Windows 10'a bir büyük güncelleme daha!

Microsoft, henüz iki hafta bile dolmadan, Windows 10 için üçüncü toplu güncellemeyi yayınladı!

Windows 10'a bir büyük güncelleme daha!

Microsoft, henüz iki hafta bile dolmadan, üçüncü toplu güncelleme paketini yayınladı. KB3081438 koduyla yayınlanan güncellemenin tam olarak neleri içerdiği hakkında bir açıklama yapılmadı. Destek sayfasında tek söylenen, güncelleme paketinin, Windows 10'un işlevselliğini artıracak geliştirmeleri içerdiği.

Windows 10 için yayınlanan ikinci toplu güncelleme paketi, Microsoft'un açıklamalarına göre güvenlikle ilgili geliştirmeler içeriyordu. Ancak bu yeni paket, görünüşe göre güvenlikten çok, işlevsellik ve performans alanında geliştirmeler sunuyor.

Her ne olursa olsun, Windows 10 için daha önceki güncelleme politikasından çok daha farklı bir politika izlendiği açık. Microsoft artık güncellemeleri belli tarihlerde yayınlamak yerine, "geldiği gibi" yayınlamaya başladı. Toplu güncelleme paketlerinin bu hızla devam edip etmeyeceğini şimdiden kestirmek zor. Windows 10 yeni bir işletim sistemi ve düzeltmelerin başlangıçta çok sık yapılması şaşılacak bir durum değil. Ancak şurası kesin görünüyor: Microsoft, artık güncelleme konusunda çok daha cömert davranacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

iyi güzelde biz hala bu win10 lisans keylerini nerden öğreneceğiz :D temiz kurulum yapayım diyorum key yok, orjinal win10 bu arada.

@15 Ağustos 2015 11:06 kardeş bir kereliğine yükseltip microsoft hesabınla giriş yaparsan artık keye gerek kalmayacak. orjinallik senin hesabına işler. onunla oturum açtığında otomatik orjinal hale gelir.

@15 Ağustos 2015 11:06 Merhaba öncelikle bir defaya mahsus işletim sistemini Windows 10'a yükseltmelisin. Yükseltme tamamlandıktan sonra ve Windows etkinleştirildi yazısı çıktıktan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz. Kurulum sırasında key isteyince atla veya daha sonra seçeneğine tıklayacaksınız. Temiz kurulumunuz bittiğinde ve internete bağlandığınızda Windowsunuz otomatik etkinleşecek.

gerek yok öyle şeylere. kasanın yanında (diz üstü ise pilin alltında) orijinallık etiketi anahtar vardır. onu direkt gir. tamamdır. @15 Ağustos 2015 11:06

@15 Ağustos 2015 14:16 Yanlış bilgilendirme yapmayalım. Lisan yükseltme yapılan pc nin donanım bilgileri ile yapılıyor bu yüzden kurulum yaparken key ekranını atla,daha sonra diyerek kurulumu tamamlayın nete bağlandığı gibi etkinleşecektir windows. Microsoft hesabına falan yedeklenmiyor lisans.

@15 Ağustos 2015 11:06 keye gerek yok microsoftun sitesinden indir flash yada dvd ye yaz temiz kurulum yapm merak etme key isterse atla de geç orayı ben öyle yaptım ve bu 3 güncellemedir alıyorum etkinleştirildi yazıyor sıkıntısız kullanıyrum

Win7 den win10 geçtimHp bilgisayarımda AMD ekran kartı uyuşmadı,AMD ana sayfasından güncelleme yap diyor yinede olmadıolmadı.

Olması gerekende cömert davranması. Çünkü en ufak bir açıktan bile sıkıntı yaşayıp günlerce güncelleme bekleyip belkide tüm paramızı hacker'lara kaptırıyoruz.

İkinci büyük güncellemeden sonra fark edilir iyileştirmeler olmuştu. Üçüncüyü de deneyelim.

AZ yapsın ÖZ yapsın !

hertarafı arka kapı herşeyi gönderiyor

Tamam güncellesinler de, Türkiye'nin altyapısı malum, sürekli indirme yapmak sorun çıkaracak gibi. :(

çok iyi sevdim bi işi :)

microsoft yine metroyu zorladığı gibi update yapmayı da zorlamış. kapatma seçeneği bile yok. böyle saçma bir sistem görmedim. sanki biz onu değil o bizi kullanıyor. hiç iyi şeyler değil bunlar microsoft...

abi win 10 win updateden yüksellttim hatta bu yorumu Microsoft edge yazıyorum ücretsiz ama rezerve ettiyseniz

DirectX hariç windows7 ile aynı performansa sahip bir işletim sistemi olmuş Win10. Şimdilik kullanmama rağmen hersaniye buram buram tablet kokuyor. Güzelim masaüstü bilgisayarımı hiç ettim hissine kapılıyorum

Eh! Şimdi teknoloji gelişiyor artık. Microsoft her yeni sisteme ayrı bir yenilik katmak zorundadır. Bizlerde her yeni Teknoloji'ye alışmak zorundayız. Bu durumu beğenmeyen isterse Linux, XP, Vista ve 7 yükler. @15 Ağustos 2015 15:04

windows updatei kapatabilirsiniz, Hizmetlere girin ve Windows Update i devre dışı bırakın, hepsi bu

Güncelle güncelle bu sistem stabil olmaz...

Geçmek için acele etmiyorum. Hele bir endamını adam gibi göstersin, ne menem bir şey olduğu ortaya çıksın, bakarız sonra. Yoksa böyle yamalı bohça gibi işletim sisteminden hayır gelmez ilk etapta.

Güncelleme benim gibi internete telefon üzerinden bağlanan laptop kullanıcıları için ciddi sıkıntı oluşturuyor. Ben daha ne olduğunu anlamadan internet paketinin yarısını hüpletmiş.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir