Sony Xperia Z4'e Quad HD ekran geliyor!

Sony, Xperia Z3'ü birkaç gün önce duyurdu ama bu bile, Xperia Z4 dedikodularını durduramadı!

  • Cem Şancı
Sony Xperia Z4'e Quad HD ekran geliyor!

Xperia Z3 ön incelememiz için tıklayın...

Sony, Xperia Z3 modeli tablet ve telefonları duyuralı henüz sadece birkaç gün oldu ancak bu, şirket içinden sızan bilgileri durduramadı. Şimdi de şirketin sonraki nesil olan Xperia Z4 için Quad HD ekran hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

Quad HD ekranlar, 720p çözünürlüğün dört katı anlamına geliyor. Yani aslında ismindeki dört nedeniyle 4K ile karıştırılsa da, 2K çözünürlüğü işaret ediyorlar. Bu da, 2.560 × 1.440 piksel çözünürlüğe denk geliyor.

Böylece Sony'nin sonraki nesil telefonlarında 2K çözünürlük kullanmaya başlayacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Şu an piyasada bu çözünürlüğü destekleyen LG G3 var; Galaxy Note 4 de aynı çözünürlükle piyasaya çıkıyor. 4K için ise birkaç yıl daha beklememiz gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

şu kaba saba çerçeve olayını düzelt sony! alt tarafta o kadar boşluk bırakacaksan da menü ve home tuşlarını kapasitif olarak buraya yerleştir. hem çerçeve dolmuş olur hem de ekranı öldürmemiş olursun. sanal tuş olduğu için sony telefon almıyorum.

@10 Eyl 2014 14:43 Aynen, sanal tus oldugu icin almadim.

Sony ne yapmaya çalışıyor acaba yılda iki tane amiral gemi çıkarması saçma yeni alınan telefon 6 ay sonra ikinci plana düşüyor ve bu sebeptendir ki sony almak için iki kere düşünmek gerekiyor..

dünyada sony`den benden fazla nefret eden insan olması İMKANSIZ ötesinin de ötesi!!!! (sony hakkında gerçekleri bilseniz sizde nefret ederdiniz) ama sırf şu iphone 6 kepazeliğine karşı umarım muazzam bir telefon çıkarıyorlardır.

bi durun kardeşim ya bismillah z3 tanıtıldı ama daha piyasaya çıkmadı bile hemen z4 haberi yapmaya başladınız.

az yavas bunu ne yaaaa

kesinlikle yanlış yapar full hd yeter de artar bile 300ppi den fazlası gereksiz sonra takılmalar başlıyor

@10 Eyl 2014 18:16 QHD ekranler Hd ekranlara göre %50 daha az pil harcarlar. o yuzden gerekli(:

Alan insanlari resmen anayi durumuna dusuruyor. Sony tutarliligini ve kalitesini kaybetmeye basladi. Biraz agir ol yoksa sunny olucaksin

Ekmek mi çıkarıyo telefon mu çıkarıyo belli değil

Her ay bir xperia Z cikacak heralde.

Çıkartmışken bir kerede adam gibi telefon çıkartın hangisini alacağımızı şaşırdık ya

Sony Candır Gerisi Heycandır.Kullanan Bilir.Karalamayın gidin su gecirmez s5 alın :)

Çok pahalı olur bir yıldan önce alınmaz

Sen de yorum yaz