Samsung'dan Apple'a yeni bir suçlama!

Samsung, ABD Yüksek Mahkemesi'ne yaptığı şikayette Apple'ı yine suçladı!

Samsung'dan Apple'a yeni bir suçlama!

İki teknoloji devi Samsung ve Apple'ın arasında tasarım patentleriyle ilgili yeni bir anlaşmazlık çıktı. Güney Koreli firma ABD Yüksek Mahkemesi'nde görülen Apple'la olan patent anlaşmazlığı davasıyla ilgili olarak tasarım patentlerine çok fazla değer biçildiğini öne sürdü.

Samsung ayrıca Apple'ın bir akıllı telefondan elde ettiği gelirin yalnızca Apple'ın patentleriyle ilgili bölümlerden olması gerektiğini, firmanın telefondan bütünüyle gelir elde edemeyeceğini iddia etti. Tasarım patentlerinin aşırı bir biçimde ödüllendirilmesinin rekabeti ve yenilikçiliği olumsuz etkileyeceğini savunan Samsung yetkilileri bunun diğer davalarda da absürt sonuçlara yol açacağını belirtti.

Samsung tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: "Eğer mevcut durum böyle devam ederse, tek bir tasarım patenti diğer yüz binlerce çığır açan teknoloji patentlerinden daha değerli olmaya devam edecek ve bu da haddinden fazla değer biçilmiş bir sürü tasarım patentine yol açacak."

Apple, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Samsung Apple dan daha çok satmaya başlayınca Apple böyle işlere başvurmaya başladı. Hem yeni iphone ların tasarımı htc nin neredeyse aynısı.

Valla açıklamada bana göre samsung yerden göğe kadar haklı. Apple ı öyle bir yüceltiyorlarki.. Nerye koyacaklarını şaşırıyorlar. Aman apple yaparsa kesin mütiştir en iyisidir vs..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir