Snapdragon 800: Yeni canavar ortaya çıkıyor!

Yeni nesil akıllı telefonlarda karşımıza çıkacak olan canavar işlemciye ait ilk bilgiler burada...

  • Ender Duman
Snapdragon 800: Yeni canavar ortaya çıkıyor!

Qualcomm'un şu an Samsung Galaxy S4 gibi üst sınıf akıllı telefonlarda kullanılan Snapdragon 600 işlemcisinin takipçisi niteliğindeki Snapdragon 800 işlemcisiyle ilgili ilk duyumlar geldi. Kısa süre içinde seri üretimine başlanması beklenen yeni işlemci, dört çekirdekli olacak ve 2,3 GHz hızına ulaşacak.

İşlemcinin dört çekirdeği, enerji tasarrufu amacıyla görev paylaşımı yapacak: İki çekirdek sıradan kullanım sırasında çalışırken diğer iki çekirdek daha fazla işlem gücü gerektiren işlemlerde devreye girmek üzere bekleyecek. Snapdragon 800'de ayrıca Adreno 330 grafik işlemci bulunacak. Yani işlemciyi kullanacak olan telefon ve tabletler 4K çözünürlüklü videoları 30 fps hızında oynatabilecekler.

Yeni işlemciyi kullanacak ilk telefonun, piyasaya sürüldüğünde LG'nin yeni "amiral gemisi" olması beklenen Optimus G2 olacağı iddia ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sanki HTC One ya da LG Pro farklı işlemci kullanıyormuş gibi sadece S4'ü belirtmek niye?

@30 Nis 2013 16:08 Marka ve model bir tercihtir. Yoksa bu kadar urun cesitliligi olmazdi. Bu arada sen o firmalarin distributorlugunde filan mi calisiyorsun?. O zaman ben de soyle sorayim S4 varken NIYE o urunleri alalim ki? Bu arada S4 bekleyenler biraz daha beklesin. Toza ve suya dayanikli olan modelleri de gelecekmis yakinda, haberiniz olsun.

cunku piyasanin en guncel cihazi o kardesim laf kalabaligina gerek yok///

Açıklamalara göre LG D801, Xiaomi Mi3, ZTE Grand Memo V9815 (international edition), Sony Xperia Honami Template:Q4 telefonlarına çıkmış olacak.

En iyi işlemci Galaxy s4'ye ve en iyi ekran ve batarya! Deneyin görün.

Yine de exynos octa etmez bence.2*2 yerine 4*4 daha iyi.

valla paranız çok bunlara verecek ?

önce doğru düzgün 1080 işleyebilen görüntü işlemci yapsınlar

ben 6+2 çekirdek yapardım bir de Adreno 330 hatta belki tabletler için iki tane birden Adreno 330 :P.Sonra gelecek 5 yıl için yapamayacağı iş kal mazdı

Sen de yorum yaz