Windows 8'e Wikipedia sabotajı!

Kızgın bir Windows kullanıcısı, Wikipedia'nın Windows 8 sayfasına öyle şeyler yazdı ki...

  • Ender Duman
Windows 8'e Wikipedia sabotajı!

Wikipedia'daki Windows 8 maddesini düzenleyen ve Microsoft'un yeni işletim sisteminden "pek hoşlanmadığı" anlaşılan bir kişi siteye olmayacak şeyler yazdı: "Herkes Windows 8'den nefret ediyor. Arabirim bir işe yaramaz ayrıca işletim sisteminin mobil sürümü oldukça dengesiz. Kendinize bir iyilik yapın ve iPad ya da Android'li bir mobil cihaz kullanın."

Kızgın yorumcunun yazdıkları kısa süre içinde siteden kaldırıldı. Ancak aynı kişi maddeyi bir süre sonra tekrar düzenledi ve bu sefer işletim sisteminin "tam bir fiyasko" olduğunu yazdı. Site yönetimi bu mesajı da sildi ve Windows 8 maddesi eski haline geri döndürüldü. Şu an için maddeyi düzenlemek mümkün değil.

CNET'in bildirdiğine göre söz konusu değişiklikleri yapan kullanıcının IP adresini araştıran Wikipedia yetkilileri, "saldırganın" Amerika'nın Florida eyaletinin Miami kentindeki bir üniversitede bulunduğunu tespit etti. Wikipedia'nın bağlı bulunduğu Wikimedia Foundation, sayfaları bu şekilde uygunsuz içerikle dolduran kişilerin peşine düşmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Yeni bir şey değil ki, hep yapılıyor Wikipedia'da. Sadece Windows için değil, her şeye yapıyorlar.

Adam doğru şeyler yazmış

merhaba, çok iyi on numara her şeyi harikulade deseydi bir sıkıntı olmayacaktı... ama gel gelelim kullanıcı memnun değil artık bıkmış ve içini dökmüş, eleştirmiş o zaman suç mu oluyor :) komik.

Olumsuz görüş bildirilemeyecek yani Windows hakkında. Güzelmiş. Ha bir de adamı saldırgan diye nitlemek ??? O da güzelmiş.

yazık diyorum sadece... insanlar artık takım tutar gibi marka tutmaya başladı... bekliyorum bir gün bir kavganın sebebi savunulan marka yüzünden olacak...

doğruları söylemek ne zamandır uygunsuz içerik oldu anlayamadım...

Adam haklı. mikropsoft dürüst ve açıksözlü kullanıcılarından ders çıkarmalı.

Doğru söze ne denir.

Malumun ilanı, hehehe

Söz konusu Windows olunca.

sanki çip'te durum farkli mi? olumsuz yorumlari beyzadeler begenmeyip onaylamiyor. herkes yikama yaglamaci olmak zorinda sanki

@06 May 2013 18:08 Onaylamışlar ya nankör daha ne istiyorsun :)

bu tür zekâsızlar her yerde var.... bari wikipedia'ya bulaşmasalar....

Windows 8 ile olumsuz düşüncelerini yazınca Wikipedia net alemin en çok bilinen sözlük sitesi dahi kişiyi tespit etmek için elinden gelini yapıyor. Sormazlar mı? Microsoft Win 8.1 modelini sızdıran kişileride tespit etsen :D Microsoft gibi kuruluşdan büyük bekletiler ve paralar için üzerinde çalışdığı Win 8'nin yeni güncellemesini sızdırmaya kimin gücü yeter Allah aşkına...torentte upload eden kendileri sızıntı haberilerini dağıtan kendileri , sıranda kullancı torentte Win 8.1 betasını atsa saniyede yerine tespit edip önüne 12 ciltlik sorgulama dosyası yığarlar. Wikipedia "Win 8 tam fiyasko Vista kullan daha iyi " yazsan kapıya FBI-CIA gelicek ...

Bir konu hakkında olumsuz görüşleri bildirmenin adresi wikipedia değil. Forumlar, sosyal medya vs dururken wikipedia'ya bu tarz subjektif görüşler girmek vandallıktır. Wikipedia objektif, tarafsız bilgiler içerir. "Wikipedia büyük şirketler hakkında olumsuz görüş bildirmemize izin vermiyor, sansürcü wikipedia" demek de abestir, dangalaklıktır (bakın burada subjektif görüş belirttim). Ayrıca "windows hakkında olumsuz görüş belirtilmesine izin vermiyorlar" diyen arkadaş deneme amaçlı microsoft/apple/google sayfasına "çok güzel, bayılıyorum, ailecek kullanıyoruz" yazsın bakalım, kaç saniye yayında kalacak?

@06 May 2013 19:26 Mümkünse subjektif fikir beyan etmesen, Seni tanımak zorunda değiliz.

gün gelecek işletim sistemi savaşları sokaga dökülecek. millet meydanlarda birbirini vuracak :) buraya yazdım

Wikimedia site yönetiminin Windows 8 kullanmadığı belli! :D Yoksa durum; Korkunç Bir Film 3`deki haber programı darbesi sahnesine dönerdi!

Marka taraftarlığıda yeni moda arkadaş. Yakında takım tutup sokağa dökülen insanlar, markaların rakiplerine karşı elde ettiği başarıyıda sokakta kutlamaya başlar.

@18:08 anarşizm başka bir şey deil :))))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost