Yeni Windows 10'da Neler Var?

İndirmeye sunulan yeni Windows 10 yapısı, Microsoft Edge'i biraz daha kullanışlı bir web tarayıcısına dönüştürdü.

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Yapısı Edge'de Geliştirmeler Yaptı

Windows 10'un yeni yapılarını deneyenlere sunulan yapı 17677, bu sene gelecek Redstone 5 güncellemesinden yeni ipuçları içeriyor.

İlk göze çarpan değişiklikler, web tarayıcısı Edge'de bulunuyor. Edge'in arayüzü yeniden düzenlenirken Ayarlar menüsündeki öğeleri bulmanın, gruplar sayesinde artık daha kolay olduğunu görüyoruz. Bazı küçük eklemeler de yapılmış. Örneğin bir dosya indirdikten sonra "klasörde göster" seçeneğini kullanabiliyorsunuz.

Sekme gruplarınızı yönetmek de artık daha kolay ve bu gruplara artık isim verebiliyorsunuz. Bunun yanında en sık ziyaret ettiğiniz siteler, Windows görev çubuğundaki ve Başlat menüsündeki sıçrama listesinde görünüyor.

Ekran okuyucusu Narrator, elden geçirilen Scan modunda web sayfalarında, uygulamalar ve epostalar arasında klavye tuşlarını kullanarak akıcı biçimde dolaşmanızı sağlıyor. Scan işlevi, bu yeni yapıda Edge, Word, Outlook, Posta gibi uygulamalarda belirli bir içerik seçimini destekliyor. Ctrl + A gibi klavye kısayollarıyla her şeyi seçmeniz de mümkün.

Windows 10'un 17655 yapısında eklenen mobil bağlantı sürücüsü, bu yeni yapıda MBB USB NetAdapter adıyla varsayılan sürücüye dönüşüyor.

Elbette yapıda başka onarımlar ve küçük geliştirmeler de var. Tam liste için Microsoft'un blog gönderisine göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yeni Windows'da daha da bug var! Evet, bu sürüm daha İnsider sürümü fakat bir önceki sürümlerde de İnsider sürümü olup RTM sürümüne kadar hiçbir bug düzeltilmediğini gördükten sonra artık bu hatalarında düzeltilmeyeceğinden şüpheliyim. UWP uygulamalarda ilk Windows 10'da olduğu gini tekrardan pencere açılma efektleri çalışmıyor. Combobox menu açılış efektleri desen hiç yok ama onca konsept gösterip sadece gözümüzü boyamayı çok iyi bilir MS.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost