Yeni Nokia'larda o da olacak!

Nokia'nın piyasaya çıkacak pek çok yeni modelinde, hep hayali kurulan bu özellik de olacak!

Yeni Nokia'larda o da olacak!

Nokia, telefonlarına Windows Phone 7'nin gelmesiyle birlikte telefon satışlarını artırmayı planlarken, elbette Windows Phone'un tek başına kurtarıcısı olamayacağının da farkında. Bu nedenle Nokia, yeni telefonlarında farklı çözümler sunmaya çalışıyor.

Nokia'nın tasarım şefi olarak bilinen Marko Ahtisaari, yeni Nokia'larla ilgili önemli ipuçları verdi. Çıkacak Nokia modellerinin pek çoğunda NFC teknolojisinin kullanılacak olması Nokia severler için ilk müjde. Ama asıl bomba, yeni modellerde kullanılacak olan, herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan şarj edilebilme imkanı...

Kablosuz şarj devrini bir bakıma başlatacak olan Nokia dışında, elbette bazı cihazlarda bu teknoloji kullanılıyor. Ancak Nokia'ya da bu teknolojinin girmesiyle birlikte kablosuz şarjın yaygınlaşacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Önemli olan fiyat

mükemmel olur bence

zaten geçiriyorlardı fiyatlarda şimdi hem nfc hem kablosuz şarj olayı girerse işin içine iphone bile sıfır kalır fiyat konusunda..

ah nokia...nfc imiş kablosuz şarjmış bırakın bu işleri yakında windows phone 8 çıkacak bunlar hala w7 satma peşinde.w7 li cihazlar w8 ile uyumlu olabilecekmi ondan bahsedin uymazsa satılmadan ellerinde patlayacak.

çok basit mıknatıs kullansınlar apple kendi macbook ları için kabloluda olsa mıknatıs ile şarj ettiriyor çoğu kişi bilir bunu. tek yapmaları gereken kablosuzu:D

bakalım yalan mı doğru mu fiyatından önce bunu öğrenmek lazım,fiyat zaten 1-2 seneye anında düşüyo

kablosuz şarj nasıl olacak orasını anlamadım. kablosuz veri aktarımını biliyorum da, kablosuz güç aktarımını günlük hayatta ilk defa duyuyorum. umarım zararlı olmaz insan sağlığına.

Tasarımcılarını değişsinler önce.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play