"Windows 365" markası Microsoft'a tescillendi

Microsoft'un "Windows 365" markasını himayesi altına alması, ne anlama geliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
"Windows 365" markası Microsoft'a tescillendi
Microsoft, "Windows 365"i korumasına alıyor

Microsoft'un üyelik tabanlı bir işletim sistemi hazırlayabileceği haberlerine geçen sene Ağustos ayında rastlamıştık. Ancak Windows 10'a güncellemenin ücretsiz olacağının açıklanması, Windows 365 dedikodularını bir kenara itmişti.

Bununla birlikte Microsoft'un "Windows 365" için yakın geçmişte yaptığı bir marka başvurusu, bu dedikoduların fitilini tekrar ateşleyebilir gibi görünüyor. Elbette Microsoft'un sadece "Windows 365" ismini rakiplerine karşı korumaya alma amacı da olabilir.

Gelişmelere bakarak Microsoft'un Windows 365 gibi üyelik tabanlı bir Windows modelini yakın gelecekte sunmayacağını söyleyebiliriz. Firma, Windows 10'un her alanda ve her platformda kullanılması için tüm gücünü kullanıyor. Windows 10'un 1 senelik ücretsiz dönem sonrasındaki ücretinin ne kadar olacağı henüz bilinmiyor, ancak yine de firmanın yıllık üyelik sistemine geçeceğine dair bir işaret şimdilik yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

İsim hakkını alacağı bu sistemi kuracağı anlamınada gelmez. Bizim şirkette benzer yakın isimlerdeki telif haklarını TPE'den almak için başvuru yapıyor. Normal.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play