Windows 7 ve 8.1 sahiplerine Windows 10 müjdesi!

Eğer geçerli bir Windows 7 veya 8.1 anahtarına sahipseniz, Windows 10'a bedava geçmek için halen bir şansınız var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7 ve 8.1 sahiplerine Windows 10 müjdesi!
Hala yükseltmediyseniz, son günleriniz olabilir

Microsoft'un ücretsiz Windows 10 teklifinin geçen ayın sonunda bittiğinin farkında olduğunuzdan eminiz. Ancak Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının yeni işletim sistemine geçmek için kendi ürün anahtarlarını kullanmaya devam edebildikleri anlaşıldı.

Windows 10'a ücretsiz yükseltme süresi içerisinde yükseltip, geri dönenlerin istedikleri herhangi bir zamanda tekrar ücretsiz olarak Windows 10'a geçebileceklerini biliyorduk. Ancak Windows 10'a hiç geçmemiş Windows 7/8.1 kullanıcılarının da kendi anahtarlarını kullanarak Windows 10'a ücretsiz olarak yükseltebildiği ortaya çıktı.

Durum ZDNet dahil birden çok kaynak tarafından doğrulandığından, bugün isteyen herkesin (Windows 7/8.1 anahtarına sahip olmak kaydıyla) Windows 10'a yükseltebileceği anlaşılıyor. Microsoft, böyle bir fırsat sunduğunu resmi olarak açıklamıyor ancak firma Windows 10'a henüz geçmeyenler için biraz esneklik sunmak istemiş olabilir. Bununla birlikte bu yolun her zaman açık kalacağının hiçbir garantisi yok; Microsoft'un geçiş yolunu çok yakın bir gelecekte kapatması şaşırtıcı olmayacaktır.

Birkaç gün önce Windows 10'a geçmenin bir başka (tartışmalı) yolundan size bahsetmiştik; ancak bu yeni yol daha kolay görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Zorla denediler olmadi simdi degisik ayaklara yatiyorlar. Millet istemiyor Windows 10'u anlamiyormu bu microsoft!

birkaç defa windows 10 kurdum hep sorun hep update gene windows 7 ye geçtim update derdi yok herşey on numara

müjde derken? geçmek isteseydik 1 yıl içinde geçerdik.

Windows 10 a geçersem sisteme av kuramam keylogger diye siler Win7 candır

win10 a geçmeyenlerin çok bir şey kaybetmeyecekleri kesin

İyi de bu yolu biraz açıklasınız..sonuç da win 10 kurulurken 7 veya 8,1 keylerini kabul etmiyor geçerli 10 anahtarı istiyor ??

win10 betasını neyapayım da!

Windows 10'a geçsem ne olacak ? Windows malını beğendiremedi ya şimdi zorlamaya başlıyor. Ama zorla güzellik olmaz Windows

win10a hala geçmeyenler win7de virüslerle boğuşmaya devam etsin.win10 gayet stabil çalışıyor yani win8 gibi insanı canından bezdirmez.ayrıca directx 12 için de win10 şart.

Asla geçiş yapmayin Windows 10 tam anlamıyla sizi takip ediyor. Başlı başına casus yazılım. Abiler geçin Linux Mint e ya da Manharo ya rahat edin

Sen de yorum yaz