Yeni 3G ihalesi Kasım'da yapılabilir

Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Vatandaşınız temel ses iletişiminden mahrumsa, 3G getirmenin anlamı yok.

Yeni 3G ihalesi Kasım'da yapılabilir
Daha önce yapılıp iptal edilen 3G ihalesi için yeni tarih Kasım 2008.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kasım ayına kadar Türkiye'nin 500 ve daha fazla nüfusa sahip yerleşim birimlerinin mobil erişim kapsamına alınmasının hemen ardından 3G ihalesine aynı ayda çıkabileceklerini söyledi.

Üçüncü nesil olarak bilinen ve cep telefonu üzerinden yüksek hızda veri ve video iletişimi sağlayacak 3G sistemi için geçen yıl açılan ihaleye Turkcell dışında katılan olmamış, daha sonra bu ihale iptal edilmişti.

Numara taşınabilirliği
Yıldırım, Türkiye Bilişim Vakfı, Avrupa Politika Araştırmaları Merkezi (CEPS) ile Turkcell desteğinde gerçekleştirilen "Telekomünikasyon: Bilgi Toplumunun Kaldıracı Konferansı" sonrasında gazetecilerin sorularına verdiği cevapta, "Mevcut operatörlerin kapsama alanı altyapısını geliştirme çalışmalarının kasım ayına kadar bitmesi bekleniyor. Ayrıca 3G için başka bir şart olan numara taşınabilirliği de kasım ayında GSM operatörleri için ticari olarak devreye alınacak. Bu konuda da sorun yok. Böylece 3G için şartlar yerine gelmiş olacak" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Herkese hizmeti niye götürmediniz o zaman?
5-6 senedir o koltukta oturuyorsun bu seneye kadar neden hiçbirşey yapmak aklına gelmedi ey Yıldırım?

yok yok, olur mu hiç 3G miş, bizim neyimize 3G aaaaa ayıp ama, biz geriden gelelim, yavaş yavaş gelişelim ya da hiç gelişmeyelim, yeter ki bizim bürokrasimiz çalışsın ama yavaş çalışsın çok çalıştıkları için yazıktır yorulmasınlar!...

millet senelerdir kullanıyor bizimkiler daha tarih veriyor yok kasımda yok aralıkta bu ne rezillik...

dahe geçen sene sonunda girmesi gerekn bir hizmeti daha yeni yeni koymaya çalışıyorlar. 3 g hizmete girsinde ilk işim adsl kapatırmak olcak çünkü hız düşük ve adsl çok pahalı umarım 3g de fiyat düşük olurda ttnet kurtuluruz.

gerek yok 3g ye türkiye de kim anlar 3g den.. boş yere hizmet getirmeyin

MİLLET 3G Yİ BİTİDİ 3.5G YE GEÇTİ BİZ HALA....

neden bu kadar geciktiriyorlar anlamadım hialeyi kazanan firmalar dünya para ödüyecek buda ülke ekonomisine dönecek heleki meteliğe kurşun attığımız şu günlerde GAP ın birazını yapar hiç olmassa bu para

''''Yaptığınız hizmet nüfusun yüzde 5-10'u için bir hizmetse, bu hizmet olmaz" dedi.'''' Bekledıgın ne senın 500 nufuslu koyler dıyorsun ? GSM operatorlerı %99 kaplama alanı oldugundan bahsedıyor. senın dedıgın o koylere siz hizmet goturuyormusunuz ...sizler . %10 u kullanacaksa sen kendı sozunle celısıyorsun . Kapsama alanı dısında olan nufus %5 yoktur. Kaldıkı 500 nufuslu koyde cep telefonuyla konusulmuosa ne olmus. Bizım toplamları 50000 nufuslu ılcemıze gıden bır asfalt yolumuz yok. Bırakın bu cahılce konusmaları . Yol kacıcıncı sıralamada gelıyor soylermısınız ? Bızım ulkemızde hep boyle zaten mınareye kılıfı bulurlar . Adam 3g ıhalesını yapmamak ıcınde bulmus kılıfı.

TT'ye rakip çıkıyor.. Belki ilerde PC'lerimizde Turkcell AVEA Vodafone SIM kullanıp internete gireriz.. Tabi Fiyatlar TT'den düşük olursa..

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Yeni 3G ihalesi Kasım'da yapılabilir
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir