YouTube, müzik klipleri için para ödeyecek

YouTube yayımlanan profesyonel müzik klipleri için para ödemek zorunda kalıyor...

  • Halil Mollaoğlu
YouTube, müzik klipleri için para ödemek zorunda
YouTube: Müzik klipleri için para ödeyecek.

Şikayetler artıyor: YouTube web sitesinde gün boyunca sayısız kopya korumalı müzik klibi yayımlanıyor ve bunun için bir kuruş para ödenmiyor. En çok izlenen 12 klipten 9'u profesyonel müzik klipleri oluyor.

YouTube geçtiğimiz 18 ay içinde dört büyük firma ile anlaşma yapmıştı. Bu firmaların kopya korumalı videoları yayımlandığında YouTube bu firmalara ödeme yapmak zorunda kalacaktı. YouTube bu ödemeleri yapmaya hazır olduğunu göstermek ve sistemini optimize etmek istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bence kilpleri yayınlanan şirketler para ödemeli youtube a izleyici sayısını arttırdıkları için sonuçta tv de 2 kişi izleyecekse + internette o videoyu 3 kişi daha izliyor 2 yerine 5 kişi o sanatçı veya üründen haberdar oluyor bence bunu yasaklarlarsa bindikleri dalı keserler hatta bana göre izleyicileri reklamlara bir şekilde yönlendirecek videolar konulmalı örnek veriyorum bir cep telofonu hattı mesela üyelerine bellirli şifre verir ben o şifreyi videoyu izlemeden yazarım bana belli bir süre reklamını izletir daha sonra videonun belli bölümlerinde anket vari sorular çıkar ben onları yanıtlarım bu sorular videoların gerçekten izlenip izlenmediğini yani pc nin açık bırakılıp gidilmediğine ufakta olsa bi kanıt olur daha sonra reklam bitince benim hattıma bellirli bir konuşma süresi yada bedava sms eklenir alan memnun satan memnun :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play