Yeni Note 5'lere S Pen uyarısı eklendi!

Samsung, Galaxy Note 5'lerde bir dönem çok ses getiren sorunla ilgili ilginç bir önlem aldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Note 5'lere S Pen uyarısı eklendi!

Yeni Galaxy Note 5'inizin kutusunu heyecanla açtınız ve havalı S Pen'inizle ekrana bir şeyler karaladınız. Peki kalemi nasıl geri takacaksınız?

Samsung, yeni Galaxy Note 5 kullanıcılarının kalemi ters takmamaları için yeni bir önlem aldı. Note 5'in kutusunu açtığınızda ekranın üzerinde yapıştırılmış bir yazı, S Pen'i takarken kalemin uç tarafından başlamanızı söylüyor. Yazıda kalemi ters takmanız halinde sıkışabileceği ve çıkarttığınızda cihaza hasar verebileceği bilgisi yer alıyor.

Kalemi ters takmak aptalca görünebilir ancak dalgınlık veya acele sonucu böyle bir hareket yapmamak için dikkatli olmakta fayda var. Daha önce gündeme gelen bu sorun, cihazınızın kalıcı biçimde hasar görmesi anlamına geliyor.

Samsung, daha önce de sorunla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bos bos isler urediyor

Akıllı telefonlar tamam, artık hemen hepsi standart bir gelismişlik seviyesinde neredeyse. Peki ya IQ seviyesi ayakkabı numarasıyla burun farkı bile olmayan akılsız kullanıcılar.! Ulan Note 5 alan adam bunu niye alır? Bu soruyu kalemi telefona ters sokan haşlamalardan alıntılayacağımız bir konuşmayla yanıtlayalım: "Aloo! Nörüyon la Hacı. Hee Note 5 aldım da, ses nasıl geliyi diye bi bakam didim. Galemi neyim de var la. Haa Taam görüşürik.." Bu adamlar kalemi ters sokar, ne yaparsan yap!!

@19 Kasım 2015 14:53 Dediğiniz olaya otobüste şahit oldum. Note 2 ya da 3'tü tam hatırlamıyorum, arkamdaki arkadaş telefonu almış, arkadaşıyla konuşuyor. Diyor ki kalemi ters taktım, bayağı da zorlamışım, servise göndereceğim. İnsanları küçümsemek doğru değil ancak herkes amaca yönelik harcama yaparsa daha iyi olur kanısındayım. Note serisinin sunduklarından faydalanamayacaksan bu kadar masrafa girmenin alemi yok.

akıllı telefonlar, sahiplerinden daha akıllı olduğu sürece bu olaylar yaşanır

Kalemi çıkarmayı bile gerek duymuyorum. Arada kalemle ekranı karalıyorum sonra geri takıyorum. Bence gereksiz.

@19 Kasım 2015 17:51 Kaleme ihtiyaç duymuyorsanız neden Note aldınız? Bu serinin, tabiri caizse, "olayı" bu S-Pen zaten.

@19 Kasım 2015 17:51 S6 edge plus alsaydın o zaman zeki arkadaşım

al işte bunlar gibiler var aynı oksijeni soluduğumuz

Zeka seviyesi kaleminkinden daha düşük kullanıcılar var maalesef.

başınıza gelmeyince bilemessiniz bi arkadaşın takar çocuk takar veya sen takarsın hadi taktın arkadaşın alır bi bakim der çeker kırar benim başıma geldi malesef aynen sizin gibi düşünürken öyle 2600 tl verip dikkat edemeyecek kadar saf olmasamda o an bi telefon geliyo veya başka bi konu oluyo birde bakmışssın kalem ters girmiş. bol keseden sallamayın başınıza gelebilir. merak ettiğim kalem şarz oluyomu ilerde algılamadığı zaman şarzı biterse çalışmama gibi bi durum olurmu acaba bilen varmı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play