Yeni Android önce Türkiye ve ABD'de çıkacak

Genellikle ürünlerin Türkiye'ye geç gelmesinden yakınırız ama bu kez diğer ülkeler bizi bekleyecek

  • Ümit Öncel
Yeni Android önce Türkiye ve ABD'de çıkacak
DSTL1 önce Türkiye'de...

General Mobile, yeni çıkartacağı Android işletim sistemi yüklü telefonu DSTL1 için bize güzel bir sürpriz yaptı. Haziran ayında piyasaya çıkacak olan telefon ilk olarak Türkiye ve ABD'de satışa sunulacak. Türk ve ABD'li kullanıcıların DSTL1'e kavuştuktan sonra ise sıra Rusya ve Almanya'ya gelecek, ardından geri kalan ülkelere dağıtım başlayacak.

DSTL1'in 3 inçlik TFT dokunmatik ekranı bulunuyor. 240x400 çözünülürlüğüne sahip olan telefonun işlemcisi ise 624MHz Marvell PXA 310. 5 megapiksellik kamerasında flaş özelliği de bulunan DSTL1, çift SIM kart desteği de sunuyor. 4GB microSDHC ile veri depolama imkanına sahip olan telefonun müzik ve video oynatıcısı, Bluetooth 2.0 desteği de var.

3G özelliği bulunmayan DSTL1'in fiyatının 500 ile 750 dolar, yani yaklaşık 770 ile 1150 TL aralığında olacağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bu işte bi iş var ama. haydi hayırlısı

"3G özelliği ?(((bulunmayan)))? DSTL1'in fiyatının 500 ile 750 dolar, yani yaklaşık 770 ile 1150 TL aralığında olacağı tahmin ediliyor."

Tam 3G arifesindeyken böyle bir telefon almak pek akıl kârı olmasa gerek... hem de bu fiyata.. Android'e laf yok orası ayrı ;)

güzel bir telefona benziyor, Türkiyedeki nokia hakimiyetini kırmak adına böyle bir karar almış gözüküyorlar ancak general mobile in bu fiyat politikası ile işi zor. çoğu kişi bu kadar bu kadar para verebilecekken iphone seçimine yönelecektir.

bizim gibi genç nüfustan oluşan bir pazarı başka nerede bulacaklar ki?

Arkadaşlar General mobile bir Türk firması, doğal olarak TR de çıkartıyolar önce.

3g olan model ilk Türkiye'ye gelseydi o zaman satılırdı.Herkeste iphone var diyen birçok kişi buna yönelirdi...

dalga mı geçiyorsun arkadaşım, general mobile türk firması demişsin. yok öyle bir şey. türk olsa da bugüne kadar kalmazdı zaten, türkcell, türk telekom desem bir şeyler hatırlatır heralde.

ayrıca türk olduğumuzu her yerde belli ediyoruz, kesin bir iş var bu işte diye. niye bir iş olsun, stratejileri doğrultularında bir adım atmışlar, abd'de var hem.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

Arkadaşlar General mobile bir Türk firması, doğal olarak TR de çıkartıyolar önce.

yahu 5mp kamerayı telefona koyan fiyatıyla müşteriye yerleştirmeye ne kadar meraklı ya almam ki bu telefonu

Fiyatı kim belirliyor? Her kimse mağaradan çıkmış olmalı. Nokia 5800'ın fiyatı ve özelliklerinden haberi yok herhalde fiyatı belirleyen(ler)in. 3G de yok fiyata bak....

ne alakası var türk malı olurmu, general mobile çin firmasıdır .

Akilli telefon alacagim ve 3g olmayacak? Bu telefonu almak akil kari degil arkadas.

Arkadaşlar general mobile ne Çin ne Türk malı.O Birleşik Arap Emirliklerinden..

Ya birşey bildiğiniz yok General Mobile Made in: PAPOA YENİ GİNE

GM'nin değil biz HTC veya Samsung'un Andorid'li tellefonlarını istiyoruz ülkemize, burdan yetkililere sesleniyorumm..

omnianın çift sim kartlısı

general mobile isapanyol markası, ikincisi 3g yok bu en büyük eksikliği fakat görüntülü konuşma için kendi geliştirdikleri bi program var daha fazla bilgi isteyen boş konuşmak yerine generalmobile.com a baksın

General Mobile, Türkler tarafından Amerika' da kurulmuş bir şirket. Nerede kurulduğu, nereli olduğu ikinci planda aslında. Önemli olan sunduğu hizmet. Çin' de fason üretim yaptırıp piyasaya sürüyorlar. Fason üretim olsa da fena değil ürünleri.

An itibariyle 449 TL fiyatla satıştadır :)

ben aldım bu telefonu kamera 5 mp falan degil video cekimi rezalet cekim yaparken cok cızırtılı ses geliyo 2-3 tane denedim hepsinde aynı problem var 2 gün sonra iade ettim

Sen de yorum yaz