Sony'den iPod uyumlu müzik seti ve radyolar

Sony bugün CES 2008 fuarında iPod uyumlu yeni müzik sistemlerini tanıttı. Dört yeni sistem geliyor...

Sony'den iPod uyumlu müzik seti ve radyolar

Sony'nin CES 2008 fuarında yaptığı duyurular düzenli olarak devam ediyor. Bugün tanıtılan yeni sistemlerden iki tanesi müzik seti konseptinde. CMT-BX20i ve CMT-BX50BTi kodlu bu iki ürünün üst kısmıda iPod bağlantı yuvası yer alıyor. Kullanıcı bu yuvaya iPod'unu yerleştirdiğinde hem şarj ediyor, hem de iPod içerisindeki müzikleri müzik setinden dinleyebiliyor. Setin uzaktan kumandası iPod'ları yönetmek için de kullanılabiliyor.

BX20i modelinde AM/FM radyo ve Mp3 destekli bir CD çalar yer alıyor. CD çalar mini ekranda ID3 tag'larını da görüntülüyor. Toplam RMS çıkış gücü 50W. Ürünün Şubat ayında piyasaya çıkacağı ve fiyatının 130 dolar civarında olacağı bekleniyor.

BX50BTi diğer modelin özelliklerine bir de Bluetooth ses desteği ekliyor. Bu sayede A2DP destekli aygıtlara ses aktarımı gerçekleştirebiliyor. Yine Şubat ayında piyasada olması beklenen ürünün fiyatının 180 dolar civarında olacağı bekleniyor.

Diğer modeller, yani MHC-EC98Pi, EC78Pi ve EC68Pi setleri de aynı özelliklere sahip. Ancak bu modellerde iPod yuvasına ek olarak Sony'nin Digital Media Port teknolojisi yer alıyor ve bu sayede kullanıcılar sete Walkman, Bluetooth aygıtlar ve Wi-Fi üzerinden ses yayını yapan aygıtları bağlayabiliyorlar. Setlerin çıkış gücü 140 ve 530W arasında, fiyat aralığının da 130 ile 200 dolar arasında olması bekleniyor. Çıkış tarihi için ise Mayıs ayı gösteriliyor.

Radyo - Alarmlı saat sistemleri
Sony'nin fuarda tanıttığı yeni alarmlı radyolu saatlerin modelleri XDR-F1HD ve S10HDiP adını taşıyor. iPod şarj etme ve çalmaya ek olarak S10HDiP iTunes desteği de bulunuyor. Böylece radyodan dinenen şarkıda ID bilgisi yayımlanıyorsa, bu bilgi iPod'a alınıp daha sonra iTunes üzerinden şarkının siparişi verilebiliyor. F1HD Mart ayında 100 dolara, S10HDiP ise yaz aylarında 180 dolara piyasada olacak.

Ürün Resimleri

Haberde sözü edilen ürünlerin resimlerini aşağıda görebilirsiniz.


BX20i

Ürün Resimleri

BX50BTi

Ürün Resimleri

F1HD

Ürün Resimleri

S10HDiP
Ürün Resimleri

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu arada MICROSOFT, iPOD'a rakip olmak icin ZUNE'u cikarmisti aylar once, halen ses soluk yok, neden? Ayrica sanirim daha Avrupa'ya dagitmadilar, garip.
Ustelik guzel ozellikleri de var.

Gereksiz ürünler..

11.2007 de jvc çıkardı böyle bir ürün ama bu ay piyasada sony biraz gec kaldı sanırım 10 gün sonra inceleme fırsatım olacak 850 w ve ipod bağlantı yuvası var başka ne gibi özellikleri barındırıyo yakında öğreneceğim...haberler yakında..

ipod gücüne kimse karşı koyamıyor sony bile kendi walkmanleri varken ipodu destekliyor

OBA yazmış: (10.01.2008 10:53:50)

ipod gücüne kimse karşı koyamıyor sony bile kendi walkmanleri varken ipodu destekliyor

İpod üzerinden para kazanmak denir buna.. :))

Walla Apple a helal olsun..Adamlar işini biliyor yaa..Ama diğer firmaların (Özellikle Microsoftun) Apple üzerinde iş yürütmesş üzücü:(

ipod zetn her türlü cihaza bağlanıyoo zaten yeterki aux çıkışı olsun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play