Torrentçileri açığa çıkartan açık!

Anonim olduğunu sanan torrent kullanıcılarına soğuk duş! Bu ayar ve açık yüzünden herşey ortada...

  • Ali Güngör
Torrent kullananları açığa çıkartan açık!
Anonim kalmak çok zor

VPN hizmetini kullanarak gerçek imliğini saklayan milyonlarca torrent kullanıcısına kötü haber, bir hata yüzünden gerçek IP adresleriniz bulunabiliyor.

IPv6 ile birlikte PPTP tabanlı VPN gizlilik hizmetleri kullananların kimlikleri, hali hazırda bazı kurum ve kuruluşlarca toplanıyor olabilir.

Korsana karşı önlemler arasında dosya paylaşımcıların kimliklerini ortaya çıkartmak önem kazanıyor. Kullanıcılar ise Ipredator veya Relakks gibi gizlilik araçlarından faydalanıyor. Telecomix Cipher konferansında açığa çıkartılan bu soruna karşı IPv6'yı iptal edip IPv4 kullanmak gerekiyor.

Ayrıca IPv6 üzerindeki açık sayesinde sadece torrent kullanıcılarının değil, bütün internet kullanıcılarının gerçek IP adreslerinin keşfedilebileceği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

linux kullanın
virüs yok

geçen gün linüxü de gördük virüslü programlarıyla :)
ayrıca linüxde kullansan yinede ip ni buluyolar ve linüx çok kullanışsız.

bu linux kullanın diyenlerin %90'ı windows kullanıyodur merak etme ayrıca arkadaşında dediği gibi linux çok kullanışsız bi winamp bulayım derken bile canım çıktı bırak diğer programları vs.

bu durum linuxun kullanışsızlığını değil sizin beceriksizliğinizi gösterir :D

linux hikaye yıllardır oyun yok hala yok online oyunları açıyo sonrada millete bak linux ta oyun oynanabiliyo diyolar linux ne abi ya windows un w olamaz en basit bi programı bulmak için debelenip duruyosun driver sorunu da cabası

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play