Tüm sohbet programları tarayıcınızda

Ayrı bir yazılım yüklemeden; sadece tarayıcınızla MSN keyfi yaşamaya ne dersiniz?

  • Ümit Öncel
Tüm sohbet programları tarayıcınızda
Imo.im ile tüm sohbet programları elinizin altında

Eğer siz de pek çok kullanıcı gibiyseniz, aynı anda birden fazla sohbet programı kullanıyorsunuz demektir. Bir yandan MSN, diğer yandan Gtalk, Yahoo Messenger, Skype, Facebook, Myspace derken hangi birine yetişeceğinizi şaşırmak hiç de zor değil. Neyse ki Imo.im adlı web sitesi bu anında mesajlaşma araçlarının yol açtığı karışıklığı giderecek bir uygulama geliştirmişler ve tüm sohbet programlarını tek bir çatı altında toplamışlar.

Şuraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Imo.im 'i kullanmak için öncelikle herhangi bir sohbet programını seçip giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ tarafında arkadaş listenizi göreceksiniz. Ortadaki boş alan sohbet pencereleri için ayrılmış. Sol bölümde ise o anda kullanacağınız sohbet araçları diziliyor.

Diyelimki MSN hesabınız ile giriş yaptınız. Bundan sonra sol taraftaki Add Acount bağlantısına tıklayarak diğer sohbet araçlarından istediğinizi ekleyebilirsiniz. Yeni eklediğiniz sohbet programındaki arkadaşlarınız sağ taraftaki listeye eklenecekler. Imo.im eğer varsa sohbet programındaki gruplarınızı da size gösterecek. Fakat tercih ederseniz Imo.im üzerinde kullanacağınız yeni grupları da sayfanın sağ üst bölümünde yer alan "Create new group" simgesini kullanarak oluşturabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ne kadar güvenli oldugu tartışılır Microsoft destekliyormu?

Hesaplarımızı ve şifrelerimizi, imo da görecek mi ?
:)
Güvenilir bir yazılım mıdır? tüm hesaplarımızı şifrelerimizi bu uygulama aracılığı ile tek bir yerde topladık diyelim, bu bilgiler başkalarının eline geçmeyeceğinin garantisi var mı ? Casusluk yapama ihtimali var mı bu uygulamanın ? yani spywarelik yapmaz mı ?

Casus yazılım(spyware) nedir ?
Casus yazılım, kullanıcılara ait önemli bilgilerin ve kullanıcının yaptığı işlemlerin, kullanıcının bilgisi olmadan toplanmasını ve bu bilgilerin kötü niyetli kişilere gönderilmesini sağlayan yazılım olarak tanımlanır.

çok daha basiti var herkes ubuntu kullansın o zaman bilgisayar kullanmanın ne kadar basit ve ne kadar keyifle olabileceğini görecekler çünkü bu haberdeki işi ubuntu zaten dahili olarak yapıyor ekstra hiçbirşeye gerek kalmıyor

mükemmel çok gerekli bir uygulama kameralı sesli sohpette yapılıyor harika unut gitsin wlm yi :))

SSL destekli olması çok iyi. SSL destekli olarak Meebo'yu da tavsiye edebilirim.

ne kadar güvenli???

fikir muhteşem...
ama küçük bir sorun var...
neden sosyal içeriğimi bir siteye güveneyim ki....???

saygılar...

İe8 ile açolmadı ama chorome ile açıldı ilginç. Çok güzel değil ama alpha aşamasını bu şekilde aşamazsa betaya bile gelemez.

chrome web strore de görmüştüm.chrome os için olmazsa olmazlardan :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play