Windows 10 masaüstünde yükseliyor!

Yavaş ancak kararlı yükselişini sürdüren Windows 10, masaüstünde bakın hangi seviyeye kadar çıkmayı başardı...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 masaüstünde yüzde 21'e ulaştı!

Windows 10, çıkışının bir sene sonrasında beş masaüstü bilgisayardan yalnızca birine girmeyi başardı. NetMarketShare verileri, Microsoft'un son işletim sisteminin Haziran'daki yüzde 17,4'lük pazar payını Temmuz'da yüzde 19,1'e yükselttiğini söylüyor.

Veriler, Windows 10'a ücretsiz geçiş fırsatının 29 Temmuz'da sonlanmasına rağmen Windows 10'un yavaş izleyen büyümesinin hızlanmadığını gösteriyor. Microsoft, çok tartışılan Windows 8'in ardından Windows 10 ile kullanıcı dostu, çekici bir işletim sistemi ortaya çıkarmak istemişti. Firma bunu başarsa da, ısrarlı tutumuna rağmen birçok kullanıcıyı Windows 10'a yükseltmedi. Firma geçen ay 2018 ortasında 1 milyar cihaza ulaşma hedefine ulaşamayacağını da açıklamıştı.

Windows 10 Anniversary Update mercek altında...

Ancak Windows 10 yavaş da olsa büyümesini sürdürecek. İşletim sistemi bugün uzun süredir beklenen Anniversary Update güncellemesini alacak. Bu güncelleme, Edge web tarayıcısına, dijital asistan Cortana'ya, Başlat Menüsü'ne, görev çubuğuna ve Hello oturum açma işlevine geliştirmeler yapacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

xp yi geçmiş yüzde 4 :))

Windows Ten... Geleceğin gücü.....

yıl 2016 olmuş... 2017 ya kaç ay kalmış hala windows kullanan var... yuh... LinuXMint deneseler windows ne derler...?

@grezimonk bana linux mint de neler yapabildiğini anlatır msın :)

@03 Ağustos 2016 17:57 hala öğrenemediysen öğrenmesende olur...

Gizlilik ihlali bu isletim sisteminin onundeki en buyuk engel. System adminiyim yillardir bu derece gizliligi ayaklar altina alan bir program daha gormedim. Keyloggerlar bile bu kadar degildi! Ayrica ev kullanicilari icin windows updateler tam bir tehdit haline geldi. Updateler uzerindeki kontrolu tamamen kaybettiniz. Kotali internet kullanicilari icin hicte dost bir sistem degil. Windows 7'de yapamadiginiz ve 10'de yapabildiginiz hicbirsey yok. Windows 10'nin app tabanli programlari karmasik

Esas yukselis hizini bundna sonra gorun. Su ana kadarki yukselme zorlamaydi. Bu ay basindan itibaren yukselis durursa hic sasirmayin.

win10 proyu bazı yerlerde 200 tl civarında satıyorlar.. acaba sahtemidirki..

@04 Ağustos 2016 00:11 kaç para ki 200TL ucuz sandırtıyor?

@grezimonk Windows'un kendi sitesinde 430 tl normal sürüm 730 tl pro sürüm.

Sen de yorum yaz