Windows 10 için umut verici yeni araştırma!

Yeni bir araştırmanın ortaya çıkarttığı sonuç, Windows 10 için iyi sinyaller geldiğini söylüyor!

  • Cenk Atlı
Windows 10 için umut verici yeni araştırma!

Yeni bir araştırma, iş yerlerinin büyük bir çoğunluğunun en geç önümüzdeki yıl Windows 10'a geçmeyi planladığını gösteriyor. Diğer yandan Yıllık Güncelleme'nin bu doğrultuda çok da özendirici olmadığı anlaşılıyor.

Adaptiva tarafından gerçekleştirilen ve IT alanında uzman 300'ü aşkın firmayı kapsayan araştırma sonuçlarına göre bu iş yerlerinin yüzde 64'ü gelecek yıl içerisinde Windows 10'a geçeceğini söyledi.

Windows 10 Anniversary Update mercek altında!

Araştırmada ayrıca firmaların yüzde 76'sı, Yıllık Güncelleme'nin kendilerinde Windows 10 için bir aciliyet hissi uyandırmadığını ekledi. Bu da söz konusu güncellemenin ancak yüzde 24'lük bir kesim için motive edici olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla birlikte 10 bini aşkın çalışana sahip daha büyük firmalarda Yıllık Güncelleme'nin motive edici olarak görülme oranı ise yüzde 30.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çoğumuz sadece windows işletim sistemini bilgisayarın açılışında yüklenen ve o kadarla kalan bir sistem olarak görüyoruz. Windows üzerine kurulan programlar asıl önemli. İşimizi gören onlar. Şuan linux işletim sistemi başarılı bir şekilde windows üzerine kurulan programları herhangi bir programa ihtiyaç olmadan çalıştırabilecek kapasitede olsa. Çoğu kişi kesin linux e geçer. Neden windowsla kalıp başımızı ağrıtalım ki. "Hadi hadi win10 Çıkardım geç geç" geçmiyon mu ne kullanıyon destek bitti :)

@04 Ağustos 2016 10:42 ben 2 senedir linux mint kullanıyorum ve yıllarca windows kullanan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, eğer windowsu bırakıp linux mint gibi kararlı bir linuxa geçerseniz, kesinlkle windowsu aramazsınız, windows uygulamalarının ve oyunlarının çoğunu da wine ve playonlinux araçları ile kullanabiliyoruz artık, bunu da belirteyim.

@04 Ağustos 2016 10:42 Linux un en büyük sorunu donanım üreticilerinin adam gibi destek vermemesi. İkinci büyük sorun kullanıcılarının cebinde akrep olması ve bir yılda veya iki yılda bir 2-3 dolar bağışı ( ki bağış denmez sonuçta karşılığında bir şey kullanılıyor ) çok görmesi. Açık kaynak kodlu projelerin en büyük sıkıntısı mali kaynak problemidir. İnsanlar her halde programcıların yazdıkları kodla beslendiklerini sanıyor.

4. millenium faciası mı tuttu yalan... aklı olan uzak durur...

Sen de yorum yaz