Samsung'dan Windows 10'lu tablet yolda

Samsung, Windows 10 ile çalışan ve doğrudan iPad Pro'yu hedef alan bombası göründü!

  • Ercan Uğurlu
Samsung'dan Windows 10'lu tablet yolda

Samsung, tabletinde Android işletim sistemini benimsemiş ve üzerine geliştirdiği TouchWiz arayüzüyle de bu kategorideki safını belli etmişti. Fakat görünüşe göre Samsung, Windows 10'a da yakın duruyor. Ortaya çıkan belgelere göre, yakın zaman içinde Samsung'un Windows 10'la çalışan, dev bir tabletini görebiliriz.

Wi-Fi Alliance ve Bluetooth SIG tarafından yayınlanan belgeye göre Samsung'un Windows 10'lu tableti SM-W700 model numarasıyla adlandırılıyor. 12 inç boyutunda bir ekranla, Apple'ın iPad Pro'sunun karşısına yerleşecek olan Samsung SM-W700, Windows 10 işletim sistemi ve 13nm Intel Core M işlemciyle birlikte gelecek. 2.560 x 1.600 ya da 3.840 x 2.400 piksel çözünürlükle çalışacak olan ekran, 4GB RAM'i de teknik kadrosunda bulunduracak gibi görünüyor. Tablette ayrıca bir S Pen de görmemiz mümkün olabilir.

Tabletin ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında resmi bir bilgi ise henüz yok. Fakat kısa süre içinde tanıtımına şahit olursak şaşırmamak lazım...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Yakında herşey Windows 10 olacak ....Tıpkı pc dünyasında olduğu gibi ...

@29 Aralık 2015 16:39 aynen ama ms güncelemeleri hatasız yayınlamalı ve var olan hataları biran önce çözmeli

@29 Aralık 2015 16:39 yaw he hee...

@29 Aralık 2015 16:39 Hee öyle mi? Tanrıcılık oynamayı bırakın zira sıkıcı oluyorsunuz!

Bir de şu mobil cihazların hafıza kapasitelerini artırıma gitseler hiç fena olmaz.

windows 10 evrensel uygulamaları ile fena atağa geçti.2016 da uygulama patlaması yaşanmasını bekliyorum.o başlat menusüne canlı kutucuklar çok yakıştı.modern arayüzünü daha çok geliştirmeli

Tablette Windows 10 en mantıklı işletim sistemi. Hem bilgisayar programlarını hem modern uygulamaları hem de gelişmiş oyunları çalıştırabilme özelliğinin yanı sıra çeşitli yazılımlar ile Android uygulamalarının kullanılabilmesine de izin veriyor. Durum böyleyken de Android alıp kendimi kısıtlayacağıma Windows alır Android de kullanırım daha iyi.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost