Windows'u Hızlandıran 6 Hızlı Onarım!

PC'nizi daha hızlı kullanmanızı sağlayacak veya onu hızlandıracak 6 ipucunu bir araya getirdik!

Windows'u Hızlandıran 6 Hızlı Onarım!

Yavaş bir bilgisayar, en sabırlı kullanıcıların bile tepesini attırabilir. Bilgisayarınızın açılması uzadıkça uzuyor veya sıkça donuyorsa bu ipuçlarından fazlasına (sıkı bir kasa temizliği, donanımlarınızı yükseltme gibi) ihtiyacınız olabilir ancak PC'nizi bir miktar hızlandıracak bir çözüm peşindeyseniz, ipuçlarımıza göz atmanızı öneriyoruz.

1. Hızlı başlangıç: Öncelikle sıkça kullanmadığınız programların sistem başlangıcında başlamasını devre dışı bırakın. Bunun için görev yöneticisinin Başlangıç sekmesine göz atabilir ve başlangıçtaki programları buradan devre dışı bırakabilirsiniz.

2. Başlat menüsü daha hızlı açılsın: Başlat menüsü geç açılıyorsa, bir kayıt defteri değişikliğiyle onu hızlandırabilirsiniz. Başlat menüsüne regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın ve şu anahtara gidin:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

Sağ panelde MenuShowDelay değerini bulun ve değer verisini 200 olarak değiştirin. Değişikliklerin etkin hale gelmesi için kullanıcı oturumunuzu kapatıp açın.

Not: Kayıt Defterini kullanırken dikkatli olun, yapacağınız yanlış bir değişiklik, sisteminizi kullanılmaz hale getirebilir.

3. Sağ tuş menüsünü iyileştirip hızlandırın: Farenizin sağ tuşuna tıkladığınızda menünün açılması zaman alıyorsa, menüde çok fazla öğe sıralanıyor olabilir. Menüyü düzenlemek için CCleaner'ın Tools bölümü altındaki Startup > Context Menu işlevini kullanabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Tesekkurler guzel bilgiler

Bilinen şeyler.. Vakit kaybı..

@30 Ocak 2017 22:19 senin ne bildiğini nerden anlayacaklar ?

@30 Ocak 2017 22:19 neredeyse 13 senedir bu sitedeyim, senin gibiler bi bitmedi.

@30 Ocak 2017 22:19 Bilinen şeyleri bildiğine göre, bu konuda bilgin var. Konuda paylaşılmayan senin bildiğin fazla bilinmeyen yararlı bilgileri paylaşabilseydin, yorumun çok daha yararlı olurdu.

Ben,ADVANCED SYSTEM CARE programını kullanıyorum yukarıda anlatılanların çok üzerinde PC yi hızlandırıyor,onarıyor,casus yazılımları bulup siliyor ve birçok özellik sunuyor.Herkese tavsiye ederim.

@pala gürbüz Bahsi geçen yazılım, sistem dosyalarını bozmaktadır. (Zira ben bu yazılımı her uyguladığımda format atmak zorunda kalmıştım) Bu yüzden Türkler bu yazılımı bilgisayarlarında kullanırken dikkatli olsun. Tavsiyem, yazılım kullanmadan bilgisayarınıza ince ayarlar yapın. Esen kalın

Presendationfontcache.exe yi zorla kapatın. İnternet bağlantısı yokken Güvenlik duvarını kapatın.

ben yeterli bulmadım ccleaner kullanmayanlar napacak

@29 Mart 2017 15:56 Hiçbir şey yapmayacak. Creators Update bilgisayarı daha fazla hızlandırıyor ve buna hiç gerek yok bence.

en eyisi gene xp 10 da çabuk solar 11-12-22 olur sonu xp de biter

Bildiğimiz şeyler hep

okuyorum da hemen herkes bildiğini söylüyor. sonradan öğrendiğinden bahseden yok. bilen kişi bildiğini başka yerden öğrenmemiştir. biliyordur ve başkalarına öğretiyordur. öğrenenler de başkalarına öğretiyordur. Arada ki fark budur. şimdi bildiğini söyleyenler el kaldırsın, öğrenenler se parmak...

ne yazayım abi herkes zaten her şeyi biliyor.

bilenler bildirenleri asla küçümsemeyecek

@16 Mayıs 2017 17:12 Çok haklısın. Ukala çok. Onlar biliyor olabilirler, tamam kabul ama bilmeyenler de bu makaleyi okuyarak öğrenmesinler mi ? Makalenin amacı da bu. Sana soran mı var biliyor musun diye ?

Registry'leri temizlemek ve sistemi optimize etmek için tavsiye edebileceğim tek program Wise Registry Cleaner'dır. Bu program ile yaptığınız tüm işlemleri kolayaca geri alabilirsiniz. Disk birleştirme için ise, Windows'un kendi yazılımı fazlasıyla yeterlidir!..

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows'u Hızlandıran 6 Hızlı Onarım!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir