Telefonunuzu VR setine dönüştürün!

Sanal gerçekliği tecrübe etmek için servet dökmenize gerek yok; cebiniz ve birkaç Lira size yeter...

Telefonunuzu VR setine nasıl dönüştürebilirsiniz?

Sanal gerçekliği tecrübe etmeniz için ne bugün dağıtımına başlanan Oculus Rift'e, ne de HTC Vive Pre veya PlayStation VR'a para dökmenize gerek var. Akıllı telefonunuzu kullanarak bu dünyaya giriş yapabilir, 360 derecelik videoları izleyebilir ve sanal gerçeklik uygulamalarını tecrübe edebilirsiniz. Tabii ki aynı kalitede bir tecrübe olmayacak ama aradaki fiyat farkına değer...

Tüketicilere yönelik sanal gerçeklik, halen emekleme sürecinde ancak denemek için yapmanız gerekenler zor değil. Telefonunuza uygulama indirebiliyorsanız, birçok uygulama ve oyunu önünüze sunan VR dünyasına girebilirsiniz.

1. Telefonunuzla uyumlu kiti bulun

Kullanacağınız sanal gerçeklik kiti, telefonunuza göre değişiyor. Örneğin geçen senenin Samsung Galaxy telefonlarından birine sahipseniz, Gear VR'ı kullanabilirsiniz. Ya da basit tarafından, bir Google Cardboard veya Cardboard tabanlı bir kit almanız da mümkün. Amazon gibi sitelerde telefonlara özel birçok VR kiti bulabilirsiniz; hatta ülkemizde de online alışveriş sitelerinde benzer ürünler bulunabiliyor; üstelik sadece 20 ile 100 TL arasında bir fiyata... Önemli olan, kendi telefonunuza; daha doğrusu telefonunuzun boyutlarına uygun olanını bulmanız.

2. Uyumluluğu kontrol edin

Google ve Samsung sanal gerçekliğin yolunu açan iki firma olsa da, bu işin içinde başka birçok firma var. Para harcamadan önce almak istediğiniz kitin telefonunuzla uyumlu olmasına dikkat edin. Diğer kullanıcılar tarafından bırakılan yorumları mutlaka kontrol edin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

trinus vr ile de pc ile baglantı kurup kullanabilirsiniz vr ınıızı

güzel bir alternati tabi ama VR servet değerinde değil. Bi ps4 bir de VR başlık iphone 6 veya çoğu markanın amiral telefonu kadar aşağı yukarı.

Zeki murende bizi gorecekmi?teknolojide yenilik budur.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Telefonunuzu VR setine nasıl dönüştürebilirsiniz?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir