler için yapılan araştırma çalışmaları için, veya reklam giderleri için (ki en iyi reklam yapan firma samsungdur bu pazarda) ne kadar paralar harcanıyor bilmiyosunuz galiba? üstüne bir de ülkemizde tel fiyatlarının zaten yüksek olmasını eklerseniz 1.999 gibi bi başlanıç rakamı normal sayılabilir.

@14 Ağu 2013 01:13 Maliyeti 300 tl olabilir ama o telefonu tasarlayan adamların maaşı, telefonun yazılımını yapan adamların maaşını ve vergileri de hesaba kat!!!

@14 Ağu 2013 14:00 +TR'de vergi v.s. ile 1999TL yoksa daha ucuzdu...

@14 Ağu 2013 12:02 Fiyatların o seviyede olması, özellikle bilinçsiz tüketicilerin dünyada haddinden fazlası ile bulunması dolayısı ile çok iyi de olabilir.

Plastik Milastik,Adamlar Yogun Sekilde Calisiyor.Apple Gibi 4 Sene Oncesinin Malzemesini isitip isitip Masaya Sunmuyor!

@14 Ağu 2013 04:35 Samsung televizyon piyasasında çok kaliteli. Mobilde çöp...

samgung tv var Full HD 42" super calisoy hala sonradan aldigim vestel 55 ekran 3D led aldik bin pismaniz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play