Wi-Fi için bir garip suçlama!

ABD Başkan adayı Jill Stein, kablosuz iletişim konusunda pek de bir kanıtı olmadan, çok sert suçlamalarda bulundu!

  • Levent Öztürk
ABD Başkan adayı şimdi de Wi-Fi'ı suçluyor...

ABD'nin Green Party Başkan adayı Jill Stein, daha önce aşıların çocuklarda otizme sebep olup olmadığı konusunda açtığı tartışma ile gündeme gelmişti. Şimdi de Stein, çocukların öğreniminin gerçekleştiği okullardaki Wi-Fi sinyallerinin çocuklara zarar verebileceğini iddia ediyor.

Stein'in bu seçimlerdeki bilim karşıtı aday olduğu rahatlıkla söylenebilecekken, iklim değişimine inanmayan Trump'ın da varlığı ile bu alanda rekabetin oldukça sıkı olduğu söylenebilir.

Yayınlanan bir video içerisinde Stein'a kalabalık tarafından okullardaki bilgisayarlı eğitimin zararları sorulduğunda Stein, eğitimin bilgisayarlardan uzaklaşması gerektiğini ve bu eğitim modelinin çocuklara her yönden zarar verdiğini söylemekte. Videonun daha ilerleyen kısımlarında ise Stein'a wireless (kablosuz) hakkında düşünceleri sorulmakta.

Bu noktada Stein, çocuklarımızın kesinlikle bundan uzak durmaları gerektiğini, Avrupa'da bu konuda yeterince iyi olmasa da önlemler alındığını söylerken, bütün bunların firmaların para kazanmak için uydurdukları şeyler olduğunu da söylemekte. Hatta Stein, konuyu bir adım daha ileri götürerek, topluluklar üzerinde bu konularda araştırma yapıldığını ve yıllar sonra bu teknolojiler ile kaç kişinin öldüğünün inceleneceğini de söylemekte.

Ancak belirtmekte fayda var ki, Wi-Fi sinyallerinin insanlara zarar verdiğine dair somut bir kanıt, yıllardır yapılan araştırmalara rağmen bulunabilmiş değil ve Jill Stein'ın cümleleri, oy almaya çalışan bir politikacı olmasının dışında herhangi bir bilimsel kanıt içermemekte...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

O zaman dünyadaki herkes tüm elektrikli aletlerini çöpe atıp evlerini yıkıp milattan öncesi gibi mağaralarda yaşamaya başlasın. Hatta ateş yakmasın ateşte zararlı. Hatta yaşamasın yaşamakta zararlı.

@03 Ağustos 2016 00:56 wifi zararlıysa , zararsızını yapmaya kafa yorun , mağrada ateş yakmaktan daha iyi fikir

O zaman baz istasyonlarını'da kapatsınlar, sonuçta oda belli bir miktar radyasyon yayıyor.

Sen de yorum yaz