Vioguard: Bu klavye kendini temizleyebiliyor

Klavyenizin çok fazla kirlenmesinden sıkıldınız mı? O zaman bu çok özel klavye tam size göre...

  • Ümit Öncel

Hepimiz klavyede bulunan mikrop sayısının tuvaletlerdekinden bile daha fazla olduğu söylentisini duymuşuzdur. Ancak bu güne kadar aklımıza klavyelerimizi sık sık silmek veya bilgisayardan kaktıktan sonra ellerimizi yıkamak dışında bir çözüm de gelmemiştir. Çok yakına bir alternatifimiz daha olacak. Vioguard, özellikle hijyenin çok önemli olduğu yerlerde kullanılmak üzere yeni bir klavye piyasaya sürüyor.

Vioguard, kullanılmadığında klavyeyi kendi özel kutusunda tutuyor. Bu kutu içerisinde klavye aynı zamanda mor ötesi ışın ile temizleniyor. Özel hareket sensörü ile kullanıcıyı algılayarak açılan klavye, bir süre kullanılmadığında veya bir tuşa basılarak kutusuna geri yerleştirilebiliyor ve sterilizasyon yeniden başlıyor. Sterilizasyon işlemi en fazla 10 sn sürüyor. Klavyeyi görsel olarak diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise tuşların daha fazla mor ötesi ışın alabilmesi için düz olarak tasarlanmış olması. Öncelikli olarak hastanelere satılması planlanan bu klavyeler haziran ayından itibaren satışa çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

çok güzel bir ürün en önemli faktör sağlıktır bunu unutmayalım

yalnız bu sadece mikrop virüs vb. gibi canlıları öldürür....kir toz vb şeyler için de bir yöntemi olsaydı fena olmazdı...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play