Ucuz iPhone, plastik mi olacak?

Apple iddiaları yalanlasa da, yakında hiç de ummadığınız, böyle bir iPhone ile tanışabilirsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
Ucuz iPhone, plastik mi olacak?

Apple her ne kadar "ucuz iPhone üretmeyeceğiz" dese de düşük maliyetli bir iPhone'a dair söylentiler hızını kesmiyor.

Geçtiğimiz hafta Apple'ın Çin'e (ve diğer gelişmekte olan piyasalara) özel düşük maliyetli bir iPhone üzerinde çalıştığını söyleyen DigiTimes, bu kez yeni bir iddiayla ortaya çıktı. İsabetsiz tahminlerinin sayısı pek de az olmayan DigiTimes'ın "tedarik zincirindeki kaynakları"na göre ucuz iPhone'da plastik bir gövde kullanılacak. Bazı web siteleri ise DigiTimes'ın aksine, düşük maliyetli iPhone'un gövdesinin hem plastik, hem de metalden oluşacağını iddia ediyor.

DigiTimes'ın diğer bir iddiası ise telefonun gövdesinin ABD'de bulunan bir elektronik üreticisi tarafından üretileceği. DigiTimes'ın kaynaklarına göre uygun fiyatlı iPhone, 2013'ün ikinci yarısında piyasaya sürülebilir.

Apple yöneticisi Phillip Schiller, sadece birkaç gün önce düşük maliyetli iPhone için "Apple'ın geleceğinde hiçbir zaman böyle ürünler yer almayacaktır" sözlerini kullanmıştı. DigiTimes'ın yanında ucuz iPhone söylentilerini destekleyen Piper Jaffray'den Gene Munster, Jefferies'den Peter Misek ve Strategy Analytics'ten Neil Mawston gibi analistler de bulunuyor. Apple'ın gerçekten de ucuz, plastik bir iPhone üretip üretmeyeceğini biz de merakla bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

sevgili Apple'ın plastiğinin bile yeni bir devrimin başlangıcı olacağı gün gibi aşikârdır. diğer pazarlama firmalarının dandirik ve ucube plastik ürünleriyle karşılaştırma yapmak fazlasıyla abesle iştigaldir...

@17 Oca 2013 14:27 beyin felci geçirmişsin .

İnşallah üretir de Samsung'u plastikçi diye beğenmeyen fanboylar sap gibi ortada kalıp ağızlarını bile açamazlar...

@17 Oca 2013 14:48 merak etme bebeğim apple o kadar da düşürmez kaliteyisenin uğraşların boşa çıkar

@20 Oca 2013 15:25 Kaliteyi malzemede sanan dehalar.Apple önce bir işlemcisini toplasın da öyle gelsin.Sana sorsak daha işlemcisinin kaç ghz olduğunu bile bilmezsin, ama burada rahatça konuşuyorsun.Her ağzı olan konuşmamalı bence.

bu zırvalılarda ne böyle çok komik görünüyor (:

Ucuz ayfon çıksa Türkiye deki bütün krolar saldırır stok biter.

iPhone 3GS de plastikti...

@17 Oca 2013 18:59 neresi plastikti arkasını görmedin mi hiç metal

Ucuz iphone üretilmesine karşıyım. Samsung A'dan Z'ye herkesin elinde var görüyoruz.

@17 Oca 2013 19:31 Kullanmak herkesin hakkı değil mi? Bırakın yapsınlar, insanlar gücü hangisine yetiyorsa onu alsın. En azından bir cihaz için böbreğini satanlar artmaz..

@17 Oca 2013 19:31 iphone kullandın diye üstün sınıf mı hissediyorsun kendini?her kesimden insanın kullanması hakkı değil midir?

@17 Oca 2013 19:31 Ha yani diyorsun ki sadece zenginler kullansın iphone'u da ben artislik yapabileyim.Hiç umutlanma canım arkadaşım, zaten alacak olan adam tüm maaşını yatırıyor, kredi çekiyor gene bir şekilde alıyor o telefonu.Zaten yıl oldu 2012, bu dakikadan sonra telefon üstünden artislik yapabileceğini sanmıyorum.Malum, herkeste zaten var artık iphone.Koyun sürüsü her zaman araştırmadan iphone alıyor.Benim için bir mee dermisin bu arada? :)

kaliteyi düşürmezse çok olur. ama sanmıyorum appleın bunu yapacağını. her gün önüne gelen söylenti çıkarıyor zaten sırf applea karşı beklentileri yükseltip ürün apple tarafından çıkarılmayınca da insanların canını sıkmak için. kendini zeki sanan androidçiler yapıyor hep bunları..

Sen de yorum yaz