Toshiba'dan OEM HD DVD Yazıcısı

Toshiba HD DVD'yi yaygınlaştırma çalıştırmaları için kolları sıvamış görünüyor.

Toshiba, dün yeni HD-DVD Kaydedicisi SD-H903A'yı tanıttı. Yeni sürücü 5.25 inçlik ve S-ATA arabirimiyle ev sinema sistemleri ve masaüstü PC'ler için üretilmiş.

HD DVD kaydedici, HD DVD-R ve HD DVD-R DL disklere 1x hızla kayıt yapabiliyor. DVD-R ve DVD+R'ler üzerine bu hız 8x, çift katmanlılara 2.4x hızla yazabiliyor. CD-R hızı ise sadece 10x olarak kalmış.

Toshiba, 8-11 Ocak tarihlerinde Las Vegas'ta yapılacak olan Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda diğer HD DVD ürünlerini bilişim teknolojisi üreticilerine tanıtacak. Ön belleği 8 MB olan bu ürünü ise sadece OEM piyasasına sunmayı planlıyor. Yani PC'lerine monte edebilecekleri bir HD DVD yazıcısı almayı planlayanların biraz daha beklemesi gerekecek.

CHIP Online Yorumu:
Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada henüz Blu-ray mi HD DVD'mi tartışmaları sürerken, Toshiba'nın bu ürünü "sadece" OEM piyasasına sürmesi ne derecede kendi teknolojilerinin gelişmesine faydası olur tartışılır. Nisan 2006'dan beri 1.5 milyon HD DVD filmin satıldığı söylense de, galibin HD DVD olduğunu söylemek için oldukça erken.

Selçuk İslamoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Henüz HD-DVD yaygınlaşmadan kim alıyor, ne yapıyor bu 1.5 milyon HD-DVD filmi ilginç ?

Umarım HD-DVD galip gelir, hem MS ve Intel destekliyor hem de ekonomik.

Ay'dan arazi satın almak gibi bir şey...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir