Windows 10 Yaması Bazı PC'leri Çökertti

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesinin ardından gelen yeni bir güncelleme, bazı PC'leri açılmaz hale getirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Yaması Bazı PC'leri Çökertti

Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 güncellemesindeki bazı sorunları onaran KB4103721 Sürüm 1803 adlı toplu güncellemeyi yayınlandı ancak bu güncellemede de bazı sorunlar ortaya çıktı.

Microsoft'un topluluk destek forumlarında yer alan bir konu başlığında bazı kullanıcıların PC'lerini açmakta sorun yaşadığı, yamayı yükledikten sonra siyah ekranla karşılaştığı anlaşılıyor. Microsoft'tan sorunla ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Yamayı yükledikten sonra sorun yaşıyorsanız, göründüğü kadarıyla bazı bozuk dosyaları onarmanız gerekiyor. Bunun için güvenli moda geçiş yapmanız gerekiyor. Bu arada sorunu herkesin yaşamadığını da söyleyelim.

Sorun yaşamaktan endişe duyuyorsanız, şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey KB4103721 Sürüm 1803 güncellemesini yüklememek. Kullanıcılar, soruna yönelik bazı çözümler kefşetseler de Microsoft'tan gelecek açıklama, sorunun nasıl giderilebileceği konusuna açıklık getirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Hatalı ve buglu Windows 10 1803'ün hatalarını gidermek için güvenlik güncellemesi yayınlıyorlar. Güncelleme bir kaç tane hata gidermesini sağlıyor ama kullanırken yaşanan buglar ve hataları düzeltmiyorlar. Bir de üstüne üstlük güncelleme Windows 10 1803 sürümlü işletim sistemini daha da buglu ve hatalı hale getiriyor. Windows 10 April Update, Windows Vista'dan bile daha berbat. Asla yüklenmemesi gereken bir işletim sistemi ve tekrardan belirtmek isterim; Bu güncelleme başınızı ağrıtabilir.

Windows 10 kullanıcısıyım, Chıp'teki yorumlar ve yazılar üzerine son güncellemeyi almadığıma iyi etmişim demekki :)

1905. sürüm çıkana kadar beklemek gerek.

bu microsft insanların windows kullanmasını bırakmasınımı istiyor nedir su microsoft da calışan üst düzey yetkilileri acil yenilemesi gerekiyor yoksa lunix e gün doguyor.

işletim sisteminin birkısmı xpden kalma birkısmı win8 çakalın kuyruğu zürafanın boynu yok bu yaşamaz yıllar oldu hala final sürüm çıkmadı galiba yeni ve doğru tasarlanmış en az iki sisteme ihtiyaçvar

@13 Mayıs 2018 01:08 Yeni sistemi geliştirmeyi bitirene kadar, Apple gibi devam etmeleri gerekiyordu diyorsunuz yani.

Bir sistemi kurmak bir haftamı alıyor ama 5-6 sene format atmıyorum. Sistemlerim hep ilk kurulduğu günkü gibi. Sadece belli aralıklar ile belli programları güncelliyorum. Sistemlerim zırhlı olduğu için güvenlik güncelleştirmelerine ihtiyacım yok. Çok önemli bir özellik olmadığı sürece de yeni özellikler ile ilgilenmiyorum. Güncelleştirmelerde ilgilendiğim tek şey kritik hata güncelleştirmeleridir. Kısaca sistem imajlarım var ama hız ve stabilite kaybı riski nedeniyle update almıyorum. >>>

@cleverman Hocam aynı görüşteyim. En iyisi imaj almak ve o imajı kullanmak. Güncelleme felan boş, iyi bir antivirüs ve internet tarayıcısı olsun tamam.

>>> Diğer taraftan sürekli update peşinden koşamam. Hız ve stabilite harika mı? Evet. Hata var mı? Yok. Önemsiz özelliklere ihtiyaç var mı? Yok. Sistem zırhlı mı? Evet. O zaman Windows Güncelleştirmelerini geçiniz...

Çok önemli bir soru daha var: Windows'ları sadece güncel tutarak güvenliği sağlayabiliyor musunuz? Hayır, güncelleştirmeler neredeyse etkisiz. Zırh zaruridir. Zırh kullanıldıktan sonra da zaten güvenlik güncelleştirmelerine hiç ihtiyaç yok. O halde konu kapanmıştır...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost