Yeni oyun canavarı Tencent TGP BOX geliyor!

Xbox, PlayStation ve Wii rekabetine, Intel'in güçlü işlemcilerine sahip yeni bir canavar katılıyor!

  • Ercan Uğurlu
Yeni oyun canavarı Tencent TGP BOX geliyor!

PlayStation 4, Xbox One ve Wii rekabetine son olarak yeni bir oyuncu daha geldi. Riot Games'ten dolayı bilinirliğini arttıran Tencent'in Intel ve Haier işbirliği sonucu ortaya çıkan Tencent TGP BOX, yeni bir oyun konsolu olarak kullanıcılarla buluşacak.

Tencent Games Platform olarak açılımı bulunan TGP BOX, Intel'in 6'ıncı nesi işlemcileriyle gelecek ve Core i7, i5 ile i3 gibi seçenekleri bulunacak. Böylece aslında oyun konsolu derken, oyun için tasarlanmış mini PC olarak da anılabilecek olan TGP BOX, oyunlara stream yoluyla erişebilecek. Fakat öte yandan oyun modunun yanı sıra Windows 10 işletim sistemiyle de kullanılabilecek olan TGP BOX, şu an için yalnızca Asya pazarında kullanıcılarla buluşacak.

Kontrolleriyle Xbox One'ın gamepad'ini andıran TGP BOX, tasarımıyla da oldukça agresif hatları taşıyor. TGP BOX'ta şimdilik yer alan oyunlar ise şimdilik kısıtlı, fakat yakın zaman içinde bu yelpazenin genişleyeceği açık. TGP BOX'ta bulunan oyunlar şöyle:

  • League of Legends
  • FIFA Online 3
  • NBA 2K Online
  • Monster Hunter Online
  • Need for Speed: Hot Pursuit Tournament

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yalnız microsoft a rakip olmuyor ki. Xbox ta windows 10 bu konsolda windows 10 olacakmış.

lol ve konsol bu bence tarihteki en iyi şeylerden biri olucak :) bu arada konsol görünüşü çok güzel güzele benziyor umarım daha fazla gelişir ve konsol devlerini geçer :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost