Twitter'dan yeni SoundCloud hamlesi!

Twitter, uzunca bir zamandır peşinde koştuğu internet hizmeti için önemli bir adım attı!

  • Levent Öztürk
Twitter'dan yeni SoundCloud hamlesi!

Twitter, daha önceleri de satın almayı düşündüğü SoundCloud'a 70 milyon dolar yatırım yapıyor. Twitter CEO'su Jack Dorsey, firmanın yatırım haberlerini Recode sitesine doğrularken daha fazla bilgi vermedi. Recode'un anlaşma ile yakından alakalı isimsiz kaynaklarına göre 70 milyon dolarlık bu miktar, toplamda yaklaşık olarak 100 milyon dolar değerinde olacak bir turun sadece ilk parçası. Twitter ve SoundCloud ise anlaşma hakkında çok fazla yorum yapmıyor.

Genellikle "sesler için YouTube" olarak tanınan SoundCloud, ayda 175 milyon farklı ziyaretçisi için oldukça popüler bir seçenek. Örneğin dijital radyo hizmeti Pandora'nın 79 milyon aktif dinleyicisi bulunmakta.

Bu yıla kadar hizmetin kataloğunun büyük bir kısmı yüklenmiş olan parçalardan oluşuyordu. Bu parçaların arasında DJ remix'i, yeni bir şarkıcının yaptığı bir cover ve benzeri pek çok şey bulunmaktaydı. Ancak bu yılın başlarında SoundCloud, Spotify benzeri bir üyelik hizmeti başlattı. SoundCloud Go adındaki bu hizmet ile beraber telifli parçalar da dinlenebilir hale gelmiş oldu...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play