USB Type-C Android'li telefonlara geliyor!

MacBook'taki USB-C girişine kıskanarak bakmayın; çok yakında sizin telefonunuza da gelecek!

  • Zeynel A. Öztürk
USB Type-C Android'li telefonlara geliyor!

Apple'ın yeni MacBook'unda, Google'ın ise yeni Chromebook Pixel'inde kullandığı mini USB Type-C portunu yakında Android'li telefonunuzda görürseniz hiç şaşırmayın.

Google'dan Adam Rodriguez, yeni Chromebook'la beraber yayınlanan bir videoda yeni USB standardına kendilerini adadıklarını, onu yakın gelecekte Android'li telefonlarda ve diğer Chromebook'larda görebileceğimizi söyledi. Rodriguez, kesin bir zaman vermemiş olsa da Type-C, kalın bir kablo ve konektöre gerek duymaksızın USB 3 hızlarını (ve zaman içinde USB 3.1 performansını) sunacak olması önemli bir gelişme.

Type-C'nin konektörünün "ters takılmaya" izin vermesi, Android'li telefonlarda küçük ama sık yaşadığımız bir sorunu da çözecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Telefon şarjdayken flaş disk takamayacağız :(

çoğaltma aparatları var

yahu ortada şey gibi duruyo o bile kırılır iphone 5 te 6 da olan şarj ve data aktarımı gibi yapsanıza şunu çift taraflı o ortadaki şey kırılmamış olur onu bile kıran var düşünün usb type-c yi kıranda olur

hihihi 4s daha guzel

Bu görüntü de verebildiği için hdmi yerine kullanılacak olan giriş değil mi? Bilen varsa aydınlatsın elektrik parası benden.

Lightning kim ki zaten?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play