Yazıcı ile OLED ışık kaynağı bastılar...

Son zamanlarda yazıcılarda inanılmaz gelişmeler var: Bakın Panasonic bir yazıcı ile en son ne bastı?

  • Ümit Öncel
Yazıcı ile ışık kaynağı çıktısı!
İşte Panasonic'in yazıcısından çıkan yeni OLED ışık kaynağı.

Eskiden yazıcıları sadece normal çıktılar almak için kullanırdık ama bilim adamlarının çabaları, yazıcıları çok daha farklı amaçlar için kullanılmasını mümkün kılıyor. Daha önce yazıcılardan organ ve bilgisayar belleği çıktığını görmüştük. Panasonic şimdi de özel geliştirdiği bir yazıcı ile flüoresan alternatifi bir ışık kaynağı çıktısı almayı başardı.

Hafta içinde Tokyo'da tanıtılan yazıcı özel bir yöntem ile OLED ışık panelleri yazabiliyor. Standart flüoresan lambalar 50 ile 80 arası CRI ışık üretebilirken, bu yazıcıdan çıkan OLED 95 CRI'a çıkabiliyor. Bunun anlamı ise ışık kaynağı önündeki objelerin renklerinin daha doğal görünebiliyor olması.

Bilim adamları yazıcıdan çıkan bu panellerin özellikle televizyon endüstrisinde kullanılabileceğini söylerken, henüz teknolojinin gelişme aşamasında olduğunu da ekliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

senide çıkarırlar merak etme :)))

Japon bilim adamları yazıcıdan tavşan çıkarmış . bu yöntemin ileride illüzyon ve sihir sanatında kullanılabileceğini söylerken, henüz teknolojinin gelişme aşamasında olduğunu da ekliyorlar.

bu gidişle gelecekte sadece yazıcı alıp sonra fırını, buzdolabını televizyonu falan yazdırıp kullanacaz heralde. Yüksek kalitede basarsan SONY, mürekkepten tasarruf edersen SQNY çıkacak :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play