Windows 8 'Sistem sıfırlama' resmi sızdı!

Windows 8'de sistemi 'sıfırlayacak' olan düğmenin resmi de internete sızdı! İşte yeni sızıntı...

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8'den sızan yeni özelliklerden biri de sistemde bulunacak 'fabrika ayarlarına dönüş' işleviydi. Son sızan bir resimde bu işlevi çalıştıracak 'sıfırlama' düğmesinin, sistem geri yüklemesi seçeneğiyle aynı pencerede olduğu görüntülendi.

Windows 8'in varsayılan ayarlarına dönmesinin 2 dakika sürdüğü söyleniyor ancak bu sürenin donanıma bağlı olduğu kesin. Resmin kaynağı Windows 8'den daha önce de sızıntılar yayınlayan win7china.com olduğundan sahte olma ihtimali düşük. Kaynağa göre Sistem Sıfırlama düğmesine bastığınızda sistemde yüklü olan tüm yazılımlar kaldırılıyor ve işletim sistemi varsayılan ayarlarına geri dönüyor. Kişisel dosyalarınızı ve hesap bilgilerinizi isterseniz koruyabiliyorsunuz.

Bu hızlı sıfırlama işlevi, bilgisayarınız zararlılar tarafından ele geçirildiğinde faydalı olabilir. Windows'u birkaç saatte yeniden yüklemek yerine birkaç dakikada geri yüklemek, tecrübesiz kullanıcıların işine yarayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

''Gösterip de vermemek'' gibi bir şey bu. Hazırsa düşsün artık internete :)

Süper özellik

"Windows'u birkaç saatte yeniden yüklemek yerine birkaç dakikada geri yüklemek, tecrübesiz kullanıcıların işine yarayabilir."

Aynı fikirde değilim. Tecrübeli kişiler tarafından da kullanılabilir. Ve kullanacaklarından adım gibi eminim. Sistem resetlemenin ne kadar sağlıklı çalışacağını deneyip, göreceğiz. Ancak, şunu belirtmek isterim ki, Microsoft bu konuda geç bile kaldı.

Windows 8 ile ilgili haberlerin bu denli canlı ve sızıntıların doğrudan internette yayınlanmasının arakasındaki tek isim "Microsoft" tur. Microsoft, Windows 8 ile ilgili ilgi, alakayı sürekli canlı tutmak için bunu yapıyor. Windows 7'de olduğu gibi. Bu, Windows 8'e daha çok satış başarısı getirecek. Kimsenin bu konuda hiç bir kuşkusu olmasın... :)

işe yaramaz virüsü yapan ona göre bişey düşünür :) zaten çoğu trojen v.s system32 deki dosyaların içine giriyo sildiğiniz zaman bu kezde pc çalışmıyo :) yani eski haline dönse bile pc onu orijinal dosya sanıcak...

bu gidişle microsoftta çıkarttırcaksınız 8'i

her gün format atarız artık

windovs 8 doğru ise iyiymiş

bence yetersiz ama iyi bir düşünce. niye yetersiz derseniz. kurduğunuz bütün programları kaldırıyor olması. bu da demektir ki bu düğme ev kullanıcıları için. iş yerlerinde işe yaramayacak veya bilgi işlemcileri çok yoracaktır.

bence yetersiz ama iyi bir düşünce. niye yetersiz derseniz. kurduğunuz bütün programları kaldırıyor olması. bu da demektir ki bu düğme ev kullanıcıları için. iş yerlerinde işe yaramayacak veya bilgi işlemcileri çok yoracaktır.

Windows 7'den birşey görmedik 8 gelemese de olur.

10 numara özellik. microsoft farkını konuşturuyor.

format atarak para kazananlar üzülsün

Her gelen bilgisayara format atıp gönderen bilgisayarcılar bu özelliği hiç sevmeyecek :)

Mükemmel bir özellik. Uzun zamandır böyle birşeyin olmasını istemiştim ama sürücüler de kalkacak mı?

tecrübesiz kullanıcıların derken nedemek istedin bu sonuçta bir kolaylık anlayana....

win8'de çok büyük değişimler olacak ikinci bi vista kazasına olanak tanımayacak microsoft ki olursa bile tutulmaz bu saatten sonra win7 bu kadar tutulduğuna göre herkes xp'de olduğu gibi win7'de kalır ama bana göre çok acele ediyor win8'i çıkarmakta sonuçta büyük umutlarla çıkarılan bi sistem var ve büyük kullanıcısıda gün geçtikte artmakta bunu riske alabiliyosa microsoft daha sağlam stabil bi sistem çıkaracaktır

tecrübeli olunca ne değişiyor? iki dakikada yüklenebiliyor mu peki sistem??

Süper bir özellik.

çok süper olurdu böyle bir şey olursa

ne güzel arkadaşa şaka yapılır tam evden ayrılırken system restore ye basıp kaçacaksın system formatlanacak dosyalar silinecek :)))) yaşasın kötülük

Artık o düğme yalama olur :)

nihayet nihayet bu ne ya micrasoftun bunu en başta düşünmeliydi çok geç kaldı en dandik telefonlarda bile bu özellik var hele şükür win 8 de

hayırlısı ama müthiş olurrr

Windows 7'ye eklemeye yetiştiremedikleri taş çatlasa 20'yi geçmeyecek özelliği ekleyip 8 diye geçirecekler... Bende seve seve kullanacağım tabi... 20 deyim geçmemek lazım!

Keşke bunu Windows 7'ye update ile ekleyebilselerdi...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play