Türkiye'de iddialı bir 3D firması

3D modelleme alanındaki tüm sınırları kaldıran CATIA'nın artık Türkiye'de resmi bir temsilcisi var.

Türkiye'de yüzlerce firma kullanıyor

Türkiye'de yüzlerce firma kullanıyor
Dassault Systèmes'in ağır topları bir arada...

Kullanıcıya verilecek desteği en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Dassault Systèmes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy ise müşteri memnuniyetinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Otomotiv, otomotiv yan sanayii, savunma, havacılık, endüstriyel ekipmanlar gibi sektörlerde liderliklerini devam ettireceklerini vurgulayan Süsoy, enerji, denizcilik, paketlenmiş hızlı tüketim malları, moda/ konfeksiyon ve ilaç sektörlerine doğru hızla ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti. Süsoy ayrıca Dassault Systèmes ürünlerinin Türkiye'de lider firma ve kurumlar tarafından kullanıldığına dikkat çekerek, bazılarını şöyle sıraladı: Mercedes Benz Türk, Temsa, Otokar, BMC, Tofaş-Fiat, Ford Otosan, MAN, TAI, Alp Havacılık, Kale Havacılık, Aselsan, Kale Grubu, Autoliv Cankor, TIRSAN, Valeo, Grammer.

1981 yılından bu yana 3D yazılım pazarında liderliğini sürdüren Dassault Systèmes, endüstriyel süreçleri destekleyen PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) uygulama yazılımları geliştirerek pazarlıyor ve ürünlerin tasarlanmasından bakımına, hatta geri dönüştürülmesine kadar tüm yaşam döngüsüne ilişkin üç boyutlu bir vizyon sağlıyor. Müşteriler için Dassault Systèmes ve PLM, ürünlerinin sanal olarak tasarlanabilmesi, detaylandırılabilmesi ve bunları üreten fabrika süreçlerinin simüle edilebilmesi anlamına geliyor. Fiziksel ve yüksek maliyetli numuneler hazırlamasına ve bunları test etmesine gereksinim duymaması ise kaynak tasarrufu sağlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

BUNU fransızlar kullanıyor benim bildigim airbus bu teknoloji ile dizayn ediliyor bide eurostar diye bi hızlı trenleri var fransızların onuda kullanıyor diye biliyorum

başlığı okuyunca bende bir Türk firması olduğunu sandım.zaten chip dergisi bir Türk firmasının tanıtımını yapsa o gün bi dişimi kıracam ;)

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir