Siz isteyin; Windows 8.1 hemen yapsın!

Microsoft, Windows 8.1'e eklenecek bu yeni özellikle PC kullanımını daha da kolaylaştıracak!

  • Cem Şancı
Siz isteyin; Windows 8.1 hemen yapsın!

Microsoft, Windows 8.1 için yeni bir arama teknolojisini devreye sokuyor; daha doğrusu, Bing destekli Akıllı Arama özelliğini daha da güçlendiriyor. Buna göre kullanıcılar artık konuşma diliyle arama yapabilecekler ve bu arama her türlü detayı kapsayacak. Örneğin, kullanıcılar, "ekranımın ışığı çok parlak" yazdığında Bing arama motoru, ekranın aydınlatma ayarlarının bulunduğu menüyü ekrana getirecek. Ya da, "yeni bir yazıcı yükle" komutu sayesinde bilgisayar yazıcı yükleme menüsünü kullanıcıya gösterecek. Biz de böylece, bir işlem yapmak için ayar menüleri ve kontrol paneli içerisinde dolanıp durmak zorunda kalmayacağız.

Microsoft'un bu yeni arama rutini, bilimkurgu filmlerinde bilgisayarlarla serbestçe konuştuğunu ve isteklerini bilgisayara anlattığını gördüğümüz kahramanların deneyimlerini gerçek yapacak gibi görünüyor. Microsoft bu deneyimle birlikte kullanıcıların, Windows 8.1'i de çok daha kolay kullanacağını düşünüyor.

Yeni arama özelliğinin, birkaç hafta içerisinde, güncelleme yoluyla gelmesi bekleniyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

cortana bilgisayarlara da gelsin süper olur

Windows 8.1 geleceğin sistemi. tebrikler ve teşekkürler...

2015 ilk yada ikinci çeyreğinde Türkçe olarak gelebilir. 2015 te Türkçe Cortona gelecek zaten

Cortana w8 içinde uyumlu oluyor

cortana yı bilgisayarlara bekliyoruz

süper heyecanla bekliyoruz

Kişilik analizleri tercihleri ve fotoğrafları konumları takip edilen insanların sıra seslerini kaydetmeye geldi.Çok cazip bir yenilik gibi gözüküyor. isteseniz bu kadar insanıın sesini kaydetmeye kalksanız kimse gelmez. Ama sesle bilgisyarı kontrol etme diye hoş gelen bir şeyi söyldeğinizde insan bir kere denemek için bu işi yapar. Bu iş için sesi bilgisayara tanıtmak gerekiyor.Bu da sesnizin kayıt altına alınması demek. Bir de bunu bir hesapla ilişkilendirirseniz.Veritabanlarına bir özelliğinizi daha kaydetmiş olacaklar.

Evet. Windows 8 ne istersem onu yap. Kendini erase et ve bir daha kimseye gözükme...

Ses kayıt edilecek diyen arkadaş microsoft ne yapsın senin sesini biraz akıllı mantıklı ol gören seni çok önemli biri sanacak

Çok iyi olurya ekranı ışığa göre ayarlamak zor oluyo artık derim bilgisayara ekran parlaklığını duşur sesi yukselt felan :D

herkese "eksi" veren arkadaş tuğlacı herhalde. tabi o tuğlalarda ne gezer böyle şeyler...

Sen de yorum yaz