Windows 7, 8'i yine utandırdı

Windows 8'in Windows 7'nin gölgesinde kalmaya mahkum olduğu, PC devinden gelen bu haberle kanıtlandı

Windows 7, Windows 8'i yine utandırdı!
Threshold çıkıncaya kadar Windows 7

Windows 8 Ağustos 2012 itibarıyla satışa çıkmış bir ürün ve bu da kendisinin iki yıldır piyasada olduğunu gösteriyor. Ancak HP, iş son kullanıcıya satış olduğu zaman halen Windows 7'yi unutmuş değil.

Eğer firmanın sitesine girip yeni çıkan dizüstü modellerine şöyle bir bakarsanız, büyük kısmının Windows 7 ile birlikte satıldığını görebilirsiniz. İşin ilginç yanıysa, PC devinin en çok satanlar listesnin tepesinde hep Windows 7'li bilgisayarların bulunuyor olması. Buradan yola çıkarak, Windows 8 işletim sisteminin Microsoft'un önem sırasında başlarda yer alamadığını söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Hem yoğun Windows 7 satışı, hem de önümüzdeki ay piyasada olması beklenen Windows Threshold önizleme sürümü, öyle görünüyor ki firmanın esas önemli ürünleri arasında yer alıyorlar. Windows 8 cephesindeyse işler pek de iyiye gitmiyor zira Microsoft bir süredir Windows 8 satışları hakkında hiçbir resmi açıklama yapmadığı gibi, Windows 7 satışları, 8'e göre çok daha fazla.

Windows 8 ile birlikte kaybolan "başlat" menüsü kullanıcılardan büyük tepki almıştı. Eylül ayında aramızda olması beklenen Threshold önizleme sürümü ve ardından gelecek olan Windows 9 ise bu menüyü yeniden devreye sokarak hem eski, hem de yeni kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor.   

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

win 8 kullananlar gururlarından dolayı win 8 i övüyorlar oysa onlarda biliyor win 8 den bir halt olmayacağınıda işte gariplerimiz neyapsın bakın görün windows 9 çıkar çıkmaz ilk onlar geçecek ve win 8 in kaderi vista gibi olacak win 7 e devam win 9 başarılı olursa geçeri

@22 Ağu 2014 15:40 Unutma ki windows vista şu an üretilmiş en iyi windows.

Win 8 i üreticisi olan microsoft bile istemiyor ki, diğer insanlar isteyip kullansın. Microsoft ise Bi başlat menüsü için Win9 satacak yav.. Gaza gelip win8 i alıp elinde kalacak olanalr ile win9 u alacak olanlar düşünsün.

@22 Ağu 2014 15:53 Zaten hep öyle gitti ki, yoksa MS, Apple vb. firmalar hayatta ayakta kalamazlar. XP 10 küsür yıllık dayanımı var düşünsene! MS bu 10 yılda Vista, 7 ve 8 sattı. XP ile Vista, Vista ile 7 arasında bir sürü uyumsuzluktan dolayı millet tonlarca harcama yaptı.

Windows 8.1 ile uçuyorum. artık gerisi tırıvırıdır....

windows 8 zaten arasıcak piyasadan biraz para toplamak için yapılmış bir işletim sistemi . üstüne gelen patchlere rağmen stabil değil ve uyumsuzluk sorunları devam ediyor.

Hayatta para vermeyeceğim bir yazılım şirketi varsa oda microsofttur

@22 Ağu 2014 17:32 son 6 yıldır korsan olarak kullandığı windows os'li bilgisayından yazdı!

ahmet davutoğulu

@22 Ağu 2014 18:11 dostum bi burda görmüyorum adamların ismini bence bırak öyle kalsın

2 yıl önce yaptığım yorumlara bakıyorum da, ne kadar haklıymışım. Win 8 kötü demedik, sadece son kullanıcı bunu istemiyor dedik... Anlatamadık, ama yaşadılar

windows 8.1 ile uçuyorum

@22 Ağu 2014 20:25 Uç git de kurtulalım

2. vista vakası. Bukadar büyük bir şirket olup pc platformununda muhtaç oldugu bi şirket olmasına ragmen bu kadar zavallı duruma düşmesi kötü...

herkez windows 8 de yada 8.1 de başlat menusu yok diyor oysaki birçok 3.parti başlat menüsü yazılımları var ve işlerinide gayet iyi yapıyorlar. işini bilen için windows 8 işletim sistemi gayet iyidir.hiçbir şey imkansız değildir.

Windows artık kendini aşması gerekiyor. Bu tarz politikalar ve stratejik çalışmalara devam edecek olursa önümüzde ki 10 yıl içinde tehlikeye girebilir!

Ya ne başlat menüsüymüş. Tek bir tıkla kurulabiliyor yani illaki Microsoft mu yapacak. Başlat menüsü bahane mesele laf olsun torba dolsun.

@23 Ağu 2014 08:28 İşletim sistemi dediğin şey bilgisayarı ve programları kontrol eden yazılımdır. Programları kontrol eden yazılıma neden programları kontrol eden ikinci bir yazılım yüklüyorum?

Windows 8 ve 8.1 gayet iyi. Bir eksik yok, fazlası var. Hala ince ayarlar yapılabiliyor ama aynı zamanda basit kullanımı da var. Başlat menüsü de 3.parti uygulamalarıyla eskisinden daha iyi olabiliyor. Normal masaüstünün yanında Modern arayüz geldiği için herkes karşı çıktı. Yeniliğe bu kadar karşı olmayın. Not: PC olarak HP alan adamdan ne beklersin ki? Dipnot: Benim de almışlığım var, hem de Windows Vista'lı. O da benim salaklığım :D

@23 Ağu 2014 20:38 Ben memnun kaldım. HP o kadarda kötü bir sistem değil.

@23 Ağu 2014 20:38 Üçüncü parti programa ihtiyaç duyacaksam işletim sistemine niye para veriyorum. İS dediğin şey zaten bilgisayarı ve programları kontrol eden yazılım değil mi? Bir daha niye kontrol programı yüklüyorum o zaman? Adam gibi pencere kapat düğmesi dururken neden fareyi aşağı yukarı sallayıp program kapatıyorum?

Windows 7 ile en az 2 dk. da açılan bilgisayarım Windows 8 ile en fazla 30 sn. de açılıyor. Sadece bunun için bile tercih edilebilir Windows 8.Bazılarının Vista'ya benzetmesine anlam veremiyorum. Windows 8 performans olarak Windows 7'den çok daha iyi.

Windows 8 Sistemin hızlı açılması pek birşey ifade etmiyor...

Xp güzle vista kötü 7güzel 8 kötü bu durum da 10 güzel olacak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir